GİZEMİMİZİ ÇÖZEMEYENLER AHİLİĞE BAKSIN “SIRRIMIZ ORASI”

İki dönemdir Ticaret Odası Başkanı seçilen, Kırşehir de, iş dünyasından,değişik partilerden vatandaşlara kadar geniş bir mutabakatla kamuoyunda adaylığı istenen, sonuçta CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nca bizzat adaylık teklif edilerek adaylığı resmileşen, Belediye Başkanı adayı olan Selahattin Ekicioğlu, “Bazıları bizi gizemli görüyor, Ahiliğin felsefesine bakarlarsa bizim sırrımızı görürler, kaç kuşaktır ticaret yaparız ve bozulmadan bu günlere geldik bunun asıl sebebi Ahilik felsefesidir, bundan sonra siyasette de aynı şekilde kirlenmeden yürüteceğiz”
Genel - 15 Aralık 2018 18:06 A A

Kırşehir Belediye Başkan Adayı Ekicioğlu’ndan kucaklayıcı konuşma

 

CHP Kırşehir İl Başkanı Baran Genç, CHP Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan ve CHP KırşehirBelediye Başkanı adayı Selahattin Ekicioğlu, Ahi Evran-ı Veli Türbesi’ni ziyaret etmelerinin ardından, parti binasına geldi.

Burada partilileri selamlayan Genç, partinin Kırşehir‘de milletvekilliği kazanmasının ardından belediye başkanlığını da kazanacağını, ilde önemli hizmetler vermek istediklerini söyledi.

Ekicioğlu ise 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde Kırşehir belediyesini CHP’ye kazandırmayı hedeflediklerini kaydetti.

 

Ahi Evran’ın felsefesi ile yaşantılarına yön verdiklerini, bu düsturu uyguladıklarını ifade eden Ekicioğlu, şunları kaydetti:

GİZEMİNİN SIRRINI VERDİ;

Bazıları bizi gizemli görüyor, Ahiliğin felsefesine bakarlarsa bizim sırrımızı görürler, kaç kuşaktır ticaret yaparız ve bozulmadan bu günlere geldik bunun asıl sebebi Ahilik felsefesidir, bundan sonra siyasette de aynı şekilde kirlenmeden yürüteceğiz. 

ŞEHİTLERE VEFA BORCUNU HATIRLATTI

Ahilik gibi başka bir önemli konuda şehitlerimiz, basın açıklamamızdan sonra bu vatanın bizim olması için canlarını feda edenlere ziyarete gideceğiz. Bu ülkede yaşıyorsak o şehitlere borçluyuz, çalışmamızı bu ziyaretten sonra başlatacağız.

BELEDİYE ÇALIŞANLARINA TAAHHÜT VERDİ

Kırşehir‘i yönetmeye aday gösterilmek başlı başına bir onurdur, bana destek olan herkese teşekkür ediyorum. Yerel yönetim ciddi bir iştir. Planlı ve programlı olmak gerekmektedir. Bu şehir de yaşayan hiç bir kimse gözardı edilmeden, hizmet verilmelidir. Halk seçimler sonrasında da şehir yönetimde söz sahibi olmalıdır. Yerel yönetim bir bilanço işidir ve bu bilanço her zaman şeffaf olacaktır. Biz her zaman Kırşehir için çalışanlardan olacağız. Genel başkanımızın da söylediği gibi, CHP’li belediyelerde asgari ücret en az 2 bin 200 lira olacak, kazandığımız taktirde de hiçbir çalışan işinden olmayacaktır. Biz de bunları kesinlikle uygulayacağız. Mahalli İdareler Seçimleri için kampanya dönemini başlatıyoruz. Kırşehir için hizmet edeceğiz, kazanan her zaman Kırşehir olacaktır.”

Yerel yönetim, ciddi bir iştir; ekip işidir. Planlı, programlı olmak gerekir. Hizmet alanlar, yani o şehirde yaşayanlar göz ardı edilmemelidir. Kurallar, meclisler işlevsel olmalıdır. Şehir ‘’ ben yaptım oldu’’ anlayışıyla değil ortak akılla yönetilmelidir. Halk seçimden seçime sandığa giden değildir. Yurttaş, sandıktan sonra da şehrin yönetiminde hak ve söz sahibi olmalıdır.

Yerel yönetim, aynı zamanda bir bilanço işidir. Bilanço, şeffaf olmalı, her kuruşun hesabı halka verilmelidir. Savurganlığın acısını ne yazık ki sadece biz değil; çocuklarımız, torunlarımız çeker. Yerel yönetim, birilerini zenginleştirme yeri değil ,refahı halka yansıtma yeridir.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi odasında,2009-2013 yılları arasında Başkan yardımcısı; 2013’ten Kasım 2018’e kadar Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptım. Bu süre içinde benim için olmazsa olmaz üç şey vardı; şeffaflık, vizyoner yaklaşım, katılımcılık. Yerel yönetimde de bu üç ilkeyi sürdürmek şarttır.

Bir yönetime kadın ve genç eli mutlaka değmeli. Gençlere, kadınlara oy ver ama yönetme diyoruz. Bunu da tersine çevireceğiz.

BELEDİYE HESAPLAŞMA YERİ DEĞİLDİR, BİZİM İÇİN ALIN TERİ DÖKENLER BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE

Yerel yönetim, eskiyle hesaplaşma yeri değildir. Hele de ekmeğin peşinde olan, alın teri döken insanla hesaplaşma yeri hiç değildir. Bizim için yandaş yoktur. Bizim için alın teri döken; emek harcayan; zihnini belediye için, Kırşehir için yoran vardır. Hepsinin de başımızın üstünde yeri vardır.

Önümüzde 31 Mart’a kadar sürecek bir kampanya dönemi var. Bugünkü açıklamamızı, bu  kampanya döneminin ‘’ merhaba’’ sı olarak kabul edin. Şehrimizi iyi tanıyoruz. İnsanımızın sorunlarını, beklentilerini detaylarıyla biliyoruz. Çözüm önerilerimizi, projelerimizi, bakış açımızı ayrıntılı bir biçimde, sizlerle sık sık paylaşacağız.

BAŞKAN ADAYLARINI ZİYARET EDECEĞİM, KUTUPLAŞMAYA MÜSAADE ETMEYELİM

Biz huzurlu, mutlu bir Kırşehir için yola çıktık. Bizi bir arada tutmayacak, bizi birbirimizden ayıracak, ötekileştirecek, toplumda yaralar açacak hiçbir söylem ve davranışın içinde olmayacağız. Kırşehir Belediye Başkan Adaylıkları belli olan diğer arkadaşlarımı da ziyaret edeceğim. Adaylıklarından dolayı kutlayıp başarılar dileyeceğim. 1 Nisan sabahı bu güzel şehir kazansın, istiyoruz.

İlginiz için çok teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Tanıtım toplantısına, CHP ilçe başkanları ve belediye başkan adaylarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katılırken, toplantı sonrasında Ekicioğlu ve Chp il yönetimi Şehitliği ziyaret ederek Şehitlerimize dua etti.

 

Comments

comments

Bu haber 9679 kez okundu.
Genel - 18:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.