EKİCİOĞLU “SAVAŞA DEĞİL SEÇİME GİDİYORUZ”

SAVAŞA DEĞİL SEÇİME GİDİYORUZ “Savaşa değil seçime gidiyoruz” ifadelerini kullanan Ekicioğlu, “Maalesef Ülkenin geldiği noktada gerginlikten nemalanan siyasetçiler var, Demokrasi gazisi Kırşehirliler olarak buna müsaade etmeyeceğiz” dedi İncinsekte incitmeyeceğiz diyen Ekicioğlu, Ahi Evran’ın, Aşık paşa’nın torunları olarak hoşgörü kültürünün mirasçıları olduklarını dile getirdi.
Genel - 6 Mart 2019 21:17 A A

İyi Parti Sosyal Politikalar ve Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve Genel İdare Kurulu Üyesi Fuat Yıldırım, Sosyal Politikalar ve Kadın Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Cana Çakır Kırşehir’e geldi. Millet İttifakının seçim bürosunu ziyaret eden İYİ Parti Yönetimi Millet İttifakı Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu’na destek verdi.

“KADINLARIMIZIN HAKLARINDAN HABERDAR OLACAĞI BİLGİLENİP, YARDIMCI OLUNACAK BİR HUKUK BÜROSU KURUN”

 

Sosyal Politikalar ve Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu,
“ittifakımızın belediye başkan adayımızı Selahattin Ekicioğlu’nu destekleme çalışmalarında destek olmak için yanında olmak istedik. Kadınlarımız çok önemli. Bizim partimizde kadın kollarımız kurulmadı. Kurmayı da düşünmedik. Aslında biz kadınlarımızın siyasetin içinde olmasını istedik. Bu sefer ki seçimlerimiz de de istenilen sayıda bulamadık. Sayılar arttıkça kadınlarımızın cesareti de artacak. Kadınlarımıza çok iş düşüyor. Son 25 günümüz. Çok kıymetli. Ben Selahattin başkanımızın yüzde yüz kazanacağını düşünüyorum. İttifak adayımız ve diğer partilerin belediye başkan adayları nezdinde de kadınlarımıza çok iş düşüyor. Ancak hem Cumhuriyet Halk Partili kadınlarımızdan hem de iyi partili kadınlarımızdan şunu rica ediyorum. Bu rehavete kapılmayın. Sizin açamayacağınız, ikna edemeyeceğiniz insan ve kapı yok. Biz aktif siyasetin içinde olduğunuz kadar aktif siyaseti de destekleyin. Herkesin önünde Selahattin Ekicioğlu’ndan söz almak istiyorum. Kadınlarımız Kırşehir’de artık sizin vaatleriniz değil, projelerinizdir diyorum çünkü, kazanacağınızdan eminim. Kadınlarımızın sokaklardan artık güvenli yaşayacağı, güvenli gezeceği, panik butonları olan rahat yaşayacağı bir Kırşehir olsun istiyorum. Kadınların en büyük sorunlarından biri de şiddet ve cinayetler. Selahattin Beyden rica ediyorum, lütfen kadınlarımızın haklarından haberdar olacağı bilgilenip, yardımcı olunacak bir hukuk bürosu kurun. Bana bu sözü vermenizi istiyorum.”

 

BİZ HER ZAMAN KADIN ERKEK EŞİTLİĞİNİ SAVUNAN İNSANLARIZ”

Millet ittifakı Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu,
“kadınlarla ilgili projelerden bahsederken genel başkan yardımcımız bizden bir söz istedi. Biz her zaman kadın erkek eşitliğini savunan insanlarız. Bizden istediği bu sözün her zaman arkasındayız. Kurtuluş savaşını sadece erkekler kazanmadı, Fatma bacılar, nene hatunlar cephenin gerisinde ki gerçek kahramanlar bunlar. Onun için Türkiye’de kadın erkek eşitliğinde gerçekten yaşamın alanlarında ciddi sıkıntılar var. Bunları aşmak içinde yerel ve merkezi yönetimlerin aşamadığını bizler aşmak için elimizden gelen projelerin tamamını hayata geçireceğiz.”

SAVAŞA DEĞİL SEÇİME GİDİYORUZ

“Savaşa değil seçime gidiyoruz” ifadelerini kullanan Ekicioğlu, maalesef Ülkenin geldiği noktada gerginlikten nemalanan siyasetçiler olduğunu belirterek, “Demokrasi gazisi Kırşehirliler olarak buna müsaade etmeyeceğiz” dedi

İncinsekte incitmeyeceğiz diyen Ekicioğlu, Ahi Evran’ın, Aşık paşa’nın torunları olarak hoşgörü kültürünün mirasçıları olduklarını dile getirdi.

“PROJELERİMİZİN TAMAMI ÜRETİME VE KADINLARIMIZA DAYALI”

“Tarımda, hizmet sektöründe, sanayi de üretemiyoruz. projelerimizin tamamı üretime ve kadınlarımıza dayalı. Biz her evi bir atölye yağma sözü veriyoruz. Biz kooperatifler kurarak Türkiye’yi geri üretime katmak istiyoruz. Dünya inovasyonu, yapay zekâyı konuşurken, biz patates, soğanı konuşuyoruz. Türkiye’nin ayıbı. Biz ayıptan önce Kırşehir’i sonra da Türkiye’yi kurtaracağız. Üretim kültürünü Kırşehir’den Türkiye’ye aşılayacağız”

 

“BİZİM VATAN HAİNİ OLDUĞUMUZU SÖYLÜYORLAR”

Sadece Kırşehir değil Türkiye’nin kaderi hepimizin elinde diyen İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen,
“Hepimize çok işler düşüyor. Sadece Kırşehir değil Türkiye’nin kaderi hepimizin elinde. Ne yazık ki Türkiye’nin günde mi hala soğan, patates. Bu ülke bu şehir bizlerin geleceği. Başka bir şehrimiz yok. Belediye seçimlerine girdik. Belediye hizmetleri nasıl olur bunları tartışalım istiyoruz ama karşımızda çok çirkin işler var. Çok çirkin iddialar var. Bizim vatan haini olduğumuzu söylüyorlar. Ben kendi adıma, askerliğimi yapmış ve vergimizi veren bir insanım. Hayatımız boyunca kimseye yalan söylemedik. Sahte raporlarla çürük raporu olanlar düşünsün. Bizde çok şükür öyle bir şey yok. Eskiler derlerdi, dedesi ekşi yemiş torunun dişleri kamaşıyor. Hamdolsun bizim ve sizlerin, hiç birimizin dişlerinin kamaşacağı bir durum yok. Kırşehir’de bu seçim sürecinde Kırşehir’in geleceğini düşünün. Cumhuriyet Halk Partisinden Selahattin Ekicioğlu aday olunca biz bunu desteklemenin Kırşehir’de Selahattin beyle Kırşehir’de İttifak çerçevesinde seçimi kazanmanın çok önemli olduğunu düşündük. Bu yüzden kendisine her türlü desteği verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Biz bir ittifak partisi gibi değil, tek bir parti gibi çalışıyoruz. Selahattin bey çevrede dürüst insan olarak tanınıyor. Bu çok doğru. Bundan çok büyük mutluluk duyuyorum. Ama ülkemizin geldiği durum ortada. Düşünebiliyor musunuz bir adaya dürüst deniliyor. Bence herkes dürüst olmalı. Sadece Selahattin bey değil. Hepimize görev düşüyor. Dürüst insanları görev başına getirmememiz lazım. Allah yollarımızı açık etsin.”

 

 

Comments

comments

Bu haber 11326 kez okundu.
Genel - 21:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.