EKİCİOĞLU’NUN PROJELERİ NETLEŞMEYE BAŞLADI

CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu projelerini açıklamaya başladı CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Kırşehir için çalışan proje ekibinin 70 ayrı projeyi belirlediğini ve bunu kamuoyuyla paylaşacaklarını söylemişti. CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu projelerini sırasıyla açıklıyor. Projelerinin Kırşehir halkını mutlu etmek temelinde planlandığını söyleyen CHP Kırşehir […]
Genel - 1 Şubat 2019 00:58 A A

CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu projelerini açıklamaya başladı

CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Kırşehir için çalışan proje ekibinin 70 ayrı projeyi belirlediğini ve bunu kamuoyuyla paylaşacaklarını söylemişti.

CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu projelerini sırasıyla açıklıyor.

Projelerinin Kırşehir halkını mutlu etmek temelinde planlandığını söyleyen CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu bunun için de halkla birlikte halk için politikalar üreteceklerinin altını çizdi.

Katılımcı belediyecilik anlayışı ile halkın sorunlarını öğrenip, görüşlerini aldıklarını ve almaya da hep devam edeceklerini söyleyen CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu Kırşehir’de şeffaf bir yönetimi hayata geçireceklerini belirtti.

Seçildikten sonra Kırşehir Belediyesi olarak yaptıkları her işte şeffaf olacaklarının altını çizen CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu “Biz topluma, Kırşehir halkına hesap vermeye talibiz!” dedi.

KIRŞEHİR BİLİŞİM VE İNOVASYON MERKEZİ
Kırşehir’i, teknoloji alanında yaratıcı fikirlerin desteklenerek, katma değerli ürün ve hizmetlere dönüştürüldüğü bir yer haline getirecek olan “Bilişim ve İnovasyon Merkezi ” projesini gerçekleştireceğiz. Ticaret ve Sanayi Odası, Üniversite ve Organize sanayi ile entegre çalışacak olan bu merkez Kırşehir’i bilim, sanayi ve üretimde önemli yerlere getirecek ve büyük bir istihdam kaynağı olacaktır.


KIRŞEHİR HALK SÜT
Temel tüketim maddemiz sütün toplumun her kesimi tarafından tüketilebilmesi için planladığımız Halk Süt projesini hayata geçireceğiz.Kuracağımız kooperatifimiz ile Kırşehirli çiftçimizin ürettiği doğal, sağlıklı ve ekonomik sütü; pastörize, yağı alınmamış ve katkısız olarak yenilenen halk ekmek büfelerimizde hemşehrilerimiz ile buluşturacağız.


‘CEPTE HİZMET’ VE ‘BENİM BELEDİYEM’ MOBİL UYGULAMALARI
Cepte Hizmet’ ve ‘Benim Belediyem’ mobil uygulamaları ile hemşehrilerimize daha hızlı ve kaliteli hizmet vereceğiz. Belediyenin çalışma ve aktivite haberleri, duyurular, meclis kararları, adres bilgi sistemi, talep ve istekler, borç sorgulama, cenaze ilanları, nöbetçi eczaneler, ulaşım, su, imar, şehir rehberi vb. hizmetlerine kolayca ulaşacak , karşılaştığınız problemlerin fotoğrafını çekip gönderecek sonucunu buradan takip edebileceksiniz..


KILIÇÖZÜ SANAYİ SİTESİ SOSYAL TESİS, ALTYAPI, YOL, KALDIRIM VE GENİŞLEME PROJELERİ
Sanayimizin en büyük sorunlarından olan yemek, market ve konaklama problemlerine çözüm getirecek sosyal tesis projemizi hayata geçireceğiz. Bünyesinde esnaf lokantası, market ve konaklama birimlerinin bulunacağı tesiste sanayi esnafımız ve çalışan kardeşlerimiz; yemeklerini yiyebilecekler , yemek yapacaklarsa alışverişlerini yapabilecekler, sanayimize gelen misafirlerimiz de odalarımızda konaklayabilecekler.Sanayimizle ile ilgili yol, kaldırım ve altyapı çalışması ve yıllardır devam eden dükkan yetersizliğine son verecek yeni dükkanlar da yapacağız.


KIRŞEHİR ORGANİZE HAYVANCILIK KAMPÜSÜ
Şehrimizin en önemli ekonomik kaynaklarından biri olan büyükbaş hayvancılığı desteklemek ve geliştirmek amacıyla Organize Hayvancılık Kampüsü projesini hayata geçireceğiz. Kuracağımız kooperatif aracılığıyla kiralanarak hemşehrilerimize hizmet verecek olan kampüs içersinde idari bina, 24 saat ücretsiz veteriner hizmeti, triaj merkezi, lokal ve toplantı salonları, 24 saat güvenlik, kamera sistemi ve wifi hizmeti sağlayacağız.


ENGELLİ DAYANIŞMA MERKEZİ
Engelli bireylerin yaşam kalitesini yükseltmek, sosyal hayata daha aktif katılımlarını sağlamak ve sorunlarına daha kolay ve hızlı çözüm bulabilmelerine yardımcı olabilmek amacıyla ‘KIRŞEHİR ENGELLİ DAYANIŞMA MERKEZİ’ kuracağız.Engelli ve engelsiz bütün hemşehrilerimize hizmet verecek olan tesiste kafeterya hizmeti yanında eğitim, danışmanlık, sosyal hizmet uzmanı, diyetisyen, psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleride vereceğiz


BENİM ŞEHRİM BENİM FİKRİM / KATILIMCI BÜTÇE PROJESİ
Düzenleyeceğimiz anketlerle belediye gelirlerinin ne şekilde harcanacağına siz karar vereceksiniz. Anketin içeriği belediyenin görev ve sorumlulukları kapsamında hazırlanacak olup anketin sonunda sizlerin görüşlerine de yer verilerek belediyenin parasının nerelere harcanacağını sizler belirleyeceksiniz. Kırşehir’i birlikte yöneteceğiz.

ANKARA-KAYSERİ ASFALTI YOL ÜZERİ YÖRESEL ÜRÜN VE EL EMEĞİ ÜRÜNLERİ SATIŞ KOOPERATİFİ
Ankara – Kayseri yolu üzerinde olan şehrimizin en büyük problemlerinden biri olan; ana yoldan faydalanamaması, bu projemizle son bulacaktır. El emeği ürünleri atölyesi ile kadınlarımıza iş ve istihdam yaratacak, üretilen bu ürünlerin yanında Kırşehirimize özgü olan; onyx, ceviz, pekmez vb ürünlerin satışı, market ve ticari birimler yapacak, şehrimize hem istihdam hemde önemli bir gelir sağlayacağız.

MESİRE VE REKREASYON ALANLARI PROJELERİ
Toplumun çeşitli dinlenme, eğlenme ve spor ihtiyaçlarını karşılamak, şehrin güzelliğine katkı sağlamak ve turistik hareketlere imkan vermek maksadıyla, gerekli yapı, tesis ve donatılarla kullanıma ayrılan, halkın günübirlik ihtiyaçlarını karşılayan, rekreasyonel ve estetik kaynak değerlerine sahip; yeni otogar ile güzler parkı arası mesire ve rekreasyon alanları yapacağız


KIRŞEHİR BİLGİ VE KOORDİNASYON MERKEZİ
Hemşerilerimizin belediyeye gelmeden bilgi alabilecekleri, taleplerini iletebilecekleri ve sorunlarını hızlı bir şekilde çözebilecekleri ‘KIRŞEHİR BİLGİ VE KOORDİNASYON MERKEZLERİ’ kuracağız.


TARIMSAL ÜRÜNLER KOOPERATİFİ
Tarıma elverişli belediye ve hazine arazilerinde sağlıklı, doğal ve ucuz gıda elde etmek amacıyla hemşehrilerimizle birlikte kendi topraklarımızda tarım yapacağız. Kooperatifimiz bünyesinde ürettiğimiz bu tarımsal ürünlerin bir bölümünü ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ulaştıracak, diğer bölümünü de sosyal marketimizde satarak belediyemize gelir ve öğrencilerimize burs sağlayacağız. Uygulayacağımız bu kooperatifçilik projelerinin şehrimizde üretim ve istihdama da çok önemli katkıları olacak


GÜNDÜZ BAKIMEVİ
Okul öncesi yaştaki çocuklarımıza uzman kişi ve öğretmenlerle hizmet vereceğiz. Çocuklarımızın kültür-sanat alanında ve bilimsel konularda bilinçlenmelerine katkıda bulunacak, kurduğumuz işbirlikleri ile etkinlikler düzenleyeceğiz. Anneleri işe giden çocuklar için de Kırşehir’de önemli bir eksikliği giderecek olan Kırşehir Gündüz Bakımevi; oyun odaları, etkinlik odaları, uyku odaları, çok amaçlı salon ve yemek salonu gibi birimlerden oluşacak olup çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlayacak. Sadece bugünümüz için değil, geleceğimiz için de çalışacağız.


MAHALLE KÜLTÜR EVİ
Mahallelerde hemşehricilik bilincinin ve kentlileşmenin gelişimine yönelik faaliyetlerde bulunmak, kadınlara yönelik hizmetler gerçekleştirmek ve mahallelerimizin en büyük problemlerinden olan cenaze, nişan, düğün vb. faaliyetlerini yapabilecekleri konforlu mekanlar yaratmak amacıyla ‘Mahalle Kültür Evleri’ yapacağız. Ahşap-Seramik Boyama, Kurdele Nakış, El Emeği atölyeleri, sağlık ve eğitim seminerlerinin de verildiği Mahalle Evleri’nde kadınlar üretecek ve istihdama katılacak. Mahalle Evleri’ne gelen anneler, ‘çocuğumu nereye bırakacağım’ diye düşünmeyecekler. Annelerinin kursta geçirdiği zamanda, çocuklar da kendileri için özel olarak hazırlanan oyun odalarında oyuncaklar ve boyama setleriyle keyifli vakit geçirebilecekler.

 

Comments

comments

Bu haber 16809 kez okundu.
Genel - 00:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.