DUYGU DOLU GECE İÇİN 08.MAYIS SALI SAAT: 20.00’DE NEŞET ERTAŞ KÜLTÜR MERKEZİNDEYİZ

Kırşehir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Ahi Evran Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği öğrencileri tarafından hazırlanan “Bayrakta Al Olanlar, Şehitlerimiz” konulu Şiir ve Müzik Dinletisi Bugün Kırşehirlilerle buluşacak.   “AY-YILDIZLI BAYRAĞIMIZI EBEDİYEN GÖKLERDE DALGALANDIRMAK İÇİN TEYAKKUZDA OLMAK ZORUNDAYIZ” Şehitlerimize ve emanetlerine sahip çıkmaları için Tüm herkesi Programımıza bekliyoruz diyen Kırşehir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, “Vatanımızı ve namusumuzu düşmana çiğnetmemek, ay-yıldızlı bayrağımızı ebediyen göklerde […]
Genel - 7 Mayıs 2018 20:40 A A

Kırşehir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Ahi Evran Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği öğrencileri tarafından hazırlanan “Bayrakta Al Olanlar, Şehitlerimiz” konulu Şiir ve Müzik Dinletisi Bugün Kırşehirlilerle buluşacak.

 

“AY-YILDIZLI BAYRAĞIMIZI EBEDİYEN GÖKLERDE DALGALANDIRMAK İÇİN TEYAKKUZDA OLMAK ZORUNDAYIZ”

Şehitlerimize ve emanetlerine sahip çıkmaları için Tüm herkesi Programımıza bekliyoruz diyen Kırşehir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, “Vatanımızı ve namusumuzu düşmana çiğnetmemek, ay-yıldızlı bayrağımızı ebediyen göklerde dalgalandırmak, semayı çınlatan ezanı, gönülleri yeşerten Kuran seslerini susturmamak, şehit evlatları olarak toprak altında kefensiz yatan ecdadımızı incitmemek ve milletimizi de zillete ve esarete düşürmemek için canla başla çalışmak, iç ve dış mihraklara karşı da her zaman teyakkuzda olmak zorundayız”

“TOPRAĞI SIKSAK ŞÜHEDANIN FIŞKIRACAĞINI BİLİYORUZ”

“Ecdadımızın, bu vatan topraklarını, bizlere nasıl ve ne şekilde emanet ettiğinin bilinci içerisindeyiz. Toprağı sıksak şühedanın fışkıracağını biliyoruz ve bunun için bu topraklara, toprak diye basıp geçmiyoruz. Bizler evlatlarının al bayrağa sarılı tabutları başında dahi “Vatan Sağolsun” diyen şehit aileleriyiz”

“VATAN VARSA ŞEHİT VARDIR VE HEP OLACAKTIR, ÇÜNKÜ BU VATAN OLMANIN BEDELİDİR”

“Aziz Şehitlerimizi unutmamak, unutturmamak ve emanetlerine sahip çıkmak amacıyla Derneğimiz ve Ahi Evran Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği öğrencilerimiz ile beraber ortaklaşa organize etmiş olduğumuz Bayrakta Al Olanlar: Şehitlerimiz konulu Şiir ve Müzik dinletisi programımız Bugün saat, 20.00 de Neşet Ertaş Kültür Merkezinde yapılacak. Bu programda emeklerini esirgemeyen Ahi Evran Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Vatan Karakaya’ ya, Ahi Evran Üniversitesi öğretim görevlisi Yardımcı Doçent Doktor Bahadır Gülbahar’a ve Türkçe öğretmenliği bölümü öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Tüm halkımızı şehitlerimize ve emanetlerine sahip çıkmaya bekliyoruz” dedi.

Comments

comments

Bu haber 8270 kez okundu.
Genel - 20:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • canan 8 Mayıs 2018 00:47

    annelerimizin babalarımızın yayında olacağız onlara destek vereceğiz inşallah.