HAYAT KURTARIRKEN HAYATINI KAYBETTİ

Kaman Hirfanlı Baraj Gölü- Savcılı plajında alabora olan bottaki 6 kazazedeyi kurtarmaya çalışan kişi hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, Hirfanlı Baraj Gölü’nde gezintiye çıkan 6 kişinin bulunduğu bot alabora oldu. Suda bota tutunarak hayatta kalmaya çalışan kazazedeler bağırarak çevredekilerden yardım istedi. Bölgede seçim çalışması yaparken, yardım çığlıklarına tepkisiz kalmayarak kurtarmaya giden Levent Oral, yanına aldığı iki boş […]
Genel - 19 Haziran 2018 02:27 A A

Kaman Hirfanlı Baraj Gölü- Savcılı plajında alabora olan bottaki 6 kazazedeyi kurtarmaya çalışan kişi hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Hirfanlı Baraj Gölü’nde gezintiye çıkan 6 kişinin bulunduğu bot alabora oldu. Suda bota tutunarak hayatta kalmaya çalışan kazazedeler bağırarak çevredekilerden yardım istedi.

Bölgede seçim çalışması yaparken, yardım çığlıklarına tepkisiz kalmayarak kurtarmaya giden Levent Oral, yanına aldığı iki boş bidonla yüzerek alabora olan botta kurtarılmayı bekleyenlerin yanına ulaştı.

Bidonları bıraktıktan sonra yeni bidonlar almak için kıyıya yönelen Levent Oral, bir süre sonra suyun içinde çırpınarak gözden kayboldu. Olay yerine çağrılan yardım ve sağlık ekibi ile köylüler başka bir tekne ile hızlıca bota erişerek önce buradaki kazazedeleri kurtardı.

Ekipler daha sonra kazazedeleri kurtarmak isterken suda gözden kaybolan  Levent Oral’a (50) ulaştı, ilk müdahalenin ardından kıyıya çıkarıldı ve Kaman Devlet Hastanesine kaldırıldı. Ardından Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen Oral, tüm çabalara karşın kurtarılamadı.

Göl kıyısında güvenlik tedbiri alan jandarma ekibi, olayla ilgili inceleme başlattı.

Comments

comments

Bu haber 12428 kez okundu.
Genel - 02:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.