HER HOŞÇAKAL BİR MERHABADIR ASLINDA

Sadece usulden olduğu için değil, içimden geldiği için bir yeni yıl yazısı yazmak istedim. Herkes kimi zaman farklı kayıplar yaşar. İşimizi kaybedebiliriz, sevdiklerimizi kaybedebiliriz, sağlığımızı kaybedebiliriz. Ancak tüm bu kayıpların ardından açılacak yeni kapıları pek görmek istemeyiz o anda. Daha çok kayıplarımızı düşünerek, açılan yeni kapıları fark etmeyiz bile. Oysaki her bitiş yeni bir başlangıcın […]
Genel - 25 Aralık 2017 14:05 A A

Sadece usulden olduğu için değil, içimden geldiği için bir yeni yıl yazısı yazmak istedim.

Herkes kimi zaman farklı kayıplar yaşar. İşimizi kaybedebiliriz, sevdiklerimizi kaybedebiliriz, sağlığımızı kaybedebiliriz. Ancak tüm bu kayıpların ardından açılacak yeni kapıları pek görmek istemeyiz o anda. Daha çok kayıplarımızı düşünerek, açılan yeni kapıları fark etmeyiz bile. Oysaki her bitiş yeni bir başlangıcın habercisidir. Yeni başlangıçlar insanın ruhunu tazeler. Birden yenilendiğinizi hissedersiniz.

Acısıyla, tatlısıyla, iyisiyle, kötüsüyle, hüznüyle, mutluluğuyla koskoca bir yıl daha (2017) geride kalmasına sayılı günler kaldı.

Ancak geride kalan yalnızca koskoca bir yıl değil elbetteki!
Olumlu ya da olumsuz yaşadıklarımızda geride kaldı. Ne var ki 2017 yılında yaşadıklarımızın etkisi belki de bir ömür boyu sürecek. Kayıplarımızın, kazançlarımızın etkisi bizi belki bir ömür boyu etkileyecek. Ancak kalıcılığını koruyacak olan ve durmadan tekrarlanacak bir şey var ki birileri yine hatalarından ders almayacak. Yaşadıkları olumsuzlukları tekrarlamaya devam edecek. Israrla, durmadan…

Hep bir yerlerde ve bir şeylerle kendilerini ‘haklı’ çıkarmaya çalışacaklar. Oysaki önemli olan sanırım olaylara büyük pencereden bakmak. Yani yaşadıklarımızdan ders alabilmek. Geçmişteki kayıplarımızdan aldığımız dersler, gelecekteki kazançlarımızın temelini oluşturmalı diye düşünüyorum.
Yeni yıllar, yeni umutları da beraberinde getirsin istiyoruz. Ancak farkında olmadan ya da bazen farkına vararak, yaşamımızda yenilikleri istediğimiz halde geçmişe takılıp kalabiliyoruz.

Ne için? Kim için? Yalnızca kendi hırsımıza yenik düştüğümüz için. Geri adım atmamak için. Geri adım atınca ya da özeleştiride bulunduğumuzda sanki bu bir zayıflıkmış gibi algılanıyor. Önemli olan insanın öz eleştiri yapacak gücü ve cesareti göstermesi ‘çok önemli.’
İşte bunun için önümüzde güzel bir durak var: YENİ YIL.
Yaşadığımız tüm güzellikleri içimize sindirip, olumsuzlukları bir nefeste unutabileceğimiz ve yepyeni umutlarla merhaba diyebileceğimiz güzel bir yıl. Bu yeni yılla beraber yaşımıza bir çentik daha attığımızı, ama o nispette tecrübelerimizi katmerleştirdiğimizi düşünerek kollarımızı kocaman açalım. Yeni umutlara, yeni heyecanlara, yepyeni güzelliklere merhaba demek için; daha çok sevmek ve sevilmek, daha çok umutlanmak için…

Bu yeni yıl; bizim en yakın durağımız olsun hedeflerimize başlamamız adına. Kendimizle, geleceğimizle, sağlığımızla ve sevdiklerimizle ilgili olarak en çok yapmak istediklerimizi düşünce süzgecimizden geçirip uygulamaya koyalım birer birer. Yılmadan, bıkmadan, azimle ve sebatla. Her ulaşılan hedef bizler için diğer hedeflerimize ulaşmamızda itici bir motivasyon etkisi yapacaktır hiç kuşkusuz. Önemli olan belki de ilkine başlayabilmektir, ne dersiniz?

Bu yıl bazılarımız için sigarayı bırakacağımız, bazılarımız için diyete gerçekten başlayacağımız, bazılarımız için yeni iş imkanları yaratacağımız, bazılarımız için idealimizdeki eve kavuşacağımız, bazılarımız için hayalimizdeki aşkımızla bir araya geleceğimiz, bazılarımız için rüyalarımızdaki tatili yaşayacağımız, bazılarımız için anne-baba olacağımız, ama hepimiz için çok sevip, çok sevileceğimiz bir yıl olsun.
Yeni yılla birlikte herkesin düşleri gerçek olsun.

Barışın,sağlık ve huzurun, sevginin egemen olduğu bir dünyada NİCE GÜZEL YILLARA…
Hoşçakalın. Mutlu Kalın.
Bu arada unutmayın her hoşçakal bir merhabadır aslında.
Hoşçakal 2017, Merhaba 2018.

Comments

comments

Bu haber 12398 kez okundu.
Genel - 14:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.