FETÖ’nün sağlık çalışanları davasında karar

Kırşehir’de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 11 sağlık personelinden, doktorların da aralarında yer aldığı 8’i hapis cezasına çarptırıldı. Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, FETÖ üyeliği iddiasıyla tutuklu bulunan Abdullah Gökmen ve Ceyhan Erkılıç ile tutuksuz yargılanan 9 sanık ve avukatları katıldı. Cumhuriyet savcısının mütalaasını alan mahkeme heyeti, sanıklara son kez söz […]
Genel - 14 Kasım 2017 17:33 A A

Kırşehir’de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 11 sağlık personelinden, doktorların da aralarında yer aldığı 8’i hapis cezasına çarptırıldı.

Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, FETÖ üyeliği iddiasıyla tutuklu bulunan Abdullah Gökmen ve Ceyhan Erkılıç ile tutuksuz yargılanan 9 sanık ve avukatları katıldı.

Cumhuriyet savcısının mütalaasını alan mahkeme heyeti, sanıklara son kez söz verdi. Sağlık çalışanı sanıklar, FETÖ üyeliği suçlamasını kabul etmediklerini öne sürerek, tahliye ve beraat talep etti.

Duruşmaya ara veren mahkeme heyeti, “terör örgütü üyesi olmak” suçundan;

Doktor Cengiz Ilgaç ile Abdullah Gökmen, Nafiz Aldemir ve Erol Alpaslan’a 6 yıl 3’er ay,

Menşure Eş ve Ceyhan Erkılıç’a 5 yıl 22 ay,

Fatih Çelik’e 3 yıl 1 ay,

Doktor Mehmet Erdoğan’a 1 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Erdoğan’ın cezasında hükmün açıklanmasının geri bırakılması maddesi uygulandı.

Tutuksuz 3 sanığın dosyalarını tefrik eden mahkeme heyeti, istinaf ve Yargıtay süreci nedeniyle tutuklu sanıkların adli kontrol kararıyla tahliyelerini kararlaştırdı.

Comments

comments

Bu haber 11184 kez okundu.
Genel - 17:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.