EVLİLİK YÜZÜĞÜ TEKTAŞLAR

Evlilik yüzüğü Tektaşlar!   Değerli taşlar, doğanın bize sunduğu sayısız güzellikten sadece biri. Bu değerli taşlara anlamlar yükleyerek, en özel anlarımızda bizimle birlikte olmaları bilinen en eski tarihi zamanlardan beri var. Pırlanta aslında eşsiz ve tek güç, güzellik ve sonsuz sevgiyi temsil eder. Günümüzde evlilik tekliflerinin olmazsa olmazıdır. Evlilik teklifinde bulunan bir erkek, tek taş […]
Genel - 7 Kasım 2018 22:27 A A

Evlilik yüzüğü Tektaşlar!

 

Değerli taşlar, doğanın bize sunduğu sayısız güzellikten sadece biri. Bu değerli taşlara anlamlar yükleyerek, en özel anlarımızda bizimle birlikte olmaları bilinen en eski tarihi zamanlardan beri var. Pırlanta aslında eşsiz ve tek güç, güzellik ve sonsuz sevgiyi temsil eder. Günümüzde evlilik tekliflerinin olmazsa olmazıdır. Evlilik teklifinde bulunan bir erkek, tek taş pırlanta bir yüzükle bu teklifi bir bakıma resmileştiriyor. Bağlılık ve söz anlamları yükleniyor.

pırlanta tektaş yüzük0,09 Karat tektaş0,07 Karat tektaş

Pırlantaların bir evlilik yüzüğü olarak tarihe geçmesine vesile olan ilk olay ise, 1477 yılında, Avusturya Arşidük Maximillian, nişanlısı Burgundy Mary için rekor büyüklükte pırlanta taş göndermesi olarak biliniyor. Bu olay, Avrupa aristokrasisi ve soylular arasında tektaş pırlanta yüzüklere ilgiyi bir anda arttırıyor. Böylece pırlantalar tüm soyluların gözdesi haline geliyor.

Bir pırlanta takı seçerken dikkat edilmesi gereken belli başlı özellikler var. Bunlardan ilki kesim. Pırlanta aslında doğada bulunan bir metal olduğu için doğanın verdiği hasarın yanında kesim kusurları pırlantanın değerini düşürebiliyor. Herhangi bir markadan almamanın önemi aslında daha ilk özellikte kendini gösteriyor. Blue Diamond bu değerli taşları işleyen ve ilk sektöre girdiği zaman toptan pazarını yöneten firma olduğu için pırlanta işleme konusunda Türkiye’de lider konumda. Kesim aynı zamanda pırlantaya şeklini de veren bir detaydır. En bilineni ise yuvarlak kesim pırlantalardır. Diğer önemli ayrıntılar ise rengi, berraklığı ve karat olarak ölçülen ağırlığı. Tüm bu detayları en kusursuz biçimde bulabilmenin yolu ise pırlantanızın kimliği niteliğinde bir sertifikası olmasıdır.

Sektörün öncü firması olan Blue Diamond’dan örneğin bir beştaş aldığınızda bu ürün özel sertifikası ve ona özel üretilmiş kutusu ile birlikte gönderilir. Sigortalı ve ücretsiz teslimat garantisi ile sorunsuz bir alışveriş deneyimi yaşarsınız.

Comments

comments

Bu haber 11251 kez okundu.
Genel - 22:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.