GENÇ BİLİM ADAMINA TÜBA ÖDÜLÜ

TÜBA – Türkiye Bilimler Akademisi; Halil İnalcık Özel Ödülüne Ahi Evran Üniversitesi  Öğretim Üyesi Doç. Dr Murat Tuğluca layık görüldü   Ahi Evran Üniversitesi  Öğretim Üyesi Doç. Dr Murat Tuğluca, Cumhurbaşkanlığı külliyesindeki ödül törenine oğlu ile birlikte gitti. Cumhurbaşkanının elinden ödülü Tuğluca’nın oğlu aldı. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Türkiye Bilimler Akademisi’nin […]
Genel - 29 Aralık 2018 13:21 A A

TÜBA – Türkiye Bilimler Akademisi; Halil İnalcık Özel Ödülüne Ahi Evran Üniversitesi  Öğretim Üyesi Doç. Dr Murat Tuğluca layık görüldü

 

Ahi Evran Üniversitesi  Öğretim Üyesi Doç. Dr Murat Tuğluca, Cumhurbaşkanlığı külliyesindeki ödül törenine oğlu ile birlikte gitti. Cumhurbaşkanının elinden ödülü Tuğluca’nın oğlu aldı.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Türkiye Bilimler Akademisi’nin (TÜBA) 2018 ödülleri sahiplerini buldu. 26 Aralık 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve çok sayıda davetlinin katılımıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen TÜBİTAK ve TÜBA Ödülleri Töreninde Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Murat Tuğluca da TÜBA ödülüne layık görüldü.

 

2002 yılından bugüne yaklaşık 240 bin bilim insanını destekleyerek Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasında önemli katkılar sunan TÜBİTAK ve TÜBA, erken yaşlardan itibaren her yaş grubundaki bilim insanını teşvik ederek onları destekliyor. TÜBİTAK,1996 yılından buyana kadar 171 Bilim Ödülü, 87 Hizmet Ödülü, 498 Teşvik Ödülü ve 17 TÜBİTAK Özel Ödülü olmak üzere toplam 773 bilim insanını ödüllendirirken TÜBA, Türkiye’de çalışmayı özendirmek, seçkin bilim insanlarının ülkede çalışmalarını sürdürmelerini sağlamak amacıyla TÜBA Akademi, TÜBA-Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanları (TÜBA-GEBİP) ve TÜBA Bilimsel Telif Eser (TÜBA-TESEP) ödülleri olmak üzere şimdiye kadar 452 bilim insanı ve 196 bilimsel eser ödüllendirdi.

 

 

Murat Tuğluca kimdir?

Doktora
Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Ana Bilim Dalı

Yüksek Lisans
Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Ana Bilim Dalı

Lisans
Osmangazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü

İş Deneyimi

– 1999-2009 MEB Öğretmen ve Okul Yöneticisi
-Arş. Gör. Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 2009-2011
– Dr. Arş. Gör. Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 2010-2011
– Yrd. Doç. Dr. Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 2011-…
Doğum Yeri
Belfort/1978

Comments

comments

Bu haber 10593 kez okundu.
Genel - 13:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.