“DÖNER SERMAYENİN SON KULLANMA TARİHİ GEÇTİ”

Kırşehir Sağlık-Sen Şubesi yaptığı açıklama ile döner sermaye sisteminin son kullanma tarihinin geçmiş olduğunu belirtti. Sendika Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Sağlıkta yaşanan dönüşümle birlikte sağlık sistemimizin önemli bir unsuru haline gelen performansa dayalı ek ödeme sisteminin fayda ve motivasyon sağlamak yerine çalışanlar için mutsuzluk kaynağı haline geldiği görülmektedir. Yaşananlar göstermektedir ki Döner Sermaye Sisteminin […]
Manşet Haberleri - 25 Temmuz 2019 11:27 A A

Kırşehir Sağlık-Sen Şubesi yaptığı açıklama ile döner sermaye sisteminin son kullanma tarihinin geçmiş olduğunu belirtti.

Sendika Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Sağlıkta yaşanan dönüşümle birlikte sağlık sistemimizin önemli bir unsuru haline gelen performansa dayalı ek ödeme sisteminin fayda ve motivasyon sağlamak yerine çalışanlar için mutsuzluk kaynağı haline geldiği görülmektedir.

Yaşananlar göstermektedir ki Döner Sermaye Sisteminin artık son kullanma tarihi geçmiş, miadı dolmuştur. Artık ihtiyaçları karşılamaktan öte sorun doğuran, mutsuzluk oluşturan bu sisteme ya son verilmeli, yahut sistemsel aksaklıklar giderilmelidir.

Sistemde uzun zamandır köklü değişiklikler yapılmaması, yanlış uygulama ve yönelimlerin artması sistemi tıkayan paradigmalardan biridir. Çalışanların neredeyse tamamı bu dağılımın adaletsiz olduğunu düşünmektedir.

Döner sermaye sistemi sağlık çalışanlarımızın en önemli motivasyon kaynaklarından biridir. Defalarca uyarmamıza rağmen bakanlığımız tarafından gerekli önlemler alınmadığı için hekimler dahil tüm sağlık çalışanları sadece sabit ek ödemeye mahkum kalmıştır. Bu konuda Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarının tamamına yansıyacak acilen köklü bir değişiklik yapmalıdır.”

Comments

comments

Bu haber 4745 kez okundu.
Manşet Haberleri - 11:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.