GELİYOR!…

Kırşehir ve ilçelerinde yarın sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak beklendiği bildirildi. Kırşehir Meteoroloji Müdürülüğünden yapılan açıklamada, Türkiye’nin yarın Orta Akdeniz üzerinde bulunan alçak basınç merkezi ve bu merkeze bağlı cephe sistemlerinin, perşembe günü ise Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceği hatırlatıldı. Kırşehir ve ilçelerinde de bu etkilerle yarından itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü […]
Genel - 24 Ekim 2018 14:22 A A

Kırşehir ve ilçelerinde yarın sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak beklendiği bildirildi.

Kırşehir Meteoroloji Müdürülüğünden yapılan açıklamada, Türkiye’nin yarın Orta Akdeniz üzerinde bulunan alçak basınç merkezi ve bu merkeze bağlı cephe sistemlerinin, perşembe günü ise Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceği hatırlatıldı.

Kırşehir ve ilçelerinde de bu etkilerle yarından itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak görülmesinin beklendiği kaydedilen açıklamada, bu dönemde rüzgarın de kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak esmesinin tahmin edildiği dile getirildi.

Açıklamada, il genelinde cuma gününe kadar devam edecek olan yağışların genellikle yağmur ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olacağı aktarılarak, ani sıcaklık değişimi, kuvvetli yağış ve rüzgar ile yüksek kesimlerdeki kar yağışına karşı tedbirli ve dikkatli olunması uyarısı yapıldı.

Comments

comments

Bu haber 7083 kez okundu.
İlgili Haberler
Genel - 14:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.