DENİZBANK ÇİFTÇİLERLE BULUŞTU

DenizBank Çiftçiler Günü’nü üreticilerle birlikte kutladı. Dünya Çiftçiler Günükapsamında Türkiye’nin dört bir yanında organize ettiği etkinliklerde üreticilerle bir araya gelen Denizbank, Tarım sektörüne sunduğu destekleri çiftçilere aktardı. Çiftçilerin yaşadıkları sorunlar ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı Etkinlikte, Türkiye’nin 81 ilinde bulunan tarım şubeleri, yerel ekipleri ve yöreye özel hazırlanmış ürün ve hizmetleriyle sektöre önemli oranda finansal destek sağladığı bilgisi verildi. “İÇ PİYASADA BU KADAR HAYVANI KARŞILAYACAK KALİTE VE STANDARTLARDA HAYVANIMIZ YOK” Çiftçilerle bir araya […]
Genel - 15 Mayıs 2018 00:04 A A

DenizBank Çiftçiler Günü’nü üreticilerle birlikte kutladı. Dünya Çiftçiler Günükapsamında Türkiye’nin dört bir yanında organize ettiği etkinliklerde üreticilerle bir araya gelen DenizbankTarım sektörüne sunduğu destekleri çiftçilere aktardı. Çiftçilerin yaşadıkları sorunlar ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı EtkinlikteTürkiye’nin 81 ilinde bulunan tarım şubeleri, yerel ekipleri ve yöreye özel hazırlanmış ürün ve hizmetleriyle sektöre önemli oranda finansal destek sağladığı bilgisi verildi.

“İÇ PİYASADA BU KADAR HAYVANI KARŞILAYACAK KALİTE VE STANDARTLARDA HAYVANIMIZ YOK”

Çiftçilerle bir araya gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, Çitçilerin Yöneltmiş olduğu soruları yanıtlayarak, Genç Çiftçi Desteği hakkında Bilgiler verdi. Şahin, “Hayvancılık yapan ve 300 koyuna tamamlamak isteyen besicilerimiz için Proje başlatıldı. Müracaatlar alındı. Bize gelen rakam 150 civarı. Ama bunun için ne hayvan nede bütçe var. Arazi, mera ve buna benzer sıkıntıları olmayan besiciler elenecek. Biz bu 150 kişinin hepsine Tarım İl Müdürlüğünün Uygunluk raporunu verip TİGEM’e gönderdik.  İç Piyasada bu kadar hayvanı karşılayacak kalite ve standartlarda hayvanımız yok. O nedenle dış piyasadan karşılamak zorundayız”

“EN PAHALI KOYUN BİZİM ÜLKEDE”

“Dünya devletleri içinde en pahalı olan Koyun yine bizim Ülkemiz. Genç Çiftçiye Proje aldık ama TİGEM elindeki koyunu çiftçiye yetiştiremedi. Şimdi yeni bir destek daha çıktı”   

                                                                                                  

DAMIZLIK DÜVE DESTEKLERİ İÇİN SON TARİH 6 HAZİRAN

6 Haziran’da başvuruşların son bulacağı, Damızlık Düve desteği ile ilgili bilgi veren İl Müdürü Şahin, “Damızlık ve Düve destekleri Müracaatımız 6 Haziran’da son. Bakanlık 5 yeri gösterdi. Damızlık Birliği, Süt Birliği, Tarım Kredi Kooperatifi ve TİGEM’den alınabileceği söylendi” dedi.

ÜRETİCİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Her an, her yerde üreticimizin yanında olmak vizyonuyla çalışıyoruz diyen DenizBank Kırşehir Şube Müdürü Nazlı Canlı, “Böylesine anlamlı bir gün vesilesiyle üreticilerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduk. 2002 yılında Tarım Bankacılığı Bölümü’nü kurarak tüm kaynaklarımızla sektöre yoğunlaşma imkânı bulduğumuz günden bu yana, ihtiyaç duyduğu her an, her yerde üreticimizin yanında olmak vizyonuyla çalışıyoruz. Sağladığımız finansman kaynaklarının yanı sıra, teknolojideki bilgi birikimimizi de üreticimiz için seferber ediyoruz. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz inovatif uygulamamız Deniz’den Toprağa ile tarlalarında da çiftçilerimizin cebindeki akıllı danışmanları konumundayız. Tüm çiftçilerimizin bu özel gününü kutluyoruz” dedi.

Comments

comments

Bu haber 10444 kez okundu.
Genel - 00:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.