“DEVLETİN ÇİZMELİ YÖNÜ “

Kırşehir bürokrasisi “plaket alıp verme devletçiliğinden” sıyrılıp üretime yönelik hamleleri, istihdamı, toplumsal gelişimi ve  eğitimi önceleyen duruşunu belli etmeye başladı. Günlük gazetelerde kurum müdürlerinin ilgili ilgisiz beyanatlarını gördüğümüz, işinden daha çok  siyasetle uğraşıldığı, ikbal için yapılan faaliyetler yerine planlı işleyiş yer almaya başladı. Kırşehir valisi İbrahim Akın, göreve başlaması ile verdiği ” Devletçi ve Halkçı […]
Genel - 27 Nisan 2019 11:22 A A

Kırşehir bürokrasisi “plaket alıp verme devletçiliğinden” sıyrılıp üretime yönelik hamleleri, istihdamı, toplumsal gelişimi ve  eğitimi önceleyen duruşunu belli etmeye başladı.

Günlük gazetelerde kurum müdürlerinin ilgili ilgisiz beyanatlarını gördüğümüz, işinden daha çok  siyasetle uğraşıldığı, ikbal için yapılan faaliyetler yerine planlı işleyiş yer almaya başladı.

Kırşehir valisi İbrahim Akın, göreve başlaması ile verdiği ” Devletçi ve Halkçı ” fotoğrafıyla, kurumların işleyişini sağlamış görünürken, Kişisel reklamların peşine düşen bürokratların planlarını bozdu.

Pazar poşetini alarak ailesiyle birlikte alışverişini kendisi yapacak kadar halktan olan Vali Akın, hafta boyu asıl işi vatandaşa Hizmet olan kurumların düzenini sağladığı görülüyor.

En son Mucur’a bağlı Palangıç Köyü yakınlarında bulunan ve çıkarılan tuzun birçok alanda kullanıldığı Tepesidelik Tuzlasında incelemelerde bulunan Vali İbrahim  Akın ve İşkur il müdürü Metin Ülgen Kaya, “DEVLETİN ÇİZMELİ YÖNÜ “ olarak karşımıza çıktı.

Tuz mağaralarında yaptığı inceleme ve çıkarılan tuzlar ile bu tuzların kullanım alanları ile ilgili bilgiler alan Vali Akın, “İşletmenin ülkemiz ve ilimiz ekonomisine katkı sağladığını söyledi”

 

 

Comments

comments

Bu haber 8439 kez okundu.
Genel - 11:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.