EĞİTİM BİR-SEN SEÇİMLERİ

Ekim ayı içerisinde delege seçime gidip bu delegelerle Kasım ayı içerisinde Yeni şube başkanını seçecek olan Eğitim Bir-Sen de Rıza Kalaycı Başkan aday olduğunu açıkladı. 14 yıllık eğitimci olan ve şu an Hüsnü Özyeğin İlkokulunda Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Kalaycı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi ;   “Değerli Dostlarım… Üyesi Olmaktan Gurur Duyduğum Eğitim […]
Genel - 12 Ağustos 2018 13:35 A A

Ekim ayı içerisinde delege seçime gidip bu delegelerle Kasım ayı içerisinde Yeni şube başkanını seçecek olan Eğitim Bir-Sen de Rıza Kalaycı Başkan aday olduğunu açıkladı.

14 yıllık eğitimci olan ve şu an Hüsnü Özyeğin İlkokulunda Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Kalaycı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi ;

 

“Değerli Dostlarım…
Üyesi Olmaktan Gurur Duyduğum Eğitim Bir Sen Kırşehir Şubesi Başkanlığına Adayım.
Bu karar yaklaşık 3 aylık uzun ve detaylı bir süreç sonunda yaptığım istişarelerle alınmış bir karardır. Bu kararı almamda siz değerli dostlarımızın ve büyüklerimizin teveccühü bana cesaret verdi. Sizlere şimdiden sonsuz şükranlarımı sunuyorum.
Bugün Kırşehir’de 2000’in üzerinde üyeye sahip yetkili bir sendikanın hak arama noktasında daha etkili olmasını sağlamak temel amacımdır. Çalışmalarıyla kendinden söz ettiren, üyeleriyle hemhal olan, sorunun değil çözümün bir parçası olan, üyelerinin güven besledikleri genç ve dinamik arkadaşların ve deneyimli büyüklerimizin yer aldığı bir yönetim oluşturma gayretindeyim.
Sendikaların temel görevi üyelerinin haklarını aramak, mevcut hakları geliştirmek, karşılaştıkları ve karşılaşabilecekleri sorunlara çözüm üretmek ve üyelerinin mesleki ve kişisel açıdan aranılan insanlar olmasını sağlamaktır. Biz bu amaç için elimizden ne gerekirse yapacağız. Kurumlara bakışınızda bu perspektiftedir . Amacınıza ulaşmamızda bize yardım edecek kurumlarla her türlü işbirliğine gireriz. Aynı kurumlarla hak arama mücadelesine girersek hukuki ve örgütsel zeminde mücadele de ederiz . Bakışımız sadece ve sadece üyelerimizin menfaatleri doğrultusunda haklı bir mücadele ortaya koymaktır. En önemlisi sizden aldığımız gücü sadece size hizmet için kullanmaktır. Bu amaçlarla sizlere hizmetkâr olacak hak arayışında ise cesur adımlar atarak eylem ve basın açıklamalarıyla dinamik , bir arada ve birbirimizden haberdar olacağız.
Benim için her üyemiz aynı kıymet ve değere sahiptir. Sendikamıza aidat ödeyen her üyenin haklarını sorgulamadan, kategorize etmeden, hakkaniyet çerçevesinde hukuki zeminde aramak temel görevimizdir. Her üyemize eşit şekilde yakın olacak ilgi ve samimiyet yolundan ayrılmayacağız. Küskünlük ve kırgınlıkların adını bile anmadan birlik ve beraberlik içinde yol alma gayretindeyim.
Üyelerimizin kendilerini ifade edebilecekleri kendilerini geliştirebilecekleri hoşça zaman geçirecekleri bir ortam oluşturmak istiyorum çünkü insanlar vakit geçirdikleri yere kendilerini ait hissederler. Bunu sağlamak için ilgilerinize hitap eden nitelikli faaliyetler yapacağız. Bu amaçla:
Proje öneri ve uygulama ekipleri kurup özelde üyelerimiz genelde ülkemiz adına projeler üreteceğiz. Aynı ekiple gerek AB gerek yerel projelere ortak olacak ve proje önerilerinde bulunacağız .
Ahi Evran Üniversitesi ile birlikte üyelerimize özel eğitim, kurs ve yüksek lisans hizmeti vereceğiz.
Uzun yıllardır devam ettirdiğimiz kitap okuma programlarına devam edeceğiz.
Drama, Montessori, Zeka oyunları, vb. gibi nitelikli kursları ilginize sunacağız.
Oluşturacağımız kurul ve komisyonlarla eğitim adına örnek uygulamalar üretip işlerlik sağlayacağız.
Kısa aralıklarla ve sürekli olarak yemekli buluşmalarla sizleri ağırlayıp fikir paylaşımda bulunacağız.
Her yıl sonunda sendika olarak bir buluşma gerçekleştirerek yapılan çalışmalar, yürütülen projeler alınan sonuçları, yaşanılan sorunlar, çözüm önerileri, iyi uygulamalar, gelecek yıla önerileri, içeren büyük bir toplantı gerçekleştireceğiz.
En önemlisi her türlü proje faaliyet fikirlerinizi alıp, uygulanabilirlik çerçevesinde hayata geçireceğiz.
Söz değil iş odaklı olacağız her gün bir okulda olacağız sorunları gerek sözlü yazılı olarak alıp çözüm üreteceğiz.
Her zaman ulaşılabilir, anlaşılabilir, hesap sorulabilir bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz.
Sizin için irade göstereceğiz, müzakere ve mücadele dilini en üst seviyede kullanacağız.
Her sorunda her an yanınızda olacağız.
Çalışmalarımız karnemiz olacak.
14 yıllık meslek hayatım boyunca her zaman yaptığım işte bir adım ileriye gitme gayretinde oldum. Kısa bir süreye büyük işler sığdırdığımı düşünüyorum. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak yegâne bakış acısının da kalite, liyakat ve gayret olduğunun bilincindeyim. Hele ki yaptığımız iş eğitim gibi hayati bir konu ise bu durum daha büyük bir önem arz etmektedir.
Şahsım Milli Eğitim Bakanlığının bir öğretmeni olarak mesleğimle gurur duymakla birlikte MEB Aile Eğitimi İl Koordinatörüyüm. Yıllardır Birçok okul bünyesinde velilere yönelik eğitimler gerçekleştirdim. Bunun yanında ilimizde Aile Eğitimi Programının uygulanması ve ortak anlayış kazandırılması noktasında eğitici arkadaşlarımıza yönelik eğitim ve toplantılar düzenledim. Bakanlığımızca merkezi olarak düzenlenen öğretmenlerimize yönelik 0-18 Yaş Aile Eğitimi Kurslarında Formatör Eğitim Görevlisi olarak ülkemizin bir çok ilinde Aile eğiticicilerinin yetiştirilmesinde katkıda bulundum. Bakanlığımız Aile Eğitimi ile gerçekleştirdiği birçok eğitime katılarak Aile Eğitimi program geliştirme sürecine de katkıda bulundum. İlimizde gerçekleştirilen II. Orta Anadolu Toplum Ve Aile Çalıştayında “ “0–18 Yaş Aile Eğitimi Programı Ve Kırşehir’de Uygulanması” isimli bildirimi sundum. Sendikamızca kurulan aile eğitimi komisyonunda başkanlık yaptım. Geliştirdiğimiz proje ile tertip ettiğimiz eğitimi pilot olarak Çiçekdağı İlçemizde uygulama şansı bulduk. Gerek planlayıcı gerek uygulayıcı olarak bu komisyona katkı sundum. Yine sendikamız bünyesinde gerçekleştirilen Kitap okuma programlarında katılımcı ve moderatör olarak görev alarak birçok kitap okunmasında vesile oldum. Sendikamız genel merkezince düzenlenen 1. Sendikal Eğitim Formatörlüğü programına katıldım. Genç Memur Sen Başkan vekili olarak Mucur ilçesinde genç memur sen yapılmasını kurdum. Üye kazandırma çalışmalarında gayret gösterdim.2008 yılında Yozgat Yenifakılı İlçesinde ilçe teşkilatı kurarak devamını sağladım. Sendikamıza bağlılığımız, hizmet ve gayretlerimiz resmi organlarında yer almaktan ziyade gönül bağı ile olarak yanında olmaktır.
Aynı hizmet şiarıyla TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı ) Eğitim koordinatörü olarak görev yapmaktayım. Daha önce de teşkilat koordinatörlüğü ve başkan vekilliği görevlerinde de bulundum. TÜGVA çatısı altında birçok eğitim, toplantı ve organizasyon gerçekleştirdik ve halen devam etmekteyiz.
Halen Ahi Evran Üniversitesinde Yüksek Lisans eğitimime devam etmekteyim.
Yer aldığım, katkıda bulunduğum, katıldığım her çalışmada ana hareket noktam ülkemizin gelişmesine, muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine çıkmasına katkıda bulunmaktır. Başladığım her işi başarı ile tamamlamış olmak tek referans noktamdır.
Değerli dostlarım…
Sizin için hizmet etmeye talibim. Biliyorum ki her makam her mevki geçicidir. Ölüm gibi bir gerçeğin olduğu kısacık dünya konukluğunda ana amacımız Rabbimizin rızasını kazanmaktır. Ve yine biliyoruz ki insana hizmet Hakka hizmet etmektir. Bu yüzden hizmetkarlığa talibiz. Ahiliğin başkentinde, Meslek erbaplığının başkentinde, ahiliğe yakışır bir sendikal anlayış üreteceğiz.
Bu taliplikte diğer aday ağabeylerimize, dostlarımıza da başarılar diliyorum. Camia içindeki şu seçim sürecinin küskünlüklere, kırgınlıklara sebebiyet vermemesini diliyorum. Dedikoduların değil projelerin konuşulmasını, liyakat ve emeğe saygının ön planda tutulmasını temenni ediyorum.
Sizden isteğim bizi en iyi şekilde temsil edecek, sizin için koşuşturacak , sizi anlayacak, anlatacak,projeleri olan, kendini doğru ifade edebilen, adaya destek olun. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Takdir değerli üyelerimizindir. Sizlerin vereceği her karar şahsım adına değerlidir. Bana düşen gerekli çabayı sergilemek takdiri Yüce Rabbim’e bırakmaktır.
Allah’a emanet olun. Selam ve dua ile….

Rıza KALAYCI
Kırşehir EBS Şube Başkan Adayı
10/08/2018

Comments

comments

Bu haber 15963 kez okundu.
Genel - 13:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.