HASTANE DE SKANDAL

Haberin detaylarına ulaşmadan önce şunu arz etmekde fayda görüyoruz, daha önceki haberlerimizde kamuoyuna ve yetkililere arz ettiğimiz aksaklıklara yaklaşım siyasi veya mevki rant’ı elde edecekmişiz gibisine yaklaşım sergilenmesiydi. Şunu net ifade edelim ; Bizim siyasi bir güdümüz olmadığı gibi sizin kurumlarınızda çalışmıyoruz, bununla beraber kamudaki aksaklıkların üzerine gidecek babayiğit yöneticilerin varlığıyla sevinmek istiyoruz. Bu sebepten, […]
Genel - 21 Aralık 2017 15:18 A A

Haberin detaylarına ulaşmadan önce şunu arz etmekde fayda görüyoruz, daha önceki haberlerimizde kamuoyuna ve yetkililere arz ettiğimiz aksaklıklara yaklaşım siyasi veya mevki rant’ı elde edecekmişiz gibisine yaklaşım sergilenmesiydi. Şunu net ifade edelim ; Bizim siyasi bir güdümüz olmadığı gibi sizin kurumlarınızda çalışmıyoruz, bununla beraber kamudaki aksaklıkların üzerine gidecek babayiğit yöneticilerin varlığıyla sevinmek istiyoruz.

Bu sebepten, kurumlardaki kıymetli yöneticilere ve muhataplara haberdeki konunun özüyle ilgilenmelerini  olaya odaklanmalarını tavsiye ederiz.

Biz haberimizde yapılan yanlışı ve yapanı açık açık beyan ediyoruz ve koltuk sahiplerinden konu ile ilgilenmeleri herkesden önce kendilerinin olayın davacısı olmalarını diliyoruz.

Habere konu olan olay, Hastanede gerçekleşen Adamcılık, torpilin ardından kısıtlı kamu kaynakları ve kamu çalışanlarını işgal altına alıp sebil gibi kullanmayla alakalı.

Başhekim yardımcısı Sadettin Doğangün’ün olayın içinde olarak, kendisine Ben Kırşehirin Ahi Evranıyım diyen STK yöneticisinin yakınını kayıtsız ve herhangi  bir sosyal güvenlik kurumundan karşılık alınmadan aylardır tedavi edilmesi ve huzurevi gibi hastaneyi kullanmaları.

Yatan hasta yaşlı bir teyze, elbette bakıma ve tedaviye ihtiyacı var, devlet elinden gelen herşeyi yapsın, yapmalı, lakin yüzlerce hizmet bekleyen hastaların hakkına girerek yapılan torpille farklılık göstermesi ne kadar doğrudur.

Hasta yakınının çalışan sağlık personellerine , hastanın alt bezini değiştiren personele bile tehtit le konuştuğu iddia edilirken, bu şartlar altında çalışmak istemeyen sağlık görevlilerinin durumu idareye bildirmelerine rağmen idarenin bu hatadan vazgeçmediğini ve ısrarla kayıtsız hastası kaçak yollarla babasının çiftliği gibi kullanmaya devam ediyor.

Devletin bir kuruşunun dahi hesabının sorulması gereken ülkenin bu bunalımlı günlerinde garip gurebanın vergisiyle kazanınlan kısıtlı bütçeleri ser sebil eden liyakatsız ve adamcılıkta sınır tanımayan yöneticileri adil ve hakkaniyetli yöneticilere ihbar ediyor, gereğinin yapılmasını yeni koltuğunda ilk sınavlarından birisini verecek olan Sağlık İl müdürüne bu vesileyle bildiriyoruz.

 

 

Comments

comments

Bu haber 14020 kez okundu.
Genel - 15:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • SARIŞIN 22 Aralık 2017 07:35

    daha sadettin doğangün neleri var bu sadettinin siyasi referanslarının sayesinde terör estiriyor.hastaneyi babasının yeri gibi kullanıyor.helal olsun size kimseden korkmadan haber yapabilmişsiniz.