EKMEK 1 LİRA OLDU…

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, pazartesi gününden geçerli olmak üzer ekmeğin fiyatının 1 liraya çıkarıldığını belirtti. Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birliğe bağlı Kahveciler, Otelciler ve Fırıncılar Odasının ekmeğe zam talebinin yönetim kurulunda görüşüldüğünü söyledi. Yapılan toplantıda 250 gram ekmeğin fiyatının 85 kuruştan 1 liraya çıkarılmasının kararlaştırıldığını dile getiren Öztürk, zamlı […]
Genel - 9 Kasım 2017 19:42 A A

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, pazartesi gününden geçerli olmak üzer ekmeğin fiyatının 1 liraya çıkarıldığını belirtti.

Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birliğe bağlı Kahveciler, Otelciler ve Fırıncılar Odasının ekmeğe zam talebinin yönetim kurulunda görüşüldüğünü söyledi.

Yapılan toplantıda 250 gram ekmeğin fiyatının 85 kuruştan 1 liraya çıkarılmasının kararlaştırıldığını dile getiren Öztürk, zamlı fiyatın pazartesi gününden itibaren geçerli olacağını vurguladı.

Öztürk, “Kahveciler, Otelciler ve Fırıncılar Odamız, ekmeğe zam yapılması için talepte bulundu. Yönetim kurulu olarak talebi değerlendirdik. Çevre illerden de ekmek fiyatlarıyla ilgili bilgi aldık. Yakın illerimizde ekmeğin fiyatı 1 lira ve üzerinde. Mazot, un ve maya fiyatlarına gelen zamlar da göz önünde bulundurularak 250 gram ekmeğin fiyatı pazartesi gününden itibaren 1 lira olarak belirlenmiştir.” diye konuştu.

Haber ekiplerimiz tarafından yapılan araştırmada çevre illerdeki fiyat oynamalarından sonra fırınlar ve marketler arası rekabetle fiyatların 50 kuruşa kadar indiği görülmüştür.

fiyat olarak Kırşehirdeki şu anki fiyatı bile göremeyecek ve girdilerdeki artışdan şikayet ederek zam talep eden fırınlar bu uygulamayla daha çok zarar etme riski ile karşı karşıya kalabilirler.

Reel de 1 tl nin üzerinde ekmek fiyatı bulunmayan çevre illerdeki zamlı uygulama Kırşehir de nasıl sonuç bulacak ilerleyen günlerde kendisini belli edecektir.

Comments

comments

Bu haber 9829 kez okundu.
Genel - 19:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.