GERÇEKTEN AÇ MISINIZ ?

Cansu Teke Beslenme ve Diyet Kliniği sahibi Diyetisyen Cansu Teke sağlıklı bir beslenme düzeni sizi hastalıklardan, oluşabilecek hastalık risklerinden korur. Daha iyi düşünmenizi, kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlar. Yeterli ve dengeli beslenme programlarında açlık atakları yaşanmaz. Açlık biraz duygusal, biraz hormonal biraz da alışkanlıklara bağlıdır. Sürekli bir şeyler atıştırmak insülin hormonunun salgılanmasını arttırır. Bu salgı […]
Genel - 4 Aralık 2017 12:14 A A

Cansu Teke Beslenme ve Diyet Kliniği sahibi Diyetisyen Cansu Teke sağlıklı bir beslenme düzeni sizi hastalıklardan, oluşabilecek hastalık risklerinden korur. Daha iyi düşünmenizi, kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlar.

Yeterli ve dengeli beslenme programlarında açlık atakları yaşanmaz. Açlık biraz duygusal, biraz hormonal biraz da alışkanlıklara bağlıdır. Sürekli bir şeyler atıştırmak insülin hormonunun salgılanmasını arttırır. Bu salgı kan şekerini hızla düşürüp var olan karbonhidratların yağa dönüşümünü ve yağ dokuda depolanmasını arttırır. Aç değilken yapılan tekliflere, ısrarlara hayır diyememeniz yağ dokusu miktarını ve hacmini arttırıp sizi metabolik- kronik hastalıklara bir adım daha yaklaştırır.

O keki yedin ama aç mıydın? Çocukluktan beri annelerimiz tatlı, abur cubur yeme yemeğe az kaldı der. Anneler hep haklı… Bizler ise dinlemeyiz. Sağlıklı olabilmek çağımızda çok zor artık. Ulaştığımız besinler sağlıklı mı değil mi kavgası bitti organik mi yapay mı ? organik ise nasıl organik?? Gezen tavuk mu? Duran tavuk mu ? sanki ikisinden bir tanesi mucizevi imiş gibi toplumda konuşulur oldu. Sağlıklı olmak ideal kiloya ulaşmak mı istiyorsun? İşte kendine bakacaksın.. Üşenmeden yemek yapacaksın mümkün olduğu kadar doğal besinleri seçeceksin buna mevsiminde meyve sebze yemeyle başla mesela. Tatlıları dışarıdan alma evde kendin yap içine koyduğun şekeri ayarla, sütü ayarla, ununu sen seç. Vücudunun mimarı sen ve senin seçimlerin.

Ve sağlığın için bekleme. Harekete geç. Bu hafta kahvaltı yapmaya söz ver. Diğer hafta egzersiz yapmaya. Yavaş yavaş hayatını değiştir. Yanlış olan şeyleri hayatından çıkarmakla başla bu hafta.

 

Comments

comments

Bu haber 7466 kez okundu.
Genel - 12:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.