DEVLET ÖVÜNÇ MADALYALARI TAKDİM EDİLDİ

Kırşehir‘de bir otelde düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı, şehitlerin öz geçmişi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu. Kırşehir Valisi Necati Şentürk, törende yaptığı konuşmada, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı’nın, şehit ile gazilere duyulan minnetin ve şükranın en büyük ifadesi olduğunu söyledi. Kahramanların uğruna can verdikleri değerleri korumanın en önemli görevleri arasında yer aldığını vurgulayan Şentürk, şunları […]
Genel - 30 Ocak 2018 11:57 A A

Kırşehir‘de bir otelde düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı, şehitlerin öz geçmişi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, törende yaptığı konuşmada, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı’nın, şehit ile gazilere duyulan minnetin ve şükranın en büyük ifadesi olduğunu söyledi.

Kahramanların uğruna can verdikleri değerleri korumanın en önemli görevleri arasında yer aldığını vurgulayan Şentürk, şunları dile getirdi:

“Bu toprakları kanlarıyla, canlarıyla korumuş olan milletimizin desteğiyle yüzyıllık emperyalist oyunları bozuyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugün de şanlı Türk ordusu şehit verme pahasına Afrin’e yerleşen şer odaklarına karşı mücadele veriyor, destan yazıyor. Ordumuz imanda, yiğitlikte, kahramanlıkta dünyanın en güçlü ordularından biridir. Nerede zulme uğrayan bir mazlum varsa insanlığın onurunu kurtarmak için ordumuz oraya yetişiyor.”

Şentürk, 15 Temmuz gecesi Türk milletine yapılmış en alçak darbe girişimlerinden birinin yaşandığını anımsatarak, “O gece dosta güven, düşmana korku verdik. Yapmış olduğumuz törende, birlik ve beraberliğimizin sağlanmasında ve huzurumuzun temininde şehitlik mertebesine yükselen 8 vatan evladımızın ailelerine ve gazilik payesine ulaşan 2 gazimize minnet duygularımızın ifadesi olarak Cumhurbaşkanımız adına Devlet Övünç Madalyası ve Beratı veriyoruz.” ifadesini kullandı.

Konuşmanın ardından, şehitler Bayram Kara, Gökhan Dündar, Ahmet Taş, Muhammet Ali Ocak, Mehmet Kara, Ramazan Donat, Gökhan Ünaldı ve Feyyaz Yumuşak’ın aileleri ile gaziler Ferdi Akyün ve Ümit Uslu’ya Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.

Törene AK Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, protokol üyeleri, şehit yakını ve gaziler katıldı.

Comments

comments

Bu haber 6903 kez okundu.
Genel - 11:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.