GEÇ KALMIŞLIĞIN BİLE GEÇ LİĞİNİ GEÇ ANLADINIZ

Su taşırken kalbur, file Susmak gerekirmiş dile Yazık… geç kalmanın bile Geç’liğini geç anladım. ABDURRAHİM KARAKOÇ   Yaklaşık iki senedir süregelen yol, alt yapı, üst yapı çalışmaları yüzünden TİCARET SÖNÜK,DÜĞÜNLER TATSIZ,GURBETÇİLER PİŞMAN,HALK BEZGİN,YAZ GERGİN GEÇTİ.. Belediyenin her doğum sancılı olur sabredin sözleri ile Anadolu nun mütevazi ve sabırlı insanları olgunluk feraset ve nedamet ile bekledi, […]
Genel - 12 Eylül 2017 00:30 A A

Su taşırken kalbur, file
Susmak gerekirmiş dile
Yazık… geç kalmanın bile
Geç’liğini geç anladım.

ABDURRAHİM KARAKOÇ

 

Yaklaşık iki senedir süregelen yol, alt yapı, üst yapı çalışmaları yüzünden TİCARET SÖNÜK,DÜĞÜNLER TATSIZ,GURBETÇİLER PİŞMAN,HALK BEZGİN,YAZ GERGİN GEÇTİ..

Belediyenin her doğum sancılı olur sabredin sözleri ile Anadolu nun mütevazi ve sabırlı insanları olgunluk feraset ve nedamet ile bekledi, ama halkın DİKKATİNİ birşey çekiyordu, akşam 4 olduğunda tası tarağı toplamaya başlayan işçiler, inşaat alanında duran bir veya iki iş makinasını da kapatıp gidiyorlardı..

NEDEN?

Neden sorusu beyin sorgulama sisteminin son demidir. Ama artık KIRŞEHİR BELEDİYESİNİN bu tutumu vatandaşın her gördüğüne NEDEN SORUSUNU ilk önce sordurur oldu.

Neden bütün yollar aynı anda kazıldı?

Neden alternatif yollar üretilmedi?

Neden çalışma alanlarında bir kaç işçi ve iş makinası vardı?

Neden iki vardiya üç vardiya çalışılmadı?

Neden çok erken saatlerde iş bırakılıyordu?

Neden uzun çarşının düğün sezonunu yediniz?

Neden gurbetçinin bir ayını yediniz?

Neden yetmiş saniye kırmızı ışık zulmünü reva gördünüz?

Neden esnafın ekmeğine kast ettiniz?

NEDEN ler çoğaldıkça çoğalıyor vatandaşın kafasında,

Kaldırım maliyeti,sağlam yerlerin neden söküldüğü, kültür merkezinin önündeki mermerin kalınlığına kadar konuşuluyor halk arasında.

İlk yoğun yağmurda şehrin müzmin sel yatakları tekrar taşar diyor değiştirdiğiniz boruların çapını görenler, BUNLAR ÇAPSIZ boru diyorlar.

Konunun özü şu ki SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN ŞEHRİMİZE TEŞRİFİ söz konusu olduğu için gece yarılarına kadar, sabahlara kadar, CUMHURBAŞKANIMIZIN geçiş güzergahlarını imar ile meşgul oluyorsunuz.

Yazıktır, günahtır..

Bu vatandaş size güvendi, sizi her türlü sözden esirgedi, vatandaşa gösterdiğiniz bu GEÇ KALMIŞLIĞI ANLADIĞINIZDA ÇOK GEÇ OLACAK..

 

 

Comments

comments

Bu haber 6989 kez okundu.
Genel - 00:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.