EKİCİOĞLU AHİ EVRAN İCAZETİYLE SAHAYA İNİYOR

İki dönemdir Ticaret Odası Başkanı seçilen,  Kırşehir de, iş dünyasından,değişik partilerden vatandaşlara kadar geniş bir mutabakatla kamuoyunda adaylığı istenen, sonuçta CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nca bizzat adaylık teklif edilerek adaylığı resmileşen, Belediye Başkanı adayı olan Selahattin Ekicioğlu, bugün (15 aralık cumartesi günü), seçim çalışmalarına  Ahi Evran Külliyesi ziyaretiyle start verecek. Bugün saat 13.00’de Ahi Evran külliyesini […]
Genel - 14 Aralık 2018 23:40 A A

İki dönemdir Ticaret Odası Başkanı seçilen,  Kırşehir de, iş dünyasından,değişik partilerden vatandaşlara kadar geniş bir mutabakatla kamuoyunda adaylığı istenen, sonuçta CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nca bizzat adaylık teklif edilerek adaylığı resmileşen, Belediye Başkanı adayı olan Selahattin Ekicioğlu, bugün (15 aralık cumartesi günü), seçim çalışmalarına  Ahi Evran Külliyesi ziyaretiyle start verecek.

Bugün saat 13.00’de Ahi Evran külliyesini ziyaretin ardından parti binasına geçecek olan Ekicioğlu saat 14.00’de parti binası balkonundan halka hitap edecek.

 

Hazırladığı davet videosu ile büyük yankı uyandıran ve adaylığını açıklayacağı saati bekleyen Ekicioğlu sevenleri 15 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’da Ahi Evran Külliyesi önünde toplanarak yapılacak dua sonrası CHP il başkanlığına hareket edecek.

“ONUN EDEP VE MESLEK AHLAKIYLA  YETİŞTİK”

Belediye başkan adayı Selahattin Ekicioğlu, bugün sahaya inmesiyle ilgili Kırşehir Aktüel’e yaptığı açıklamada;

Çıktığım bu yolda;Anadolu’da dirlik ve düzenliğin bozulduğu bir dönemde,oluşturduğu esnaf örgütüyle  dirlik ve düzenlik adamı olarak ortaya çıkan, büyük düşünür ve esnaf piri Ahi Evran ziyaretiyle başlamayı, Kırşehir evladı olarak bir zorunluluk addederim. 

Kuşaklar öncesine dayanan Esnaf ve Zanaatkarlığımızı onun ilkeleri doğrultusunda yaptığımız için kirlenmeden bugünlere gelebildik, bizi o yetiştirdi. Dostlarımızla şehrimizin manevi mimarı ve önderi olan, Osmanlı’nın hamurunu yoğuran, Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasında da rol oynayan  ciddi  bir felsefenin kurucusu  Ahi Evran-ı Veliyi  ziyareti ederek onun izinde olduğumuzu belirteceğiz. O bizim hem ticari hemde manevi önderimiz” ifadelerini kullandı.

Ahi Evran Ziyareti sonrası ,buğun  saat 14.00’da CHP İl Başkanlığı binasında adaylığı konusunda açıklama yaparak sevenleriyle buluşacak olan Ekicioğlu’nun hazırladığı davet videosu;

BU BİR DAVETTİR…

BU BİR DAVETTİR…

Selahattin Ekicioğlu CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı paylaştı: 12 Aralık 2018 Çarşamba

Comments

comments

Bu haber 7047 kez okundu.
Genel - 23:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.