HAC KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI

Hac kura sonuçları  için tıklayınız Hac kura sonuçları için milyonlarca vatandaşın heyecanlı bekleyişi sona erdi. Hac ibadetini yerine getirmek isteyen hacı adayları, geçtiğimiz dönemlerde hac kayıtlarını gerçekleştirmiş ve hac kuraları için bekleyişe geçmişti. Bugün Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından saat 11:00’den itibaren başlayan hac kura çekimi tamamlandı ve sonuçlar Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından erişime açıldı. Vatandaşlar, […]
Genel - 1 Şubat 2018 20:29 A A

Hac kura sonuçları  için tıklayınız

Hac kura sonuçları için milyonlarca vatandaşın heyecanlı bekleyişi sona erdi. Hac ibadetini yerine getirmek isteyen hacı adayları, geçtiğimiz dönemlerde hac kayıtlarını gerçekleştirmiş ve hac kuraları için bekleyişe geçmişti.

Bugün Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından saat 11:00’den itibaren başlayan hac kura çekimi tamamlandı ve sonuçlar Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından erişime açıldı. Vatandaşlar, an itibarıyla T.C. Kimlik Numaraları ile sorgulama yapabiliyor ve hac kura sonuçlarını görüntüleyebiliyor.

HAC KURA SONUÇLARI ERİŞİME AÇILDI

Hac kura sonuçları, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hazırlamış olduğu hac kura sonuç ekranında erişime açıldı. Milyonlarca vatandaş, an itibarıyla T.C. Kimlik Numarası ile sorgulama yaparak hac kura sonuçlarına göre kutsal topraklara gitmeye hak kazanıp kazanmadığını öğrenebiliyor.

HAC KESİN KAYIT NE ZAMAN?

Hac kura çekilişi sonuçlarına göre, hacca gitmeye hak kazanan müslümanlar hac için kesin kayıtlarını 5-16 Şubat tarihleri arasında yapabilecekler. Belirlenen süre içerisinde kesin kayıtta bulunmayanların yerine hac konaklama türlerine göre kura sırası gözetilerek 22 Şubat-2 Mart’ta, dağıtılan kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar alınacak.

2018 HAC YOLCULUĞU NE ZAMAN OLACAK?

İlk hac kafilesinin 17 Temmuz’da, son hac kafilesinin 15 Ağustos’ta yola çıkacağı kutsal topraklardan dönüşler, 25 Ağustos-20 Eylül’de gerçekleşecek.

 

Comments

comments

Bu haber 11055 kez okundu.
Genel - 20:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.