Erbakan Vakfı Kırşehir Şube Başkanı Necip Yavuz Suriye Gündemini Değerlendirdi

Erbakan Vakfı Kırşehir Şube Başkanı Necip Yavuz İslamın ve Hoşgörünün Merkezi olarak nitelendirdiği Ülkemiz üzerine oynanan oyunlara değinirken,sömürgeci ve zalim odaklara dikkat çektiği bir açıklama yayınladı. Yavuz açıklamasında, SURİYE VE KÜRESEL ZALİMLER, ” İnsanlık tarihinin ilk hayat bulduğu, dinler tarihi ve ilahi gelişmelerin başlangıç yeri Mezopotamya’nın merkezi Suriye tarih boyunca dünyanın dümeninin dönderildiği coğrafya olmuştur. Ahir zaman […]
Genel - 13 Nisan 2018 11:04 A A

Erbakan Vakfı Kırşehir Şube Başkanı Necip Yavuz İslamın ve Hoşgörünün Merkezi olarak nitelendirdiği Ülkemiz üzerine oynanan oyunlara değinirken,sömürgeci ve zalim odaklara dikkat çektiği bir açıklama yayınladı.

Yavuz açıklamasında,

SURİYE VE KÜRESEL ZALİMLER,
” İnsanlık tarihinin ilk hayat bulduğu, dinler tarihi ve ilahi gelişmelerin başlangıç yeri Mezopotamya’nın merkezi Suriye tarih boyunca dünyanın dümeninin dönderildiği coğrafya olmuştur. Ahir zaman olayları ve insanlığın yol haritası ile ilgili başta islami kaynaklar olmak üzere diğer semavi dinlerde de bilgi ve rivayetler bolca mevcuttur.

Bu kaynaklardaki bilgilere paralel olarak yaşadığımız coğrafyada son yıllarda çok enteresan gelişmeler olmaktadır.
Yaşanan son gelişmelere baktığımızda neyidüğü anlaşılamayan zalim ve katil DAEŞ örgütünü bahane eden tüm zalimler tarihte örneğine pek rastlanmayan bir şekilde birlik olmuşlar, adeta birbirlerine selam çakarak, devlet olma vasfını yitirmiş, ordusu dahi dağılmış suriye’ de yaşayan mazlum halkın üzerine en gelişmiş füzeler, bombalar ve silahlarla havadan ve karadan ölüm yağdırmaktalar.

Yaşanan bu vahşetin mimarı küresel sömürü güçlerinin bu zulümleri karşısında tarihte her zaman olduğu gibi yine türk milleti devleti ile birlikte gücü nispetinde dur demektedir.
Bundan dolayıdır ki; tarihi geçmişimizi de bizden daha iyi bilen bu güçler islamın ve hoşgörünün merkezi olan ülkemizi ve milletimizi hedef tahtası yapmışlardır.

Ancak bütün bu yaşananların gözüken tarafının yanında bu zalimlerin unuttukları bir şey daha var ki oda tüm kainatın yaratıcısı, yaşatanı, yöneteni olan güç ve kudret sahibi, oyun bozanların en hayırlısı yüce Allah’ ın bu vahşetin karşısında nasıl bir müdahale de bulunacağını hesaba katmadıklarıdır.

Geçenlerde okuduğum bir temel fıkrasında; Azrail temelin yanına gelir ve temele vaktin tamam hadi gidelim der. Temel de uyanık ya yalvarır yakarır bana 5 yıl süre ver ondan sonra gel al canımı diyerek azrailli ikna eder. temel pilot olursam beni havada yakalayamaz diye düşünerek pilot olur. derken 5 yıl sonunda azrail pilot temelin yanına gelir ve vakit doldu gidelim der. temelde şimdi canımı alsan arkada 300 yolcu var onlar ne olacak der azrail; haklısın hepinizi bir araya getirene kadar anam ağladı zaten diyerek uçağı düşürür.

Fıkrada bahse konu olaydakine benzer Akdeniz tarihinde hiç görülmemiş bir şekilde ABD, AB Ülkeleri Çin, İran, Rusya Vb. 50 nin üzerinde ülke milli limanlarını boşaltarak bütün güçlerini bu bölgeye yığdılar tabiri caizse yüzecek yer kalmadı. İbrahim Hakkı Efendinin de dediği gibi Mevlâ görelim neyler, Neylerse güzel eyler.” dedi

Comments

comments

Bu haber 11061 kez okundu.
Genel - 11:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.