HASTA YAKINLARI “DARP EDİLEN DOKTOR DEĞİL HASTA”

Dün meydana gelen ve Dahiliye hekimi dr. öğr. üyesi Cahit Uçar ile  Hasta ve yakını arasında geçen fiziksel saldırı olayında Hasta Yakınları Kırşehir Aktüel’e  konuştu ve “DARP EDİLEN DOKTOR DEĞİL HASTA” dedi. Saldırı sonrası gözünde hasar oluşan Hasta’nın Kayseri’de tedavi gördüğü öğrenilirken, Hasta yakınları Doktorun 60 Yaşındaki babalarının ve yanındaki kızının asıl saldırıya uğrayan taraf olduklarını […]
Genel - 24 Ocak 2019 21:02 A A

Dün meydana gelen ve Dahiliye hekimi dr. öğr. üyesi Cahit Uçar ile  Hasta ve yakını arasında geçen fiziksel saldırı olayında Hasta Yakınları Kırşehir Aktüel’e  konuştu ve “DARP EDİLEN DOKTOR DEĞİL HASTA” dedi.

Saldırı sonrası gözünde hasar oluşan Hasta’nın Kayseri’de tedavi gördüğü öğrenilirken, Hasta yakınları Doktorun 60 Yaşındaki babalarının ve yanındaki kızının asıl saldırıya uğrayan taraf olduklarını söyledi.

Olay esnasında hasta ve yakınlarına kaba davranıldığını sözlü ve fiziksel saldırı yapıldığını söyleyen hasta yakınları, olayı yargıya taşıdıklarını beyan etti.

Arbede esnasında doktara kesinlikle darp oluşmadığını Doktorun kendisinin darp ettiğini, Acil serviste müdahalesi yapılan 60 yaşındaki hastanın yakınlarının doktor odasında kalan çantaları için odaya döndüklerinde doktorun gözlüğünü yerde ayaklarıyla ezdiğini ve darp edilmiş süsü verdiğini iddia etti.

22.01.2019 tarih ve saat: 09:07’de 60 yaşında kalp ve şeker hastası olan hastanın onlarca dahiliye doktoru olan hastanede iki polikilinikte hizmet vermesinden dolayı sıra bulamaması sonrası, aç karnına gelerek şeker ölçümü yaptırmak istemesinin sonuç vermemesi üzerine doktor dan rica ettiklerini doktorun olumsuz ve kaba cevap verdiğini iddia eden hasta yakınları, BABAM ÖLSÜNMÜ sorusuna ölürse ölsün tarzında cevap verdiğini, sözlü tepki gösterildiğinde saçlarından sürüklenerek kapı dışarı edildiğini ve kapıda 60 yaşındaki hastanın kızını kurtarmak isterken doktor tarafından yumruklarla darbe aldığını belirttiler.

Şiddetin her türlüsüne karşı çıktıklarını belirten hasta yakınları, 60 yaşında hasta bir adama ve 19 yaşındaki bir bayana yapılan saldırıyı kınadıklarını ve hem saldırıp hemde mağduru oynayanların yüce Türk adaleti önünde hesap vereceklerini ilave ettiler.

Comments

comments

Bu haber 17101 kez okundu.
Genel - 21:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.