ERBAKAN ANILDI

Anadolu Gençlik Derneği tarafından “ERBAKAN’I ANMAK VE ANLAMAK” konulu proğram gerçekleştirildi. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen program İstiklal marşı okunmasıyla başladı. Yemenli hafız Sait Kemal’in okuduğu Kur’an-ı Kerim den sonra konuşmalara geçildi. İlk konuşmacı olan AGD Kırşehir Şube Başkanı Mehmet Terzioğlu kısa bir konuşma yaparak konukları selamladı. Necmettin Erbakan’ın sorulduğu Kırşehir Sokaklarında yapılmış […]
Genel - 1 Mart 2018 00:21 A A

Anadolu Gençlik Derneği tarafından “ERBAKAN’I ANMAK VE ANLAMAK” konulu proğram gerçekleştirildi.

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen program İstiklal marşı okunmasıyla başladı.

Yemenli hafız Sait Kemal’in okuduğu Kur’an-ı Kerim den sonra konuşmalara geçildi.

İlk konuşmacı olan AGD Kırşehir Şube Başkanı Mehmet Terzioğlu kısa bir konuşma yaparak konukları selamladı.

Necmettin Erbakan’ın sorulduğu Kırşehir Sokaklarında yapılmış röportajlar büyük beğeni toplarken, sinevizyon gösterimine geçildi.

Saadet partisi Genel başkan yardımcısı Mehmet Karaman konuşmasında, Erbakan’ın özel kalem müdürü olduğunu kurduğu bütün partilerde yanında olduğunu hatırlatarak, yaşam biçimi, düşünceleri,projeleri ve fikirleri hakkında bilgiler verdi.

“Rahmetli Erbakan hocamızın yarım kalan projelerini tamamlamak için İslam dünyası, Avrupa, Dünyanın değişik ülkelerinde paylaşımlar ve sunumlar yapıyoruz” diyen Karaman, Erbakan’ın yerli uçak üretmek için yaptığı projelerden, Avrupa pazarına neden karşı çıktığına kadar bir çok konuyu dinleyenlere detaylı olarak aktardı.

Kırşehir şeker fabrikasının kapatılmaması için bugün şehrimizdeki imza kampanyasına katıldığını belirten Karaman, “Bu fabrikalar milletin öz sermayesi olarak, millet çalışsın diye yapıldı, rahmetli Erbakan 220 adet fabrika kurulmasını planlayarak 70 tanesini 3 sene içerisinde teslim etti” dedi.

Erbakan’ın siyasete çok önem verdiğini, silahlı mücadeleye karşı olduğunu dile getiren genel başkan yardımcısı Mehmet Karaman, dünyanın değişik ülkelerinde parti kurulmasını teşvik etti diyerek Rusyada bile Refah Partisi diye parti kurdurdu, meclise 19 milletvekili yerleştirdi, dahilde silahlı mücadele islama aykırıdır fikrini her zaman dile getirirdi dedi.

5 bin tır silahın sınırımıza yığılmasını yıllar öncesinden Erbakan tarafından belirtildiğini söyleyen Karaman, Irak ve Libya yı yıkarlarsa sıra Suriye ye gelmiş demektir, sıra Suriye ye gelince sonrasında Türkiye vardır derdi, şimdi o günleri yaşıyoruz dedi.

İktidar olduğu dönemde “Borç alan emir alır” diyerek hiçbir dönemde borç almadığını dile getirerek, işçi, memur ve çalışanlara yüzde 130 zam yaptığını dile getirdi.

Cihad’ın savaşı önlemek için aracı olmak, konuşmak ve anlaşma sağlamak olduğunu şimdi 80 tane silahlı Müslüman gurubun yabancıların silahlarıyla birbirini öldürdüğünü dile getiren Mehmet Karaman, birbirine diplomatik düşman olan ülkelerle D8 paktını kuran Erbakan’ın gerçek bir Mücahit olduğunu söyledi.

Mehmet Karaman’ın konuşmasının ardından 22. Dönem milletvekili Fethullah Erbaş kürsüye gelerek

Erbakan’ın hayatından kesitler vererek konuşmasını yaptı.

Comments

comments

Bu haber 9717 kez okundu.
Genel - 00:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.