HER SANAT NEŞET ERTAŞ’LA GÜZEL

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde bir kasap, yağ ve kıyma ile yaptığı bir çok figürlerinin arasına Neşet Ertaş’ı da dahil etti. Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde uzun yıllardır kasap esnafı olarak çalışan Ali Özyörük hayvan eti ve yağından Neşet Ertaş figürü işledi. 20 yıldır kasaplık yaptığını ifade eden Ali Özyörük Neşet Ertaş hayranlığını şu şekilde anlattı; “Ben bu mesleği […]
Genel - 20 Aralık 2017 10:04 A A

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde bir kasap, yağ ve kıyma ile yaptığı bir çok figürlerinin arasına Neşet Ertaş’ı da dahil etti.

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde uzun yıllardır kasap esnafı olarak çalışan Ali Özyörük hayvan eti ve yağından Neşet Ertaş figürü işledi.

20 yıldır kasaplık yaptığını ifade eden Ali Özyörük Neşet Ertaş hayranlığını şu şekilde anlattı;

“Ben bu mesleği 20 yıldır yapıyorum. Bizler biz türkü dinleyen seven insanlarız. Bozlak bilhassa Kırşehir yöresi olsun, İsmail Altunsaray olsun, Neşet Ertaş, Çekiç Ali bunları severiz.  Türkü denilince akla Neşet Ertaş geliyor. Neşet Ertaş’ın yanı sıra birden fazla siyasiler, bilim adamları vb tarzında çalışmalar yapıyorum.”

Hayvan eti ve yağından yaptığı figürlerle adından sıkça söz ettiren kasap esnafı Özyörük’ün Neşet Ertaş’ın yanı sıra Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk figürü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan figürü, Kudüs için yapmış olduğu ve bunun gibi bir çok figürlerde yer alıyor.

Bizlerde Kırşehir Aktüel Gazetesi olarak kasap esnafı Ali Özyörük’ü tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz…

 

 

 

Comments

comments

Bu haber 10354 kez okundu.
Genel - 10:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.