GALERİ KENT KIRŞEHİR

Kırşehir’de oluşan trafik yoğunluğunu perçinleyen olaylardan biriside yol kenarlarına SATILIK ARAÇLARIN park halinde bırakılarak galeri haline getirilmesi olarak göze çarpıyor. Kırşehir’de yıllardır kamuoyunun çözülmesini beklediği otopark sorunu, Kırşehir Belediyesi’nin yürüttüğü altyapı ve kaldırım çalışmalarının ardından daha da arttı. 70 bine geçen araç sayısına ilave olarak gurbetçilerimizin de yıllık izinlerini geçirmek üzere şehrimize gelmesiyle trafik sorunu daha da arttı. Her […]
Genel - 1 Ağustos 2018 18:20 A A

Kırşehir’de oluşan trafik yoğunluğunu perçinleyen olaylardan biriside yol kenarlarına SATILIK ARAÇLARIN park halinde bırakılarak galeri haline getirilmesi olarak göze çarpıyor.

Kırşehir’de yıllardır kamuoyunun çözülmesini beklediği otopark sorunu, Kırşehir Belediyesi’nin yürüttüğü altyapı ve kaldırım çalışmalarının ardından daha da arttı. 70 bine geçen araç sayısına ilave olarak gurbetçilerimizin de yıllık izinlerini geçirmek üzere şehrimize gelmesiyle trafik sorunu daha da arttı. Her geçen gün artan trafik ve park sorununa çözüm bulunamazken, Belediye’nin kaldırımları genişletip, yolları daraltması, bazı caddeleri tek yönlü hale getirmesiyle şehir trafik adeta felç olmaya başladı.

Şehirde uygun bir yere park edilmiş ve gece-gündüz yerinden oynamayan araçların sayısı da giderek artıyor.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’nün ana caddelere bırakılan ve “satılık” levhası yazılan araçlar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmasına rağmen bazı sorumsuz sürücüler araçlarını yine rastgele yol kenarlarına çekerek trafik sıkışıklığının artmasına neden oluyor.
Şehir merkezinde araç kiralama yapanların araçları cadde boyuna çekmeleri de trafiğin daha da sıkışmasına neden oluyor.
Ankara Caddesi, Terme Caddesi, Atatürk Caddesi ve Lise Caddesi’nde yolun her iki tarafına araçlar çekiliyor. Kaldırımların genişletilmesi ile daralan yollar, alışveriş yapmak için kısa süreli durmak zorunda kalan araç sahipleri de bu duruma eklenince trafik tek şeride düşüyor. Bu da dolayısıyla trafiğin kilitlenmesine ve araç kuyruğunun oluşmasına neden oluyor. Belediye kavşağında başlayan yığılma nedeniyle araç kuyruğu Terme Caddesi’ne kadar uzanıyor. Bu durum araç sahiplerinin tepkilerine neden oluyor

Geçtiğimiz aylarda kaldırımları ve park yerlerini Galeri olarak kullananlar için başlatılan Emniyet Müdürlüğü çalışmasının tekrarını bekleyen vatandaşlar sosyal medyadan yetkilileri göreve davet ediyor.

Şehir içi trafik düzenlemesinden sorumlu olan İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nün gerekli cezai uygulamaları yapması beklenirken, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ile birlikte Kırşehir Belediyesi ve Kırşehir Valiliği başta olmak üzere sivil toplum kuruluş temsilcilerinin bir araya gelerek yapacağı istişare ile çözüm odaklı uygulamaların hayata geçirilmesi bekleniyor. İl Trafik Komisyonu’nun ana caddelerde araç parkını tamamen yasaklaması gerektiğini belirten vatandaşlar, bu yapılmadığı takdirde Kırşehir’in otopark şehri olacağına dikkati çektiler.
Atatürk Caddesi, Mehmet Ali Yapıcı Bulvarı, Lise Caddesi ve Terme Caddesi’nde olmak üzere 4 caddede park edilen araçların trafiğin felç olmasına neden olduğunu belirten Kırşehirliler, Belediye’nin bu sorunu çözümlemek için yapmayı kararlaştırdığı otoparkları biran önce hayata geçirmesi gerektiğini, tatilde okulların bahçelerinin de otopark olarak kullanılmasının önünün açılması gerektiğini ifade ettiler.

Yıllık izinlerini geçirmek üzere Kırşehir’e gelen gurbetçilerimiz de yaşanan trafik sıkışıklığına tepki göstererek, “Belediyemizin kaldırım çalışmaları güzel olmuş. Çiçeklerle, ağaçlarla süslemiş. Ama
yolların daraltılması hoş olmamış. Yolların daraltması nedeniyle kazalar oluyor, hatta araçlar birbirini sürtünerek geçiş yapabiliyor. Belediye Başkanımızın yaptığı bu hizmetler yol kenarlarına park edilen araçlar yüzünden görülmüyor. Bu konuda önce otomobillerin yaşadığı otopark sorunu çözümlenmeli yada trafiğe bir çeki düzen verilmelidir” dediler.

IŞIKLARA UYAN YOK, KAZALAR ARTIYOR

Şehir merkezinde yaşanan maddi hasarlı kazaların büyük çoğunluğunun ışıklardan kaynaklandığını belirten vatandaşlar, Ankara-Kayseri Karayolu’ndaki ışıkların birbirine paralel şekilde ayarlanması gerektiğini söylediler.
Hıza uymayan sürücülerin ışıklarda kazalara neden olduğunu belirten vatandaşlar, geçtiğimiz günlerde Coşkuntuna Oteli önünde gelen trafik kazasının da bu nedenle yaşandığını ileri sürerek,
sinyalizasyonların yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Comments

comments

Bu haber 8934 kez okundu.
Genel - 18:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.