EKİCİOĞLU KENT MUTABAKATINA YELKEN AÇTI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Kırşehir parti teşkilatına ziyaret gerçekleştirdi. Sadece CHP’nin değil, Kırşehir kamuoyunun önemli bir kesiminin talebi ve desteğiyle Belediye Başkan Adayı olarak çıkan Selahattin Ekicioğlu’na Genel Merkez nezdinde destek ziyareti gerçekleşti. Bugün CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya tarafından gerçekleştirilen ziyarette Kaya ile birlikte Belediye […]
Manşet Haberleri - 29 Aralık 2018 17:46 A A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Kırşehir parti teşkilatına ziyaret gerçekleştirdi.

Sadece CHP’nin değil, Kırşehir kamuoyunun önemli bir kesiminin talebi ve desteğiyle Belediye Başkan Adayı olarak çıkan Selahattin Ekicioğlu’na Genel Merkez nezdinde destek ziyareti gerçekleşti.

Bugün CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya tarafından gerçekleştirilen ziyarette Kaya ile birlikte Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu, İl başkanı Baran Genç, Merkez ilçe Başkanı, Doğan Yıldızhan salonu dolduran kalabalığa hitap ettiler.

ASAF KAYAOĞLU İTTİFAKIN YELKENLERİNİ GÖSTERDİ

Geniş bir vatandaş katılımın olduğu ziyarette İYİ Parti’den adaylığına kesin gözüyle bakılan ve İYİ Parti Genel Merkezince kendisine ” Beklemede kal haber Bekle ” denilen Asaf Kayaoğlu, yakın zamanda açıklanması beklenilen Kırşehir’den aday çıkarmama eğiliminin belli olmaya başlamasıyla birlikte salona gelmesi Ekicioğlu etrafında ” KENT MUTABAKATININ YELKENİ ” olarak algılandı. Oluşan doğal konsensus sonucunda gerek CHP gerekse İYİ Parti kulislerinde Asaf Kayaoğlu’nun Belediye Başkan Yardımcılığı görevi üstleneceğine de Kesin gözüyle bakılıyor.

 

 

“GENEL BAŞKAN’A ‘SEÇİMİ EKİCİOĞLU’YLA ALIRIZ’ DEDİM”

Kaya, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na, Ekicioğlu ile seçimin alınacağını, Ekicioğlu’nun tüm parti tabanlarına dokunan bir aday olacağını bizzat ilettiğini bu toplantıda deklare etti ve şöyle dedi,

“Adalet ve Kalkınma Partisi ile MHP tepede bir birliktelik sağladılar ‘Cumhur’ ittifakını kurdular. 2 parti bir olmasına rağmen Kırşehir halkı 2 vekilden birini CHP’ye armağan etti. CHP Genel Merkezinin üzerinde tarihi bir sorumluluk var. Bizlere düşen görev ayrım gözetmeden yönetebilecek bir belediye oluşturmak. Siyasetçileri ve sanatçıları ile Kırşehir Türkiye’ye örnek olan bir kenttir. Mart ayının sonu bahar olacak. Durmadan dinlenmeden koşacağız.”

Genel Başkan Yardımcısı Kaya, “Bizim memleketimiz ilk yıllarında 5 milletvekili ile temsil ediliyordu. 5 Milletvekili ile temsil edilen kentimiz şuanda 2 milletvekili ile temsil ediliyor. 2002’den bugüne kadar, AK Parti’nin iktidara geldiği gün Kırşehir’in 3 milletvekili vardı. AK Parti iktidara geldiğinde Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkanlığını temsil ediyordu. 2004 yılından bu yanada AK Parti’den arkadaşlarımız bu kentin sorunlarına çözüm üretmeye çalışıyorlar. Ne kadar ürettilerse Milletvekili sayımızın ikiye düşmesinden belli. Bizim bulunduğumuz bölge Orta Anadolu. Tarımın çökertilmeye çalışıldığı yerde en kaliteli buğdayı, nohutu, mercimeği üreten bölge. Aynı zaman da Sanayisi de olan bir bölge. Bazen kentlerin şansızlığı vardır. Kayseri ile Ankara arasına sıkışmış bir kent. Bazen çaresizlik yaşar, bazende kardelen gibi o zorlukların arasından çıkar.  Kırşehir bunu başarabilir”

“BU ÜLKEDE DAYANIŞMAYI, ESNAF İLE KAYNAŞMAYI BİZE ÖĞRETEN AHİ EVRAN-I VELİDİR”

Güzel güzel dilimizi, Türkçemizi bize öğreten Aşıkpaşa’dır diyen Başkan Yardımcısı Kaya,“Bugünlerde bilimden çok uzaklaştık. Uzay bilimini bize ve dünyaya öğreten Cacabey’dir. Böylesi zenginliklerin olduğu topraklarda biz yoksulluğu, kadersizliği yaşayamayız. Kırşehir 3 Milletvekilinin olmayışı ev sahibinin güler yüzlü olmayışından kaynaklanıyor.

“DURUŞU OLMAYANIN OLUŞUMU OLMAZ”

Yürüttüğü seçim çalışmalarıyla parti içerisindeki ahengi ve birliği vede CHP-İYİ Parti İttifakı üzerinden geniş bir şehir ittifakını oluşturmaya yönelik çabalar harcayan Belediye Başkan Adayı Ekicioğlu, konuşmasını tamamlayan Kaya’nın BİRLİK-BERABERLİK vurgusu yaptığı konuşmanın söylenebilecek en önemli ögeyi içerdiğini belirterek kendisine ziyareti için teşekkür etti.

“Ben yaptım oldu bitti mantığı değil”

CHP Kırşehir Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu, “Duruşu olmayanın oluşumu olmaz. Önce duruşunuz olacak. Bu duruşu sağlayıp kenetlenebildiysek bu size bir umut olduysa bu bizim doğru adım attığımızın ve toplumsal sorumluluğumuzun yerine getirmenin gururu içerisindeyiz. Belediyeyi biz yönetmeyeceğiz. Bizim geleneğimiz toplum ve halk ile beraber yönetmek. Ben yaptım oldu bitti mantığı değil, katılımcılığı sağlamak.  Eskişehir gibi bir belediye istiyoruz. Neden diye soruluyor.Çünkü Savurganlığı sıfır. Anadolu’nun içinde en iyi hizmet veren belediyelerden birisi. Demek ki savurganlığı önlersek istediğimiz hizmeti verebiliyoruz. Biz miras yedi belediyeciliği bırakıp, kooperatifçiliği ve üreten belediyeyi öne çıkaracağız. Çiçeklerimizi Kooperatif vasıtasıyla kendimiz üreteceğiz. Ev hanımlarının ve kadınlarımızın üretmesini sağlayacağız. Bu üretimleri sağladığımız da satış mağazalarımızı açıp, el emeği üreten üreticilerimizin projelerine destek vereceğiz. Belediyecilik anlayışını, kaldırım yapan, çöp toplayan değil, üreten belediye yapıp mutlu insanların olduğu bir Kırşehir yapmak istiyoruz. Bizim hedefimiz gerçekçi olduğumuz zaman imkânsızı başarma şansımız var. Çünkü biz gerçekçiyiz” diye konuştu.

“SEÇİM ÇALIŞMALARINDA BİZE DESTEK OLACAĞINDAN EMİNİM”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Şeref Baran Genç ise “Ankara’daki gururumuz Genel Başkan Yardımcımız Yıldırım Kaya, seçim büromuzu şereflendirdi. Seçim çalışmalarında da bize destek olacağından eminim”

“GENEL MERKEZİMİZİN DESTEĞİNİ ALMAK BİZE GÜÇ VERECEK”

CHP Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan, “Genel merkezimizin desteğini almak bize güç verecek. Bu konuda çok teşekkür ederiz”

GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLAYAN YILDIRIM KAYA ;

Eski ilk yönetiminin açıklama ve yaptıkları eylemler hakkında kendisine yöneltilen”eski parti yöneticilerinizin açıklamaları, sizin birlik beraberlik sözlemlerinizin   üstünü çizmiş olmuyormu” şeklindeki soruya  karşılık olarak, “CHP 95 yıllık bir parti. Tarihi süreçlerinde her zamana bir nöbet değişimi olmuştur.Biz Cumhuriyeti kurarken Kurtuluş savaşında askerlerle kurduk. Nöbet değişimi askerlerde de vardır. CHP’de bugün Genel Başkan olan yarın CHP’nin önemli bir referi olabilir. Bugüne kadar bu kentte hizmet etmiş, Milletvekilliği kazanmasında çaba sarf etmiş örgütlerimiz nöbet ve kan değişimi ile yeniden Kırşehir’e ve ilçelerine hizmet etmek için yola çıktı. Her hangi bir kırgınlık yok. ” demekle yetindi.

Comments

comments

Bu haber 11220 kez okundu.
Manşet Haberleri - 17:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.