“EVLAT” HASRETİNİ “KABE” KOKUSUYLA BASTIRACAĞIZ

Hain darbe kalkışması olalı 3 gün olmuştu, aile hasretini dindirmek için istediği izin darbe girişimi sonrası kaldırılan izinlerle iptal olmuştu, Vatan her şeyden önce gelirdi, darbe kalkışmasıyla başarılı olamayan hainler ve terör örgütleri alçak yüzünü memleketin her yerinde göstermeye başlamış ve eylemlere hazırlanıyordu. Trabzon-Akçaabat’da Polis olarak görev yapan fedakar Ramazan Donat, Adliye binasında görev olmasına […]
Genel - 14 Temmuz 2018 14:11 A A

Hain darbe kalkışması olalı 3 gün olmuştu, aile hasretini dindirmek için istediği izin darbe girişimi sonrası kaldırılan izinlerle iptal olmuştu, Vatan her şeyden önce gelirdi, darbe kalkışmasıyla başarılı olamayan hainler ve terör örgütleri alçak yüzünü memleketin her yerinde göstermeye başlamış ve eylemlere hazırlanıyordu. Trabzon-Akçaabat’da Polis olarak görev yapan fedakar Ramazan Donat, Adliye binasında görev olmasına rağmen Maçka Kırsalındaki yol devriyesini arkadaşıyla değiştirdi ve tarihler 19 Temmuz dediğinde terörün hain yüzü 3 fidanın şehit olduğu saldırıyla gün yüzüne çıktı.

Çatışmada polis memurları Ramazan Donat (25), İbrahim Akın (23)ve Çağdaş Tamkoç (28)şehit oldu. Şehitlerin ateşi baba ocağına düşerken, Ramazan Donat’ın acı haberi Tüm şehri sardı.

Özbağ’da yaşayan Şehit Babası Bayram Donat kutsal topraklara gitme arzusuna kavuşacağı gün oğlunun şehit düştüğü 19 Temmuz gününe denk gelmesiyle ayrı bir hüzün ve heyecan yaşıyor.

Şehit ailelerine verdiği Hacı yemeğinde konuşan Bayram Donat, ” Bu kutsal yolculuk aşamasında yanımızda olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum, Allah’ü Teala Ravza’ya yüz sürmek isteyen herkese nasip etsin, benim evladım Peygamber efendimize komşu oldu Allahın izniyle, bizde oğlumuzun komşu evine ziyarete gidiyoruz. Evlat acımızı Kutsal toprak kokusuyla bastırmak istiyoruz.” dedi.

Allah devletimize milletimize zeval vermesin diyen Şehidimiz Ramazan Donat’ın  babası Bayram Donat,  15 Temmuz’da gördük ki bu millet şehadet şerbetini kana kana içer ifadelerini kullandı.

 

Comments

comments

Bu haber 9976 kez okundu.
Genel - 14:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.