Filistinlilerin şehit edilmesi protesto edildi

Kırşehir ve ilçelerinde, ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve İsrail askerleri tarafından Filistinlilerin şehit edilmesi protesto edildi. Şehit olan Filistinliler için Cacabey Camisi’nde öğle vakti gıyabi cenaze namazı kılınarak, şehitler için dua edildi. Namazın ardından sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin organizasyonu ile düzenlenen protesto gösterisi için vatandaşlar Cacabey Meydanı’nda toplandı. İsrail ve ABD aleyhine sloganlar […]
Genel - 15 Mayıs 2018 16:31 A A

Kırşehir ve ilçelerinde, ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve İsrail askerleri tarafından Filistinlilerin şehit edilmesi protesto edildi.

Şehit olan Filistinliler için Cacabey Camisi’nde öğle vakti gıyabi cenaze namazı kılınarak, şehitler için dua edildi. Namazın ardından sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin organizasyonu ile düzenlenen protesto gösterisi için vatandaşlar Cacabey Meydanı’nda toplandı.

İsrail ve ABD aleyhine sloganlar atılan gösteride, grup adına basın açıklamasını yapan Barış Yılmaz, ABD ve İsrail’in İslam dünyasının göz bebeği Kudüs’ü kana bulamasını şiddetle lanetlediklerini dile getirdi.

Meydanda toplanan grup, açıklamanın ardından dağıldı.

Protesto açıklamasına, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Muzaffer Aslan, MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Comments

comments

Bu haber 7997 kez okundu.
Genel - 16:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.