Hastane’ye Ziyaret Kısıtlamaları Getirildi

Kırşehir’de, Sağlık Bakanlığının tavsiyesi ile koranavirüs önlemleri kapsamında temasın en aza indirilmesi için hastane ziyaretlerine kısıtlama getirildiği bildirildi.
Manşet Haberleri - 16 Mart 2020 16:01 A A

Kırşehir’de, Sağlık Bakanlığının tavsiyesi ile koranavirüs önlemleri kapsamında temasın en aza indirilmesi için hastane ziyaretlerine kısıtlama getirildiği bildirildi.

Kırşehir Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı bünyesinde erken dönemde oluşturulan Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda alınan sıkı tedbirlerle hastalığın Türkiye’ye gelişinin önemli ölçüde engellendiği belirtilerek, bu tedbirlere ek olarak yeni önlemlerin alındığı ifade edildi.

Açıklamada şu maddeler sıralandı:

T.C. Sağlık Bakanlığı bünyesinde erken dönemde oluşturulan Koronavirüs Bilim kurulunun önerileri doğrultusunda alınan sıkı tedbirlerle hastalığın ülkemize gelişi önemli ölçüde engellenebilmiştir. Yurt genelinde de alınan sıkı tedbirlere ek olarak temasın azaltılmasına yönelik;
1- Hastanede yapılan hasta ziyaretlerinin mart-nisan ayı boyunca mesai saatleri içerisinde yapılmaması,

2- Mesai saatleri dışında belirlenmiş bir zaman içerisinde sadece hastanede yatan kişinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tek kişinin ziyaretine izin verilmesi,

3- Yoğun bakımda ve palyatif bakım servislerinde yatan hasta ziyaretlerinin yasaklanması,

4- Hasta refakat hizmetlerinin sınırlı sayıda tutularak mümkünse aynı kişi tarafından sağlanması,

“kararları Sağlık Bakanlığı’nın tavsiyesi üzerine ilimzde de uygulamaya geçmiştir. Vatandaşlarımızın hassasiyet göstermesini rica ederiz.

Comments

comments

Bu haber 857 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Manşet Haberleri - 16:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.