HERKES HAKLI

Aylardan beri bu köşede çeşitli konularda yazılar yazıyorum kıymetli dostlar. İnanın bıkkınlık geldi. Aynı konuları değişik şekillerde devamlı dile getirmemize rağmen bir arpa boyu mesafe kat edemedik.  Gerçi hidayet Allah’tandır.  Amenna. Fakat, aynı tas, aynı hamam.  Roller belli, başrol oyuncuları belli, set aynı set, figüranlar belli, kamera arkası yağdanlıklar belli. Montajcılar belli. Kurgu belli. Düzen belli. […]
Genel - 19 Şubat 2018 15:38 A A

Aylardan beri bu köşede çeşitli konularda yazılar yazıyorum kıymetli dostlar.

İnanın bıkkınlık geldi. Aynı konuları değişik şekillerde devamlı dile getirmemize rağmen bir arpa boyu mesafe kat edemedik.  Gerçi hidayet Allah’tandır.  Amenna. Fakat, aynı tas, aynı hamam.  Roller belli, başrol oyuncuları belli, set aynı set, figüranlar belli, kamera arkası yağdanlıklar belli. Montajcılar belli. Kurgu belli. Düzen belli. Düzenek belli.

Kur’an-ı Kerim’de Hz. Yunus (AS) kıssası olmasa, inanın bende onun gibi ne haliniz var diye dönecek, arkama bile bakmayacaktım.  Ehliyetsizlerin ve korkakların meydanda gezdiği, cesurların sindirildiği bir toplum olma yolunda hızla ilerliyoruz. Evet İlimiz büyüyor, ilerliyor ve gelişiyor. Bu büyüme Ruhsal mı? Zihinsel mi? Midesel mi?  Gelişmek ve büyümek Birilerinin göbeklerinin yağ bağlaması ile ilgili büyüme ve gelişmeyse Lanetullah. Ruhsal  büyümeyse Eyvallah.

Mahir medyatörlerimiz var. İşleri güçleri ruhsal gelişmeyi bir yana bırakarak, o göbek sana çok yakışıyor teranelerini çok güzel dile getiriyorlar.  Onlarda haklı. Çünkü  beslenmek için midesel  haz almak bunlarında hakkı.

Ben haklıyım(!) , o haklı(!), şu haklı, bu haklı(!)  kısaca Herkes haklı..

Bir oyun var ortada. Herkesin  gözü önünde oynanmakta olan.

Birde İlahi bir hayat var ortada. Yaşanmakta olan.

Oyun içinde oyunlar var, Oyunların oyuncağı koyunlar var. Bir kaval sesine DOLUŞANLAR  var. İlahlık taslayan çobanlar var.

Bir gün Bu kainata da GAME OVER sesi gelecek. Üflenecek.  Sağımızdan ,  solumuzdan  ve her tarafımızdan.  Denilecek  ki oyun bitti. Toparlayacaklar bizi. Çürümüş kemiklerimiz ve etlerimiz bir araya gelecek.

Sıfır km bir bedenle hepimiz Rahman’ın huzuruna çıkartılacağız. Kaçış yolu yok. Tüm yollar Roma’ya çıkmayacak orada. Kimse de ya sev ya terket diyemeyecek.

Herkes toplu çıkartılacak ama fert  fert  hesaba çekilecek. Tek Tek…

Cehennem narı iyice alevlendirilecek. Mizan kurulacak. Cennet ebedi olarak kalacak misafirleri için hazırlanacak.

Bugün yaşadığımız her günah, her kötülük, her pislik karşımıza çıkacak. Şahitlerle beraber. Hatta vücudumuzun azaları bile konuşacak.

Orada İman hayata şahitlik yapacak, hayat ta imana…

Boynuzsuz koç,  boynuzlu koçtan hakkını alacak.

Göreceğiz bakalım dünyalık EFELERİ ..

Geçecek mi orada da DEVİRLERİ..

 

Comments

comments

Bu haber 6806 kez okundu.
Genel - 15:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.