Fakültelerde Akademik Gelişim

10. Yılının Ardından Fakülte ve Bölümlerde Sağlanan Gelişim Akademik Açıdan da Sağlanıyor… Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü Birimlerine Öğretim Üyesi Alınacak. 2547 sayılı kanunun 23 ve 26. maddelerine dayanılarak hazırlanan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Ahi Evran Üniversitesi Akademik Yükseltme, Atama Kriterleri ve Puanlama İlkeleri Yönergesi asgari şartlarına ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi […]
Genel - 30 Haziran 2017 16:03 A A

10. Yılının Ardından Fakülte ve Bölümlerde Sağlanan Gelişim Akademik Açıdan da Sağlanıyor…

Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü Birimlerine Öğretim Üyesi Alınacak.

2547 sayılı kanunun 23 ve 26. maddelerine dayanılarak hazırlanan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Ahi Evran Üniversitesi Akademik Yükseltme, Atama Kriterleri ve Puanlama İlkeleri Yönergesi asgari şartlarına ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi hükümleri uyarınca profesör, yardımcı doçent unvanlarında öğretim üyesi alınacak.

Kırşehir’in bacasız fabrikası Ahi Evran Üniversitesi’nde akademik açıdan gelişimi sağlamaya yönelik öğretim üyeleri bünyesine katılacak.

4’ü yardımcı doçent, 1’i de profesör olmak üzere 5 öğretim üyesi alımı için 12 Temmuz 2017 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

Başvuru; “Adayın başvurduğu kadroya ait anabilim dalı, kadro derecesi ve tüm iletişim bilgilerini içeren dilekçe (Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracaklar yabancı dilini belirtmelidir). Özgeçmiş. 2 adet fotoğraf. Nüfus cüzdanı sureti. Askerlik durum belgesi. Diplomalarının tasdikli sureti (lisans, yüksek lisans ve doktora). Profesör kadrosuna başvuracaklar için. Kamu hizmetinde bulunanlar için hizmet belgesi. Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltilmelerde Değerlendirme Kapsamına alınacak faaliyetler ve puanlama sisteminde yer alan formata uygun olarak hazırlanmış, yayın listesi, bilimsel yayınları, yurtiçi ve yurtdışı kongre ve konferans bildirileri, yayın atıflarına ilişkin belgeler, eğitim-öğretim faaliyetleri, yönettiği doktora ve yüksek lisans çalışmaları ve diğer bilgileri içeren dosyalar” ile yapılacak.

Belirtilen belgeleri içeren, profesörler 6 ve yardımcı doçentler 4 adet dosya teslim edecekler.

Bu arada yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekiyor. Profesörler daimi statüye atanacak. Yardımcı Doçent kadrolarına başvuran tüm adaylar 2547 sayılı kanunun 23/b-2 maddesinde belirtilen yabancı dil sınavına tabi tutulacak olup sınav tarihi daha sonra duyurulacak. İlgili kadroya başvuran adayların başvuruları, Ahi Evran Üniversitesi Akademik Yükseltme, Atama Kriterleri ve Puanlama İlkeleri Yönergesi gereğince, Akademik Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenerek yayın dosyaları asgari koşulları karşılamaları halinde kabul edilecek.

Tıp Fakültesi kadrolarına başvuruda bulunacak adaylardan, halen Sağlık Bakanlığında görev yapanların mecburi hizmet yükümlülüklerinin olmadığını veya mecburi hizmet yükümlülüğü olanların bu yükümlülüklerinin son başvuru tarihinden itibaren 2 ay içerisinde biteceğini belgelendirmeleri zorunlu.

Alım Yapılacak Bölüm ve Alanlarda Aranan Şartlar da Şöyle:

Profesör: Tıp Fakültesi/Temel Tıp Bilimleri /Tıbbi Biyokimya, Akciğer kanserlerinde NGAL ekspresyonu ve apoptozisle ilişkisi konusunda çalışmaları olmak.

Yardımcı Doçent: Tıp Fakültesi/Cerrahi Tıp Bilimleri / Göz Hastalıkları, Üveitik hastalarda göz içi basıncı yükselme sıklığı ve cerrahi müdahalesine ilişkin çalışma yapmış olmak.

Yardımcı Doçent: Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi /Müzik, Türk Halk Müziği ve Bozlaklar üzerine çalışma yapmış olmak.

Yardımcı Doçent: Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği/Bilgisayar Yazılımı, Çevrimiçi sınav modeli ve bilgisayarlı uyarlanabilir sınav sistemleri geliştirilmesi konularında çalışma yapmış olmak.

Yardımcı Doçent: Eğitim Fakültesi/Eğitim Bilimleri/Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme, Psikolojik ölçme araçlarının uyarlanması ve bilgisayarlı bireyselleştirilmiş test uygulamasının geliştirilmesi konusunda çalışma yapmış olmak.

Comments

comments

Bu haber 5378 kez okundu.
Genel - 16:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.