Farkında mı Yoksa Çarkında mıyız ?

Eskiden cenaze olan mahallede, köyde ışıklar bile temkinli yanardı, televizyon açmak ‘ar’a dokunurdu. Geleceğimizin arefesinde, şu an ne haldeyiz? Nasılız? Her şeyin “farkında mı” yoksa düzen bizi de kendine uydurdu da biz de işin “çarkında mıyız”? Eğer güzel ülkemiz “vatan” olmakla bizim mahallemiz ise hem cennetimiz hem canımız ise vatan için yaptıklarımızla övündüğümüz kadar yapmadıklarımızla […]
Genel - 12 Şubat 2018 22:29 A A

Eskiden cenaze olan mahallede, köyde ışıklar bile temkinli yanardı, televizyon açmak ‘ar’a dokunurdu.

Geleceğimizin arefesinde, şu an ne haldeyiz? Nasılız? Her şeyin “farkında mı” yoksa düzen bizi de kendine uydurdu da biz de işin “çarkında mıyız”?

Eğer güzel ülkemiz “vatan” olmakla bizim mahallemiz ise hem cennetimiz hem canımız ise vatan için yaptıklarımızla övündüğümüz kadar yapmadıklarımızla da yerinmeliyiz.

Yaptıklarımızı konuşacak olursak yalnız ve yalnızca ecdadımızın yaptıklarını anlatırız; biz ne yapmıyoruz onu konuşalım: Her yanımızın acı ile örüldüğü (şehit haberlerinin geldiği, öğretmene hakaretin ayyuka çıktığı, sapıkların masumlara zarar verdiği… ) şu günlerde, evimizdeki televizyonu kapatmayı bırak, en eğlenceli kanalların içine düşüyoruz. Sosyal medyadan paylaştığımız şehit haberlerinin hemen ardından erik dalı nasıl oynanır videosu paylaşıyoruz.

Kan yalnızca ateşin düştüğü yerden taşıyor ve ülkemizin geri kalan benliğini kaybetmiş halde sürükleniyor. Hele paylaşımlara yapılan yorumlara gelince beşinci yorumdan sonra birbirine düşüyor güzel ülkem insanı, en galiz küfürler havada uçuşuyor. Paylaşımda neler diyoruz, yorumlarda insanın en kutsal akrabasına hakaret ederek ne yapmaya çalışıyoruz!

Müzik performansları sergileyen kafe benzeri yerler arına yenilip müzik yayını durdururken bazıları ekmeğim ne yapabilirim diyerek yayına devam edip birileri de bu durumu ayıplarken maç yayını yapan yerler neden tıka basa dolu!

Deliye kazık çakmışlar, bu gıcırtı nereden geliyor demiş” mi diyelim? Vatan evlatları toprağa düşüyor, içinde can olan eğlenceden geçmez mi? Ne için, kim için, düşünmek gerekmez mi? Biz sosyal medyada çiçek böcek paylaşırken nice anaların umutları sönüyor. Sen sosyal medyayı kahvaltı salonuna çevirirken nice vatan evladının dünya rızkı tükeniyor, ekmeğine kan doğranıyor!

Dünkü kahramanlıklarla övünmek bize şeref mi katıyor?Yeni kahramanlıklar için düzenin çarkında değil farkında olmak gerekmez mi? Elimizden gelen bu kadarsa gelecek nesillere övünebileceğimiz birlik ve beraberlik örneği olmayacak!

Comments

comments

Bu haber 7049 kez okundu.
Genel - 22:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.