Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışması’na Büyük İlgi

Gençlik ve Spor Bakanlığınca Eskişehir’de düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği, Şiir Okuma ve Tiyatro Yarışmaları’nda Kırşehir GHSİM farklı dallarda bir 3. lük; iki 2. lik elde etti. Gençlik ve Spor Bakanlığınca “2017 yılı Kültür ve Sanat Yarışmaları” adı altında düzenlenen “Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği, Şiir Okuma ve Tiyatro Yarışmaları”nın grup finalleri Eskişehir’de yapıldı. Eskişehir’de […]
Spor - 7 Nisan 2017 13:44 A A

Gençlik ve Spor Bakanlığınca Eskişehir’de düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği, Şiir Okuma ve Tiyatro Yarışmaları’nda Kırşehir GHSİM farklı dallarda bir 3. lük; iki 2. lik elde etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca “2017 yılı Kültür ve Sanat Yarışmaları” adı altında düzenlenen “Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği, Şiir Okuma ve Tiyatro Yarışmaları”nın grup finalleri Eskişehir’de yapıldı.

Eskişehir’de düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği, Şiir Okuma ve Tiyatro Yarışmaları’nda, Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (GHSİM) farklı dallarda bir 3′ üncülük; iki 2’ncilik elde etti.

Anadolu Üniversitesi kampüsündeki Sinema Anadolu sahnesinde düzenlenen etkinlikte, 81 ildeki Gençlik Merkezlerine üye gençler; tiyatro, Türk müziği ve şiir okuma yarışmalarında yeteneklerini sergileme fırsatı buldu.

Şubat ve mart aylarında düzenlenen il birinciliği yarışmalarına şiir okuma dalında 4 bin 360, Türk müziği yarışmasına 3 bin 924, tiyatro yarışmasına ise 7 bin genç başvurdu.

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen “Sahne Sırası Sende” ses yarışması, 18-21 ile 22-29 yaş arası solo erkek ses, solo kız ses ve solo çalgı dallarında düzenlenirken, bin yıllık kültürün sahneye taşındığı yarışmada gençler, Türk halk, Türk sanat ve geleneksel Türk müziğinden eserler seslendirdi.

Kırşehir adına; Sahne Sırası Sende ses yarışmasında 18-21 Yaş Arası Solo Çalgı Kategorisinde Murat Yalçın üçüncü, 22-29 Yaş Arası Solo Ses Kız Kategorisinde Yağmur Taş ikinci ve 22-29 Yaş Arası Solo Ses Erkek Kategorisinde Veli Ertaş ikinci oldu.

Eskişehir’de başlayan grup finalleri 21 Mart-3 Mayıs tarihlerinde sırasıyla Malatya, Gaziantep, Samsun, İzmir, Bursa ve Antalya’ da düzenlenecek.

Kategori birincisi olan gençler Gençlik Haftası’nda Ankara’da yapılacak Türkiye Finali vizesini almış olacak.

GENÇLİK MERKEZLERİ ARASI TÜRK MÜZİĞİ YARIŞMASI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Sahne Sırası Sende” sloganıyla başlattığı Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışmaları büyük ilgi görüyor.

Türkiye’nin 81 ilindeki Gençlik Merkezlerine üye olan gençler, bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Sahne Sırası Sende Türk Müziği Yarışması’nda hünerlerini sergileme fırsatı buluyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Sahne Sırası Sende” sloganıyla başlattığı “Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışmalarında adaylar, birinci olabilmek için mücadele ediyor. Gençlerin Türk Müziğine olan ilgilerinin artırılması amacıyla , “Sahne Sırası Sende” sloganıyla gerçekleştirilen yarışlara 81 ilden binlerce kişi katılıyor.

Gençler, aralarında ünlü sanatçıların da yer aldığı seçici kurul önünde performanslarını sergiliyor

Comments

comments

Bu haber 5558 kez okundu.
Spor - 13:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.