ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE İŞKUR’DAN KENDİ İŞLERİNİN SAHİBİ OLMA FIRSATI

İŞKUR, Engelli ve Eski hükümlülere kendi işlerinin sahibi olmanın fırsatını tanıyor. Bir çok engelli ve eski hükümlünün İşkur fırsatları ile proje kapsamında iş yeri sahibi olduğu Kırşehir’de, yeni projelerin başvuruları başladı. Konu ile ilgili bilgi  veren Kırşehir İşkur açıklamada şu ifadelere yer verdi;   İŞKUR tarafından düzenlenen Engelli ve Eski Hükümlülerin kendi işlerini kurup kendi işinin patronu […]
Genel - 16 Kasım 2018 14:21 A A

İŞKUR, Engelli ve Eski hükümlülere kendi işlerinin sahibi olmanın fırsatını tanıyor.

Bir çok engelli ve eski hükümlünün İşkur fırsatları ile proje kapsamında iş yeri sahibi olduğu Kırşehir’de, yeni projelerin başvuruları başladı.

Konu ile ilgili bilgi  veren Kırşehir İşkur açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

İŞKUR tarafından düzenlenen Engelli ve Eski Hükümlülerin kendi işlerini kurup kendi işinin patronu olmasını sağlayacak Engelli ve Eski Hükümlü Kendi İşini Kurma Proje başvurularının başladığını Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü duyurdu. Proje kapsamında Engellilere 50.000 TL’ye kadar, Eski hükümlülere ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar kendi işyerlerini açmaları halinde destek veriliyor.

Proje kapsamında, engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek veriliyor.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen KAYA yapmış olduğu açıklamada “Temel görevlerimizden bir tanesi Engelli ve Eski hükümlülerin istihdam edilebilirliklerini artırıp, kendi işlerini kurmalarına yardımcı olmak. Daha fazla Engelli ve Eski Hükümlünün istihdamını sağlamamızı amaçlayan proje başvurularımız başlamıştır. Proje kapsamında: Engellilerin ve Eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler, Engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler, Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler, Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitimine yönelik projeler ile Korumalı işyeri desteğine yönelik projeler destekleniyor. Bunlardan en önemlisi ise Engelli ve Eski Hükümlülerin kendi işlerini kurup kendi işlerinin sahibi olmasını sağlayan projemizdir. Bu proje kapsamında Engellilere 50.000 TL’ye kadar, Eski hükümlülere ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar kendi işini kurma desteği Genel Müdürlüğümüz uygun gördüğü takdirde veriliyor. İl Müdürlüğümüze başvurdukları takdirde Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşlarımıza sonuna kadar proje ile alakalı desteğimizi esirgemeyeceğimizi bilmelerini isterim.” Dedi.

Engelli ve Eski Hükümlülerin kendi işini kurma proje başvuruları için son başvuru tarihi 07.12.2018’dir. Ayrıntılı bilgi almak için Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşlarımız Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile irtibata geçebilirler.  

 

Comments

comments

Bu haber 6472 kez okundu.
Genel - 14:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.