EVLERİNİZİ KAYBEDEBİLİRSİNİZ, İMAR REVİZYONUNU İPTAL EDİYORUZ

Dün Akşam Bini Geçkin Bağbaşı Çukurçayır Güvercinlik Ve Üçgözlü Hemşehrilerimizle Biraraya Gelen Millet İttifakı Adayı Selahattin Ekicioğlu; Bu Bölge Sakinlerini Ciddi Şekilde Rahatsız Eden ve Yargıya Taşınan İmar Revizyonuyla İlgili Olarak Gece Mitingine Dönüşen Toplantıda Son Noktayı Koydu: “İPTAL EDECEĞİM” Çukurçayır meydanında seçim otobüsü üzerinde projeleri ile ilgili olarak bir çok konuda açıklamalarda bulunan ekicioğlu, […]
Genel - 20 Mart 2019 10:25 A A

Dün Akşam Bini Geçkin Bağbaşı Çukurçayır Güvercinlik Ve Üçgözlü Hemşehrilerimizle Biraraya Gelen Millet İttifakı Adayı Selahattin Ekicioğlu; Bu Bölge Sakinlerini Ciddi Şekilde Rahatsız Eden ve Yargıya Taşınan İmar Revizyonuyla İlgili Olarak Gece Mitingine Dönüşen Toplantıda Son Noktayı Koydu:

“İPTAL EDECEĞİM”

Çukurçayır meydanında seçim otobüsü üzerinde projeleri ile ilgili olarak bir çok konuda açıklamalarda bulunan ekicioğlu, burada yaptığı konuşmada; Yaşar Bahçeçi tarafından MHP ve CHP li üyelerin itirazlarına rağmen meclisten geçirilen, vatandaşların itirazlarını geri çeviren ve bu yüzden yüzü geçkin malik tarafından yargıya taşınan söz konusu imar revizyonunu niçin iptal edeceklerine geniş bir yer ayırdı.

Çukurçayır-Bağbaşı-Üçgöz-Güvercinlik Revizyon İmar Planını iptal edeceğiz. #kırşehirdedeğişimzamanı #umuduberaberekeceğiz #halkınadamı

Selahattin Ekicioğlu CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı paylaştı: 19 Mart 2019 Salı

CHP İl Başkanı Baran Genç,İyi Parti İl Başkanı Müfİt Göçen,Asaf Kayaoğlu ve de CHP Milletvekili Metin İlhan’ında birer konuşma yaptılar.

 Çukurçayır Gece  mitinginde  aralarında mimar,mühendis ve şehir plancıları”nın bulunduğu bir ekibin konu ile ilgili olarak ekicioğlunun talimatıyla uzun süredir çalıştıkları ve konuyu raporlaştırdıkları öğrenilirken  bu rapar slayt sunumu eşliğinde Ekicioğlu listesinden kontenjandan Belediye Meclisi Üyesi Adayı bulunan İnş.Müh. Şeçkin Kolukırık tarafından  anlatıldı.

Son olarak söz alan Ekicioğlu bu imar revizyonuyla ilgili olarak,konu üzerinde görevlendirdiği bir uzman ekibin uzun süre kendi içinde de tartışarak konuyu raporlaştırdığını belirterek  özetle şöyle dedi;

 

SEVGİLİ HEMŞEHRİLERİMİZ;

 

“ÇUKURÇAYIR- BAĞBAŞI- GÜVERCİNLİK- ÜÇGÖZ’DEKİ HAKLI OLARAK  TEKPKİ GÖREN VE YARGIYA TAŞINAN  İMAR PLANINI REVİZYONUNU  TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRMIŞ VE GEREKLİ ÇALIŞMALARI YAPMIŞ BULUNUYORUZ.

SÖZ VERİYORUM.

Kırşehirimizin ; “kentsel yerleşim alanının neredeyse dörtte birini” bulan, “Çukurçayır- Bağbaşı- Güvercinlik- Üçgöz” mevkilerini kapsayan 334 hektar (3340 dönüm” büyüklüğündeki geniş bir alanda,“Belediyenin yaptığı ve vatandaşlarımızın mülkiyet hakkını zaafa uğratan köklü imar revizyonu”nu iptal edeceğim

 

Kırşehir Belediye Meclisinin 01.03.2018 tarih ve 26 nolu kararı”ile onaylanan “Revize+ İlave İmar Planı” vatandaşın tapulu,parseli,evi  evini arsası üzerinde hak gasbına yol açmakta,mülkiyet hakkını “zoraki ortaklaştırma” yoluyla sınırlamaktadır.

Nitekim hak sahiplerinim    “Belediye Meclisi’nin 03.05.2018 tarihli 53 nolu kararı”na itirazlarının tamamı reddedildiğinden mahkemeye davalarda açılmıştır.

 

En az imar parseli büyüklüğü 5.000 m2 olacağından, daha önceki imar planında tek maliki bulunan imar parselleri yerine, yeni imar planına göre, bir parsele en az  8-10 kişi hisselenmiş olmaktadır.

ŞÖYLE Kİ;

  • Vatandaş parselini kat karşılığı müteahhite vererek değerlendirmek istediğinde,bütün hissedarlarla anlaşması şart olacağından,    bu da neredeyse imkansız olacak.
  • Hissedarlar Anlaşamayınca, Hissedarlardan birisinin ortaklığın giderilmesi (izale-i şuyu) davası açması halinde, mahkeme tarafından yapılan ihaleye giren bazı kesimlerin, bir çoğu kendi yağıyla zor kavrulan fakir vatandaşların hissesini değerinin altında alacağı aşikâr değimlidir?
  • Yine bazı kimselerin bölgede ufak tefek hisseler toplayıp, bu parselleri istediği zaman satışa çıkartması her zaman mümkün hale gelecektir.

.

  • 5 dönümlük parsellere ortak edilen, Hissedarlardan birisinin tapusu üzerinde herhangi bir takyidat (ipotek, haciz, şerh vb.) olması halinde, yine müteahittle kat karşılığı sözleşme imzalanmasında ciddi problemler ortaya çıkacak.

 

  • Vatandaşlarımız; çoğunluğu babadan, anadan, dededen kalma, üzerinde evi olan arsalarının elinden gitmesinin kaygısını duymak ta son derece haklıdır.

 

 BU NEDENLERLE,

Büyük balığa, küçük balığı yedirmeyeceğim!
Arsa simsarlarına, rantçılara, ihale şebekelerine sizlerin evlerini, arsalarını kapmalarına müsaade etmemek adına derhal iptal edeceğim.

KALDI Kİ;

Kaldı ki,  bu hak kaybına yol açacağı aşikar olan büyük imar revizyonu  yapılırken vatandaşlarımızın görüşlerini hiçbir şekilde dinlememişler,. Bu planı yaparken vatandaşa sormadıkları gibi,“Ben yaptım. Oldu” anlayışıyla hareket etmişlerdir. Yenilik, insanların gönlünü yıkmayla olmaz!
Şehirleşme, Çukurçayırdaki, Bağbaşındaki, Güvercinlikteki, Üçgözdeki 6000 maliği yok sayarak hiç olmaz.

Kaldı ki; aynı alanda yer almasına rağmen bazı “özel kimselerinin” parsellerinin bu imar revizyonun dışında tutulduğunu da gözlemledik.

 SANKİ BU BÖLGELERİMİZDE YAPILAŞMA HİÇ OLMAMIŞ  VE HER TARAF TARLA(!)

 

Sanki imar planı yaptıkları bölgede hiç ev yok, bu evlerde insan yaşamıyor.Bölge hane  halkı hiçe sayılarak hazırlanan planda . Kimsinin parseli park olmuş, kimisinin evinin tam ortasından yol geçiyor. Eski yollar tamamen kaldırılıyor. Madem bu yolları iptal edecektin, neden milyonlar harcayıp, asfalt, kilitli parke ile kaplandı? Ayrıca Bu yolların altında şehir su şebekesi, kanalizasyon, doğalgaz var. Yine yol kenarlarında elektrik, telefon direkleri var. Bunca yapılan yatırım sil baştan  çöpe mi atılacak?

SONUÇ OLARAK;
Göreve geldiğimizde bu imar planını iptal ediyoruz.
Size sorulmadığı için iptal ediyoruz.

Zorunlu ortaklık nedeniyle Mülkiyetiniz üzerinde hak kaybını önlemek için  iptal ediyoruz.
Oturduğunuz evlerin ortasından yol geçirdikleri için iptal ediyoruz.”

 

 

 

 

Comments

comments

Bu haber 14361 kez okundu.
Genel - 10:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.