Fidanlar Fidanlarla Büyüyor

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” programı kapsamında Kırşehir, Niğde ve Yozgat’ta öğrenciler fidan dikti. Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi’nde ağaçlandırma alanında düzenlenen törene katılan Vali İbrahim Akın, toplumda çevre duyarlılığını artırmak amacıyla programın uygulandığını söyledi. Öğrencilerin katılımıyla fidan diktiklerini belirten Akın, “Bu alanda bin 200, 6 ilçemizde de bin 100 olmak üzere […]
Genel - 6 Kasım 2018 21:19 A A

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” programı kapsamında Kırşehir, Niğde ve Yozgat’ta öğrenciler fidan dikti.

Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi’nde ağaçlandırma alanında düzenlenen törene katılan Vali İbrahim Akın, toplumda çevre duyarlılığını artırmak amacıyla programın uygulandığını söyledi.

Öğrencilerin katılımıyla fidan diktiklerini belirten Akın, “Bu alanda bin 200, 6 ilçemizde de bin 100 olmak üzere toplam 2 bin 300 fidanı bugün toprakla buluşturuyoruz. Kırşehir‘in 650 bin hektar yüzölçümü mevcut. 2003 yılında bunun sadece 25 bin hektarı orman iken bu yıl itibarıyla bu sayı 45 bin hektara yaklaşmıştır.” dedi.

Konuşmanın ardından ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile protokol üyeleri fidan dikti.

Etkinliğe Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ferhat Kuran, KırşehirOrman İşletme Müdürü Reşat Karaca ve öğrenciler katıldı.

Comments

comments

Bu haber 6668 kez okundu.
Genel - 21:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.