GAZİLERİMİZ VATAN HİZMETİNE DEVAM EDİYOR

Şehir merkezi ve ilçelerdeki orta öğretim öğrencileriyle buluşan gazilerimiz, Gençlere Ülke müdafaasında yaşadıkları anılarını ve Vatan sevgisini içeren Konuşmalar Yaparken, Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı yetkilisi Jandarma Binbaşı Barış Cengiz,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şehir Gazi birimi sorumlusu Yunus Erdoğdu, Malul Gaziler Derneği Başkanı Bahattin Kaya konuşmalarıyla öğrencilerle soru cevap şeklinde söyleşi yaptı. […]
Genel - 29 Eylül 2018 01:52 A A

Şehir merkezi ve ilçelerdeki orta öğretim öğrencileriyle buluşan gazilerimiz, Gençlere Ülke müdafaasında yaşadıkları anılarını ve Vatan sevgisini içeren Konuşmalar Yaparken, Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı yetkilisi Jandarma Binbaşı Barış Cengiz,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şehir Gazi birimi sorumlusu Yunus Erdoğdu, Malul Gaziler Derneği Başkanı Bahattin Kaya konuşmalarıyla öğrencilerle soru cevap şeklinde söyleşi yaptı.

Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı yetkililerinin slayt gösteriminin ardından konuşma yapan Malul Gaziler Derneği Başkanı Bahattin Kaya,buluşmanın gayesini anlatan bir konuşma yaptı.

Başkan Bahattin Kaya konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

Bizler gazi olarak huzurlarınızda bulunuyoruz ama ilk önce aziz vatanımız için gözlerini kırpmadan seve seve canlarını feda eden şehirlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz.

Bizler üniformayla gazi olmak şerefine nail olduk,Herkes bulunduğu alanda Devleti, Milleti ve Kutsalları için çalışarak, ülkesi için en iyisini yapmakla mükellef hissederek vatanımıza Gazilerimiz kadar hizmet etmiş sayılır, bizler bunun inancı içerisindeyiz.

Burada bulunma gayemiz, Şanlı tarihimizin destansı abideleri Gazilerimizi sizlerle geçmişten ders çıkartmaya, geleceğe güvenle bakmanıza yardımcı olmak.

Büyük ve asil Türk milleti tarih boyunca bağımsız ve hür yaşamış ve hiç bir gücün boyunduruğu altına girmemiştir. şehit cenazelerinde al bayrağa sarılı evladının huzurunda metanetii koruyarak” vatan saolsun, bir evladım değil bin evladım vatana feda olsun” şehit anne ve babası olduğu müddetçe, Ülkemizi hiç bir şer odağı bölüp parçalayamayacaktır.

Biz Gaziler olarak,vazifemizi icra ederken organlarımızı kaybettik, bugün olsa yine gözümüzü kırpmadan feda ederiz. sizlerden beklentimiz,ülkemizin müreffeh yarınlara uyanabilmesi için aklınızla, çaba ve gayretlerinizle, ilim, bilim, teknoloji,ekonomi,bürokrasi, politika kürsülerinde yurt sathına yayılarak ülkemizin Ali menfaatlerini muhafaza ve müdafaa etmenizdir.

Comments

comments

Bu haber 9652 kez okundu.
Genel - 01:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.