HAYVANCILIĞIN BAŞKENTİ OLACAKSAK TARIM İL MÜDÜRÜ LAZIM!

Kırşehir Ak Parti Milletvekili Mikail Arslan, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından küçükbaş hayvan yetiştiricilerine Bakanlık tarafından verilen 100.000 TL’lik son destek ile birlikte 120 adet koçun dağıtılmasını planladıklarını duyurdu. Müracaatların ise Kırşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü veya Kırşehir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’ne yapılması gerektiğini duyurdu. Kırşehir Aktüel Gazetemizin 27 Temmuz 2017 tarihli […]
Genel - 13 Kasım 2017 11:52 A A

Kırşehir Ak Parti Milletvekili Mikail Arslan, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından küçükbaş hayvan yetiştiricilerine Bakanlık tarafından verilen 100.000 TL’lik son destek ile birlikte 120 adet koçun dağıtılmasını planladıklarını duyurdu.

Müracaatların ise Kırşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü veya Kırşehir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’ne yapılması gerektiğini duyurdu.

Kırşehir Aktüel Gazetemizin 27 Temmuz 2017 tarihli haberimizde modern hayvancılık adına atılan adımların şehrimizi felakete sürüklediğini ifade etmiştik.

Tarım il Müdürlüğünden her hangi bir adım gelmezken meydana gelen hastalık ve ölümleri de gizleme yoluna gitmişlerdi ama artık mızrak çuvala sığmadı.

Devlet eliyle verilen hayvanlarda şap hastalığına rastlandığı belirlendi. Kırşehir’de Sıdıklı Kumarkaç ve civar köylerde devlet eliyle dağıtılan hayvanlarda çıkan şap hastalığı üzerine köy karantina altına alınmıştı.

Tarım İl Müdürlüğü konuya ilişkin hiçbir şekilde açıklama yapmamıştır.

Şimdi soruyoruz: Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan’a

-Devlet eliyle verilen hayvanlarda şap hastalığıyla ilgili bilginiz var mı?

-Köy ve civar köyler karantina altına alında bu konuda ne gibi çalışmalarınız var?

-Bu hayvanlar ilimize geldiği zaman kontrollerini sağladınız mı?

-getirilen hayvanlar kuluçka döneminde neden takip edilmiyor?

-Sınırlardan Türkiye’ye kaçak yollarla sokulan, ülkenin dört bir yanına yayılan kaçak hayvanlara küpe affıyla küpe takıp millileştiriyoruz diyerek birilerinin haksız kazanç elde etmesine ve çalışanların emeklerinin sömürülmesine neden olunmaktadır. Buna rağmen kesimhanelerde küpesiz hayvan kesimi olduğu iddia ediliyor. Denetim neden yapılmıyor?

-Konularla ilgili hiçbir şekilde açıklama yapmayan, sürekli koltuğunda oturan, vatandaşlarıyla ilgilenmeyen, sorunlarını çözmeyen bir Tarım il Müdürüne sahibiz. Şimdi devlet eliyle hayvan değilde vatandaşlarıyla ilgilenen, sorunlara çözüm odaklı yaklaşan bir Tarım il Müdürüne ihtiyaç duyulduğunu belirtmek isteriz.

Yetkilileri göreve davet ediyoruz.

Comments

comments

Bu haber 7124 kez okundu.
Genel - 11:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.