Hırsızlık Şebekesi Çökertildi

Hırsızları yakalamak için 145 görüntüyü incelediler – Kırşehir‘de çeşitli hırsızlık olaylarına karıştıkları ileri sürülen 7 kişi, polisin 10 gün boyunca incelediği 145 güvenlik kamerası ve MOBESE görüntülerinden teşhis edilerek yakalandı  Kırşehir‘de, 8 farklı evden hırsızlık yaptıkları ileri sürülen 7 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kent merkezindeki 8 ayrı evde son iki […]
Genel - 27 Temmuz 2017 15:36 A A
Hırsızları yakalamak için 145 görüntüyü incelediler
– Kırşehir‘de çeşitli hırsızlık olaylarına karıştıkları ileri sürülen 7 kişi, polisin 10 gün boyunca incelediği 145 güvenlik kamerası ve MOBESE görüntülerinden teşhis edilerek yakalandı

 Kırşehir‘de, 8 farklı evden hırsızlık yaptıkları ileri sürülen 7 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kent merkezindeki 8 ayrı evde son iki haftada meydana gelen hırsızlıkların faillerinin yakalanması için çalışma başlattı.

Evlerin çevresindeki güvenlik kameraları ve MOBESE görüntülerini toplayan ekipler, yaklaşık 10 gün boyunca 145 ayrı görüntüyü inceledi. Evlerde inceleme yapan ve müştekilerin bilgilerini de alan ekipler, hırsızlık olaylarına karışan kişilerin H.B, E.K, B.Y, U.Y, C.B. olduğunu tespit etti.

Ardahan plakalı bir araç kullanan şüphelileri takibe alan ekipler, Aşıkpaşa Mahallesi’nde girdikleri bir evde zanlıları suçüstü yakaladı.

Asayiş Şube Müdürlüğüne götürülerek sorgulanan zanlıların kaldıkları evde yapılan aramada, dolapların ayrı bölmelerine yaptıkları zulalı çekmecelerde sakladıkları dolar, euro ve bir miktar Türk lirası ile ziynet eşyası, saat, cep telefonu gibi 105 parça değerli eşya ele geçirildi. Şüphelilerden bazılarının anne ve babaları olduğu öne sürülen B.Y. ve A.Y. de evde gözaltına alındı.

Zanlılardan, E.K. ve B.Y’nin adam yaralamadan suç kaydının olduğu, C.B’nin Şanlıurfa ve Diyarbakır’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu ve cezaevi firarisi olarak arandığı belirlendi.

Şüphelilerin ifadelerinde, bir kadının gözcülük yaptığı, diğer bir kadının da evlerin boş olup olmadığını kontrol ettiği, evde kimsenin olmadığını belirlediklerinde ise kapı kilitlerinin göbek kısmını özel malzemelerle kırarak hırsızlık yaptıkları iddia edildi.

Kırşehir’de çeşitli hırsızlık olaylarına karıştıkları ileri sürülen 7 kişi, polisin 10 gün boyunca incelediği 145 güvenlik kamerası ve MOBESE görüntülerinden teşhis edilerek yakalandı. Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Comments

comments

Bu haber 7758 kez okundu.
Genel - 15:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.