DÜNYA KLASİKLERİ KIRŞEHİR KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ SAHNESİNDE

5-22 Nisan tarihleri arasında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde gerçekleştirecek Turizm Haftası çerçevesinde Kentimize 2 Dünya Klasiği geliyor. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Erzurum Devlet Tiyatrosu tarafından, “Pinokyo’” adlı çocuk tiyatrosu oyunu 18 Nisan 2018 Çarşamba günü saat 11.00’de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi Salonunda sahnelenecek. Yine bir Dünya Klasiği Olan Ülkemizde bu oyunu […]
Genel - 4 Nisan 2018 14:40 A A

5-22 Nisan tarihleri arasında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde gerçekleştirecek Turizm Haftası çerçevesinde Kentimize 2 Dünya Klasiği geliyor.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Erzurum Devlet Tiyatrosu tarafından, “Pinokyo’” adlı çocuk tiyatrosu oyunu 18 Nisan 2018 Çarşamba günü saat 11.00’de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi Salonunda sahnelenecek.

Yine bir Dünya Klasiği Olan Ülkemizde bu oyunu ilk defa sahneleyen Erzurum Devlet Tiyatrosu tarafından “Mösyö De Pourceaugnac’” adlı tiyatro oyunu 8 Nisan 2018 Çarşamba  günü saat 19.30’da sahnelenecek.

Tiyatro ve Sanat sevenlerin ilgiyle takip edeceği oyunun Yazarı : JEAN-BAPTISTE POQUELIN MOLIERE Çeviren: MELİH CEVDET ANDAY – EROL GÜNEY Yöneten: IŞIL KASAPOĞLU

İşte oyunun konusu:

Taşralı bir zengin olan Mösyö De Pourceaugnac, kendinden oldukça küçük Julie ile evlenmek için Paris’e gelir. Juli, Eraste’a aşıktır ve ikili Mösyö De Pourceaugnac’ı bu evlenme fikrinden vazgeçirebilmek için türlü oyunlar kurarlar. Toplumun gizli bir anayasa gibi bireyler üzerinde koyduğu kurallar ve gerektirdiği davranışları yüzeysel bir kibarlıkla yerine getirmeye çalışan Pourceaugnac, yüzeysel kibarlık ve içgüdüsel davranış arasındaki uyumsuzluğun yarattığı gülünç durumlara düşer. Samimiyetsiz kentlilerin (burjuvazi) tutum ve davranışları da bu durumu körükleyince, Pourceaugnac çareyi memleketine dönmekte bulur.

Oyuncu kadrosu

Mehmet YıldızEmrah Keskin, Sezai Yılmaz, Nazlı Kurbal, Bayram Atila Karagöz, Levent Aras, Taner Köse, Ömer Menteşe, Fazıl Aksakal, Oğuzhan Vartolioğlu, Özlem Millici, Gülsüm Yalçın, Bengü Atar, Kübra Çanakçı, Kardelen Fatma Göktaş, Bilal Hüseyinoğlu, Mertcan Polat, Tufan Emre Önal.

 

 

 

Comments

comments

Bu haber 7477 kez okundu.
Genel - 14:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.