DEVLETİN DİNİ VAR MIDIR?

Hazreti Ali’ye sorarlar, “Devletin dini varmıdır?” Vardır buyurur, “Devletin dini adalettir.” Adalet’in anlamı ; Yasalarla sahip olunan hakların herkes tarafından kullanılmasının sağlanması. Devletin temsiliyetini Kırşehir’de iliklerine kadar yaşayan bürokratlar gerçekten adilmi? Devletin temsiliyetini tüm medyaya iliklerine kadar işleten bürokrasi, her attığı adımı haberleştirerek dağıttığı gülücükleri, cakasını, havasını , pozunu işini iyi yapmanın verdiği gururla verdiğini […]
Genel - 25 Aralık 2017 14:32 A A

Hazreti Ali’ye sorarlar, “Devletin dini varmıdır?”

Vardır buyurur, “Devletin dini adalettir.”

Adalet’in anlamı ; Yasalarla sahip olunan hakların herkes tarafından kullanılmasının sağlanması.

Devletin temsiliyetini Kırşehir’de iliklerine kadar yaşayan bürokratlar gerçekten adilmi?

Devletin temsiliyetini tüm medyaya iliklerine kadar işleten bürokrasi, her attığı adımı haberleştirerek dağıttığı gülücükleri, cakasını, havasını , pozunu işini iyi yapmanın verdiği gururla verdiğini zannetmiyorum.

Şehit ailesine yapılan taziye ziyaretinde, koltuğa sığmayacak gibi kasılarak oturan, kasım kasım kasılan, habercilere mutluluk pozları veren diğer bürokratlar bu yaptıklarınız bu millete reva mı? Hak mı ? Adalet mi ?

Devletin imkanlarını kayıtsız ve amirlerden habersiz kendi eşrafına peşkeş çeken kamu idarecileri.tabiki bunun en son örneği hastanede yaşanan skandal olarak kayıtlara geçti, umarız bu adaletsizliğe karşı adil birileri çıkar.

Belediye başkan yardımcılarından ve  bazı daire başkanlarından kendi çocukları, damatlarını işe yerleştirme yaptıkları yönündeki iddialar ve bu yöndeki gelişmeler adaletsizliğin boyutunu gün yüzüne çıkartıyor.

Tabi adaletsizliğe lokomotif olan bazı STK larda hiç durmadan adaletin temeline dinamit koymakla meşguller, kendisinin iradesini köle ettiği yerlerle aynı kıbleye dönen kurum amirlerine rica minnet iş yaptırarak, adamcılık yaparak, kayırmacılığın zirvesini görmekteler, zulümün simgesi 28 şubat da adaletsizliğe düçar olan garibanlar şimdi intikam alır gibi Adaletsizliğe tetik olmaktalar, Ayıptır, yazıktır, günahtır.

Siyaset ve bürokrasinin zehirli dokunuşlarını gün be gün hissetmeye devam ettiğimiz seyr i berbat bu süreçte, panzehirde elbette temiz siyaset ve temiz bürokrasi. Adaletle tesis edilebilecek bu temiz anlayış ; Devleti, Dini,  algılarına mahkum edenlerin elinden alınabilir.

Devlet’in ve Din’in selameti için,ALLAH rızası için,  inandığınız tüm değerler için, Adalet’i tesis edebilmek için, gelecek nesillere daha adil bir düzen bırakmak için, hepimiz taşın altına elimizi koyalım.

Adamcılık, kayırmacılıktan vazgeçmenin zamanı geldide geçiyor bile,

Adamcılıkla devam edersek elin adamı gelir senin bütün kurumlarına oturur, kaldırın kafanızı bakın bakalım şehirdeki kurumlar da kaç tane Kırşehirli yönetici kaldı, liyakata dikkat etmediğimiz için adaleti ortadan kaldırdık ve sistem güçlünün borusunun öttüğü yer haline geldi, boru öttüren değil hak eden gelsin kurumlara o zaman nereli olursa olsun, inancı, siyasi görüşü ne olursa olsun başımız gözümüz üstüne.

 

Comments

comments

Bu haber 5939 kez okundu.
Genel - 14:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.