DÜNYACA ÜNLÜ TÜRK PAVAROTTİ KIRŞEHİR’E GELİYOR

Türkiye’nin ilk ve tek Grammy ödüllü sanatcısı,Dünyaca ünlü Türk Pavarotti Bülent Bezdüz, Neşet Ertaş ailesini ziyaret ederek bozlaklarını birlikte seslendirecek   TÜRKİYE’yi yıllardan bu yana dünyada başarı ile temsil eden ünlü grammy ödüllü tenorü Bülent Bezdüz, Kırşehir Abdallar Topluğu ile birlikte geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden ünlü halk ozanı Neşet Ertaş’ın eserlerini seslendirecek. Etkinlik, 20-21 Ağustos […]
Genel - 19 Ağustos 2017 17:29 A A

Türkiye’nin ilk ve tek Grammy ödüllü sanatcısı,Dünyaca ünlü Türk Pavarotti Bülent Bezdüz, Neşet Ertaş ailesini ziyaret ederek bozlaklarını birlikte seslendirecek

 

TÜRKİYE’yi yıllardan bu yana dünyada başarı ile temsil eden ünlü grammy ödüllü tenorü Bülent Bezdüz, Kırşehir Abdallar Topluğu ile birlikte geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden ünlü halk ozanı Neşet Ertaş’ın eserlerini seslendirecek.

Etkinlik, 20-21 Ağustos tarihleri arasında Kırşehir’de ziyaretinde Yapımcı Elif Dağdeviren’in ekibi, sanatçı Okan Avcı’nın da katılacağı etkinlikte, geçtiğimiz aylarda İsveç’in Göteburg Operası’nda La Traviata Operası’nda Başrolda sahne alan tenor Bülent Bezdüz’de katılacak. Bezdüz, Neşet Ertaş’ın kuzenleri Ali Çekiç’in kuzenleri ünlü davul üstadı abdal Adem Göçer’in de aralarında bulunduğu Kırşehir Abdallar Topluluğu ile birlikte olacak. Ağalar Konağı’ndaki özel etkinlikte Büzdüz, Neşet Ertaş’ın dillerden düşmeyen bozlaklarını abdallarla birlikte seslendirecek. Kırşehir Belediyesi, Kültür Turizm İl Müdürlüğü ev sahipliğindeki etkinliği Yapımcı organizatör Ayşe Çağlayan üstlenirken sponrsorluğunu ise Ramada Otel yapıyor.

Bezdüz, daha önce de solist alarak görev aldığı Londra Senfoni Orkestrası ile yaptığı kayıtlardan Truvalılar ve Falstaff operaları 3 Gramy ve Londra Flarmoni ile gerçekleştirdiği Ermione Operası kaydıyla da Gramafon ödülü almıştı.

Dünyanın her yerinde 70’ten fazla operada sahne alan Bezdüz, halen Mersin Devlet Opera ve Balesi’nde solist sanatçı olarak görev yapıyor.

Comments

comments

Bu haber 12679 kez okundu.
Genel - 17:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.