HASTANE Mİ? AİLE ŞİRKETİ Mİ ?

Olayın özü manşette yer aldığı gibi, Aile şirketi gibi oluşan bir yapı. Sağlık il müdürlüğü bünyesinde oluşan yeni yapılanma süreci uzun süre, siyaset ve bürokrasi koridorlarını aşındıran makam sahibi ve makam sahibi olmak isteyenlerin topuk sesleriyle doldu taştı. Haberin içeriğini okumuyacağım diyenler için özet verelim, okumak isteyenlere ayrıntılı açalım. Özet ; 1-Ak parti İl başkanı […]
Genel - 28 Aralık 2017 13:32 A A

Olayın özü manşette yer aldığı gibi, Aile şirketi gibi oluşan bir yapı.

Sağlık il müdürlüğü bünyesinde oluşan yeni yapılanma süreci uzun süre, siyaset ve bürokrasi koridorlarını aşındıran makam sahibi ve makam sahibi olmak isteyenlerin topuk sesleriyle doldu taştı.

Haberin içeriğini okumuyacağım diyenler için özet verelim, okumak isteyenlere ayrıntılı açalım.

Özet ;

1-Ak parti İl başkanı nın 5(beş) akrabası üst kadrolarda görev aldı. ( karı-koca üst yönetim de olanlar var)

2– Yeni yapılanma da Kırşehir li sayısı neredeyse il başkanının akraba sayısıyla sınırlı

3–  Verilen 2 adet kadronun görevlendirmeyle Ankara ya tahsis edilmesine anlam verilemiyor.

4– Kaman yapılanmasına Cuma Köysüren tarafın dan Mucurluların yerleştirilmesi Kamanda büyük tepki uyandırdı.

İlgilenenler için ayrıntılara devam edelim,

Kırşehir’deki yapılanmaya göz atmak, ele almak, kulak vermek kimin görevi ?

a-) Siyasetçi :

İl Başkanı Muzaffer Aslan’ın bu konuda çok kafa yorduğu ve mesai harcadığı belli oluyor.

Yeni atanan başkan yardımcısının akrabası olması

Bu başkan yardıcısının eşinin Başhekim yardımcısı olarak atanması

İl başkanının kız kardeşinin uzman olarak atanması

Yine bir akrabasının müdür yardımcısı olarak atanması

Ve Kaman’da Müdür kadrosunun akrabası olması

Siyaset atama tayin terfi işlerinden elini çekmedikçe Adalet ve gerçek Kalkınma olmayacak , bunu anlamak için Cumhurbaşkanımızın gece gündüz emek vererek ayakta tuttuğu partiye ihanet olarak sayan tabanın veryansını gitgide artıyor.

b-) Medya : liyakat esas alınmıyor çığlıklarına kulak kabartırlar mı yoksa basının özünü oluşturan sorgulama yetisin kaybetmemiş bedeninin içinde canı olan gazeteciler varmı bunu zaman gösterecek.

Her şeye alkış tutan bir kısım medyayı bu ölçüm ve değerlendirmeden uzak tutuyorum, onların bülten haber tutkusuna yenik düşmüş suya sabuna dokunmayan, müdürüm sen çok yaşa formatında devam edeceklerine eminiz. Umarız onlar da adaletsizliğin bir gün onların evlatları, kardeşleri ne zarar verebileceğine kanaat getirirler.

c-) Sağlık Camiası : Onların bir kısmı da şimdiki yapılanmanın içerisinde olmak için çok koridor eskitti. Eğer bu koltuklara onlar gelseydi aynı adaletsizlik tecelli etmiş olacaktı.

Bürokrasi tekmelerinin altında, bir kaçı bankamatik memuru olan idarecilerin altında çalışan, alnının teri ile ekmeğini kazanan Sağlık sektörü çalışanlarının uzun bir süre daha emekleri sömürülerek, zor şartlar altında çalışmaya devam edecekler gibi.

Gün olur, döner sermaye, gün olur nöbet adaletsizliği,katsayı haksızlığı, gün olur mobing, gün olur liyakatsiz amir. Gün gelir hasta yakını, ve bunun gibi bir çok maddi manevi sorunla boğuşan sağlık çalışanlarının kanayan yaralarına en etkili çözüm siyaset ve bürokrasinin atama tayin terfi işlerinden elini eteğini çekmesi, makamın temsiliyetine yakışır işinin hakkını verecek kişilerin adil sistemle yerli yerine oturtulması olsa gerek.

Bizler basının küçük bir parçası olarak bütün gelişmelerin takpçisi olacağız,

Keskin den okul sıra arkadaşını getirip koltuk veren Serdar Duru nunda , aylarca siyasetçi ziyaretinden başka faaliyeti olmayıp şimdi müdür yardımcısı olan Kimder başkanınında…

Tüm yapılanmaya sirayet etme yetkisine İl başkanının akrabası olduğu için sahip olan Cuma Köysüren inde.

Fetö den ceza alan ALPARSLAN KUŞ’UN ekibinde bulunan merkez’de ve Kaman’da atanan ekibininde..

Takipçisi olacak ve kamuoyuna arz etmekten şeref duyacağız…..

 

 

 

Comments

comments

Bu haber 19871 kez okundu.
Genel - 13:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • Kamil 29 Aralık 2017 12:27

  Kırsehir ve Kaman atamalarında söz sahibi olan il başkanı torpillisi,Kaman devlet hastanesinde müdürlük yapıp kamanı batıran cuma köysüren ,eşini başhekim yardımcılığı yapmadan 2 yıl boyunca haram maaş yiyen Aydan köysüren i kırsehir ahi evranda başhekim yardımcısı yapan,yetenek ve beceri yoksunu cuma köysüren i Başkan yardımcısı yapan zihniyet Kırşehir’e ve Kaman a en büyük kötülüğü yapmıştır.yazık çok yazık.

 • Aydın yüce 29 Aralık 2017 18:53

  Varan 1 balyoz indi

 • Mehmet 29 Aralık 2017 20:06

  Kırsehirde Serdar duru ve cuma köysüren ile ahi evren ve Kaman yöneticilerinin belirlenmesi sağlığı çöpe atmaktır.

 • Hüseyin 29 Aralık 2017 20:08

  Yazık değilmi Kırşehir’e.kırsehirde adam mı kalmadı da ithal yöneticiler atanıyor.

 • Halil korkmaz 29 Aralık 2017 23:44

  Adamdaki aymazla bak karısı dogum izninde bashekim yardımcısı yapiyor sen kimden alıyorsun bu gücü bu nedir arkadas cuma lar ertesi olur bu hesabı sormayan kirsehir yalan olur. …………….

 • Selim ileri 30 Aralık 2017 13:38

  Bunlar baska ilde olsa hicbir siyasetci koltuğunda oturamaz.. 2019 da bakalım vatandaş nasıl tepki verecek.

 • Kenan 30 Aralık 2017 13:41

  Bu cuma kim onu anlamadım sağlığın çoğunu tanırım boyle birini ilk dwfa duydum nerden gelmis kim getirmis doktormu üstün vasıfları ne biri yazsın ..

 • Çok yaşa fuat baba 30 Aralık 2017 17:21

  Hastanede şimdi ne değişti anlamış değilim kırşehir halkına gece gündüz hizmet edenler vatanına 15 temmuzda canını siper edenler memleketin dertleriyle dertlenenler bir bir tasviye ediliyor devlet yapılanmasını siyasetle deviremeyen reyis düşmanları bürokrasi yoluyla hükümeti reyisi yıpratma derdindeler.Bu Kırşehir ne hayin insanlar gördü hepside trihin kirli sayfalarında yerini aldı.Kırşehirimizin sevilen evlatlarını hizmet edenleri kimse yıpratamaz.(Şİmdide hastanede süper vizörlük diye bir birim varmış fuat abi onu sendikacı oldugu için birimin başına getirecekmişşş.

 • Sayın Vekillerimız,Kaman İlçe Başkanımız ve İlçe Teşkilatımız. 30 Aralık 2017 21:07

  Eyyy! Kaman Akparti yönetim kurulu üyelerimiz,ilçe başkanımız ve sayın Vekillerimiz.Aklımızla alay ediyorlar bilmem farkındamısınız.Kırşehir’in en büyük ilçesinin Milli eğitimden sonra en fazla personeline sahip Kaman Devlet Hastanesine haala sahip çıkmayacakmısınız?Artık Kırşehir’den gelen ve orda Kadro bulamayan İdarecileri geldikleri yere lütfen biran önce gönderin.Burda bu kapasiteye ve liyakata sahip idareciler tükendi mi?Kaman halkının mevcut idarecileri ile hiç bir sorunu yok.Biz vatandaşlar memnunken hastane çalışanları memnunken nedir bu ?Kaman’ın böyle bir kurumunda yapılan bu kadar önemli ve biran önce kapatılıp soğutulmak istenen atamaları kara bir leke olarak bırakmayalım.Lütfen duyarlı olalım….

 • alparslan 31 Aralık 2017 15:33

  vay anasına koltuğu kayanlar ne hale geldi ne haberler yaptırıyo adam gibi işnizi yapaydınız koltuğunuz kaymazdı,onla bunla uğraşacağınıza işinnizi yapaydınız böyle olmazdı yazık sizlere takla atacağınıza işinizi yapaydınız.böyle haberler yaptırarak en iyi partili sizmi oluyorsunuz.

 • Scarpion 31 Aralık 2017 19:31

  Koltuklarinı kaptıranlar isini yapmayıp rapor alıp parti binasını yol ettiler işinizle anılsaydınız keşke. Şimdi yirtiniyorlar. Ogelmis bugelmiş işini iyi yapsaydınız siz geleydiniz kuyu kazıp organize olup güc bizde deyip ortalık kariştirarak bu devranın öyle gideceğinimi düşundunüz. Eh öyle olursanız böyle olur iste.

 • Faruk gökbulut 31 Aralık 2017 21:50

  Vah kırşehirim vahh herkes dışarıdan bunları kim yapıyorsa gitsin ondan oy istesinler gitsin sağlığın çöküşünün hesabını kırşehir halkının vebalini ödesinler.

 • Mustafa 31 Aralık 2017 21:59

  Ey fakülteli yöneticiler., sen ne zaman geldin bu şehre de kaç senedir burdasın kendi amirliğin dışındaki kurumlara da ne zaman el atar yön verir oldun, senin 1. Çil görevin nedir adam atamak mı. Fuat müdür seni dilinden neden düşürmez Bırak onu siyasetçi yapsın yazık değil mi o doktor çıkacak öğrencilere.. Kırşehir’in yıllarca emeğini vermiş uzman hekimlerine bu karşıtlık nedir, neden hiçe sayılıyor, tek derdiniz klinik olup hiç birşey yapmadan dönerlere konmak mı , hastane elinize geçince bir o kadar daha olacakmısınız . Lütfen bir an önce eğitimciliğinize dönün germeyin hekimleri

 • Hasan kılıç 31 Aralık 2017 22:02

  Turkiyede maalesef Fetö hala iş başında ona hizmet edenlerin kriptoları boş durmuyor. Allah bu millete yardim etsin. Bunlardan herşey beklenir.

 • KIRŞEHİR SAHİPSİZMİ 2 Ocak 2018 20:42

  Sayın Editör Öncelikle Kırşehirimizin sahipsizliğini dile getirdiğiniz için teşekkür ederim,Kırşehirimizde siyasi otoriteyi ve kırşehirin evlatlarını by-pas ederek hangi akla hizmet için bu atamar yapıldı.kamana atananlar akşam Kırşehir de evlerinde sıcak çaylarını içerken kaman hizmeti kimden alacak.Buradan Kamanın yiğit evladı Mikayil Aslana ve Salih Çetinkaya ya sesleniyorum Kaman ve Kırşehir sahipsizmi..Nevşehire yada KırıkKaleye ilçe olarak bağlanalım sorun çözülür….

 • CESUR DALGALI 4 Ocak 2018 21:38

  Öncelikle Cuma KÖYSÜREN’den başlayalım. Cuma KÖYSÜREN dediğiniz adam HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK İDARESİ bölümü mezunu. Yani daha önce ki müdür gibi laboratuvar telnikeri değil. O müdür fetoden ceza alan Oktay. O müdür neden eleştirilmeDi çünkü feto demekti destekledi. Bugün fetöden boşalan kadrolara birileri atanıyorsa birileri rahatsız olup bu değerlendirmede bulunmuş demekki. Cuma koysiren ayrıca Ankara sağlık bakanlığında daire başkanlığı yapmış daha önce. Kendisi yabancı değil aslen Kırşehirli. Gelelim eşine Aydan KOYSİREN yine HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ MEZUNU VE NOROLOJI ALANINDA BİRİNCİLİKLE UZMAN OLMUŞ. ÖYLE KIYTIRIK BİR PRATİSYEN HEKİM DEĞİL. AYRICA DOĞUM YAPAN HER DEVLET MEMURU DOĞUM SONRASI İZİNLİ SAYILIP MAAŞ ALIR.
  GELELİM LİYAKAT KONUSUNA
  PETLASTA İNSAN KAYNAKLARI OLANDA MÜDÜR OLDU BU HASTANEYE KİMSE SESİNİ ÇIKARMADI.
  SADECE HASTANE DEĞİL BELEDİYEDE TEKNIKER KADROSUNDA OLAN BİRİSİ MÜHENDİSLERE MÜDÜR OLABİLİYOR. BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ İMAR MÜDÜRU OLABİLİYOR. HATTA BU BEDEN EĞİTİMİ MÜDÜRUNUN KARISI YİNE HASTANEDE BASHEMSİRE OLAN AYŞE YAŞAR DİYE BİRİSİ.
  ÜNİVERSİTEYE BAKARSAN KARI KOCA HEPSİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ OLMUŞ NE KADAR AZİMLİLER.
  İL ÖZEL İDARESİ BELEDİYE HASTANE VS TÜM TAŞERONLAR YİNE PARTI TARAFINDAN BELIRLENİYOR. SANKİ MÜDÜRLÜK SINAVI YAPILMIŞDA USULSÜZLÜK VARMIŞ GİBİ YAZMAYIN.
  AKP SEÇİMLE KAZANDI KENDİ KADROSUNU KENDİSİ BELİRLER HASTANEYE CUMA KOYSİRENI MÜDÜR KARISINI BAŞHEKİM YARDIMCISI YAPAR. BELEDİYEDE ÖZKAN YAŞAR İMAR MÜDÜRU OLUR KARISI AYŞE YAŞAR HASTANEDE BASHEMSİRE OLUR. BUNDAN SİZE NE BİR EKSİKLİK OLURSA YANLIŞ OLURSA SİYASETÇİLER SORAR BUNLARA HESABINI.
  YAZIYORSANIZ TÜM KURUMLARI YAZIN TÜM İSİMLERİ AKRABALIKLARI YAZIN. CHP DÖNEMİNDE BELEDİYEDE KİMLER VARDI. MHP DÖNEMİNDE HASTANELERDE KİMLER VARDI. BU İŞLER BÖYLE İŞTE. AMA SANIRIM SİZ KORUYACAKLARİNİZİ KORUYORSUNUZ. BİR YERDEN TALİMAT ALDIKLARINIZIDA HARCAMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ.
  BU İŞLER BÖYLE MÜDÜRLER AMİRLERI SİYASET ATAR HESABI SİYASET SORAR. İSTEDİĞİNİZ OLMADIĞI MÜDDETCE BÖYLE YAZAR DURURSUNUZ.

 • Mesut ÖZKAYNAK 5 Ocak 2018 17:01

  Ahmet bey. Cesur beyin yorumuna katılmamak elde değil. Akrabası yada yalakası bilemem ama eğer yazılacaksa hepsi yazılmalı. Belediye il özel idare hastane üniversite hepsinde akraba ve siyasi bağlar mevcut. Müdürlük için liyakat sadece siyasetin sizi uygun görmesi.
  Sanırım siz cuma beyi iyi tanıyorsunuz. Kamandaki alınan eeg cihazına kadar herşeyi biliyormuşsunuz. Demek ki sizin çıkarınıza dokunmuş. Cesur bey cuma beyin ne mezunu olduğunu bilmemesi suç değil zaten soyadını dahi yanlış yazmış anlaşılan siz onunla çalışmışsınız. Kısaca birileri müdür olur bizlerde asgari ücretle kadro gelecek seviniriz.

 • Kırşehir 5 Ocak 2018 21:56

  “Müdürlük için liyakat sadece siyasetin sizi uygun görmesi.”+ “Kısaca birileri müdür olur bizlerde asgari ücretle kadro gelecek seviniriz.” Sözleri artık sözün bittiği yerdir.Bu sözlerin bu kabullenişin bu biatın sonu hayra gitmemekte ve böyle bir zihniyetin normalmiş gibi sunulması gerçekten vahimdir.

 • Hülya sarı 6 Ocak 2018 11:11

  Konunun uzmanı olarak söylüyorum.
  Alınan emg cihazı doktor tarafından değil tekniker yada hemşire tarafından kullanılır. Kamana emg cihazı alınmışsa bu cihaz hemşire yada tekniker tarafından kullanılır sonucu doktor tarafından değerlendirilir.
  Bu bir kayıp değil hastane açısından ve hastalar açısından bir kazançtır.
  Asgari ücretle çalışan ve kadroya razı olan arkadaşa da söylemek istiyorum kazancın haramdır. 2.5 milyon kişi kpssye girerken siz parti torpili ile taşeron oldunuz maaşınızı aldınız bide bunun üstesinden kaç yıldır çalışıyoruz hakettik deyip kadrolu olmayı hakkınızmış gibi gördünüz. Memurluklta taşeronda müdürlükte sınav olmadığı müddetçe liyakattan söz edilemez.

 • Hüseyin Özdemir 11 Ocak 2018 12:57

  Birilerinin emri ile yazılmış bir yazı olduğu çok belli.
  Bugüne kadar hangi kurumda müdürler hakkında böyle bir yazı yazıldığı görüldü.
  Benim düşüncem parti içi siyasi çekişme gibi duruyor. Belkide yanılıyorumdur.