İKİ PARTİNİN ORTAK ADAYI EKİCİOĞLU SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ AÇTI

“CHP-İYİ PARTİ ORTAK SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ”NDEN NOTLAR İki dönemdir Ticaret Odası Başkanı seçilen, Kırşehir de, iş dünyasından, değişik partilerden vatandaşlara kadar geniş bir mutabakatla kamuoyunda adaylığı istenen, sonuçta CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nca bizzat adaylık teklif edilerek adaylığı resmileşen, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu bugünde yüzlerce vatandaşın katıldığı CHP-İYİ Parti ortak seçim bürosu açılışı ile  bir ciddi […]
Genel - 19 Ocak 2019 21:38 A A

“CHP-İYİ PARTİ ORTAK SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ”NDEN NOTLAR

İki dönemdir Ticaret Odası Başkanı seçilen, Kırşehir de, iş dünyasından, değişik partilerden vatandaşlara kadar geniş bir mutabakatla kamuoyunda adaylığı istenen, sonuçta CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nca bizzat adaylık teklif edilerek adaylığı resmileşen, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu bugünde yüzlerce vatandaşın katıldığı CHP-İYİ Parti ortak seçim bürosu açılışı ile  bir ciddi sıçrama daha gerçekleştirdi.

Kırşehir kent merkezinde eski Gönül Kahvesi olarak bilinen yerde CHP-İYİ PARTİ Ortak Seçim Koordinasyon Merkezi” açılışında; İYİ Parti ve CHP’li yöneticilerle birlikte her iki parti tabanından ve değişik siyasi partilere mensup vatandaşlardan yoğun bir katılım oldu.

CHP ve İYİ Partiden il ve Merkez İlçe Başkanlarının, yönetimlerin ve de CHP milletvekili Metin İlhan’ın katılım gösterdiği açılışta, Milletvekili Metin İlhan’ın   “Yerelde İYİ Partili dostlarımızla hepinizin istediği Selahattin Ekicioğlu’nu aday gösterdik ve  seçimi kazanacağız” Sekindeki sözleri dikkatleri çekerken, İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen;   “kendisiyle Ticaret Odasında yıllardır birlikte çalıştık dürüstlüğünden ve çalışkanlığından hiçbir şekilde şüphe duymadığımız arkadaşımız Selahattin Ekicioğlu etrafında kenetlendik ve Allahın izni ile bu yarışışın kazanan tarafı biz olacağız “dedi

Asaf Kayaoğlu:

ŞEHRİ YANLIŞ YÖNETENLERİN ÖNÜNÜ AÇMAMAK İÇİN”

Geçtiğimiz milletvekili şeçimlerinde İYİ Partiden milletvekili adayı olan bu şeçimde de belediye başkan adaylığına kesin gözüyle bakılırken  Selahattin Ekicioğlu etrafında ittifak olması gerektiğini savunan ve iyi parti genel merkezine bu yönde görüş bildiren Asaf Kayaoğlu burada yaptığı konuşma da kamuoyu için merak edilen bir çok konuya da açıklık getirdi ” Bu gidişata dur demek, şehri yanlış yönetenlerin önünü açmamak için bu ittifakı sağladık.”dedi.

Asaf Kayaoğlu aynen şöyle dedi:

“Biz bir ittifak yaptık. Ama biz bu ittifakı yaparken ne Türkiye genelinde nede Kırşehir’de partilerimizin çıkarlarını hesap ederken yapmadık. Bu gidişata dur demek için bu ittifakı sağladık. Bizde Kırşehir’de İYİ Partililer olarak yıllardır birlikte olduğumuz yaptığı hiçbir işte siyasal işler gözetmeyen bu benim, adamım, bu benim kardeşim diyerek hiçbir ayrım gözetmeden yaptığı her işi nasıl olması gerekiyorsa o şekilde yapan Selahattin abimize destek olmak için buradayız. Bu kararı ne il başkanımız kendisi aldı nede partimiz kendisi aldı. Toplu istişare ile Kırşehir’de başarının yolu nasıl olur diye düşünerek alınmış bir karardır. İYİ, Partinin Kırşehir’de Belediye Başkanı adayı çıkaracak gücü vardır ama çıkartıpta ülkemizi ve şehri yanlış yönetenlerin önünü açmamak için İl Yönetimimiz böyle bir karar aldı. Genel merkezimiz de bu kararın arkasında durdu. Bu birlikteliğin sonunu Kırşehir’de ve Türkiye’de başarı getirecektir.”

 

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı NURİ ARAZ

“EKİCİOĞLU’NU BELEDİYE BAŞKANI YAPMAK İÇİN BURADAYIZ”

Selahattin Ekicioğlu’nun adaylığına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunan bir başka isim Yılların eski MHP’lisi ve bugünde İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı bulunan deneyimli siyasetçi Nuri Araz’dan geldi.” “Ekicioğlu’na desteğimiz tamdır.”diyen İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı NURİ ARAZ; Bizler buraya bir hedef için toplandık. Bu hedef birbirimizi İYİ, Partili yapmak değil. Birbirimizi Cumhuriyet Halk Partili yapmak için değil. Birbirimize siyasi fikirlerimizi dayatmak için hiç değil. Bugün burada dürüstlüğü Kırşehir sevgisi ve idareciliği ön plana çıkmış, Selahattin Ekicioğlu’nu Kırşehir’de Belediye Başkanı yapmak için buradayız. İYİ Partililer olarak Kırşehir’de Selahattin Ekicioğlu’na desteğimiz tamdır.”dedi.

 

Seçim Ofisi önünde toplanan kalabalığa hitap eden  CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan,

24 Haziran’da yapılan Genel seçimlerde İYİ partili dostlarımızla ile kurduğumuz Millet ittifakının meyvelerini verdiğini ve hiç vekil çıkartılamayacak yerlerden vekil çıkartmanın mecliste gururunu yaşıyoruz, Tüm Türkiye ve Kırşehir olarak sorunlarımız aynı, işsizimizin, çalışanımızın, çiftçimizin bir çok sorunu var, eğer bu seçimi kazanamazsak sorunlarımız daha da büyüyecek, Tüm Türkiye’de ittifakımızı yine kurduk,  3 milletvekili çıkarttığımız Denizliyi İYİ Partiye verdik, Balıkesiri İyi Partiye verdik, Samsun’u, Trabzon’u, İyi Partili dostlarımıza verdik. Yerelde İYİ Partili dostlarımızla hepinizin istediği Selahattin Ekicioğlu’nu aday gösterdik ve  seçimi kazanacağız” ifadelerini kullanarak  31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlerde partisinin adaylarını tek tek sayarak  destek istedi.

Terme Caddesindeki açılışta konuşan CHP İl Başkanı Baran Genç,

yerel seçimleri kent merkezi ve ilçelerde kazanacaklarını savundu.Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Şeref Baran Genç, “Kırşehir merkezi, Akpınar’ı, Boztepe’yi de kazanacağız. Adaylarımızın tümüne başarılar diliyorum” dedi.

 

Cumhuriyet Halk partisi İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan, “bu soğuk günde içimizi ısıttınız ve güven verdiniz. Artık martın sonu bahar diyoruz

 

 

CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu,

Yükümüzün ne kadar ağır olduğunu görüyoruz. Bu açılışta ki kalabalığı gördüğümde bundan sonraki ve seçimden sonraki kalabalığı gördüğümde daha çok çalışacağımızı gösteriyor. Biz şehri yönetmeye talibiz. Hiç kimseyi kırmayacağız ve incitmeyeceğiz.  Biz kıran değil, inciten eğil, birleştiren olacağız. Herkes bölme yıkma yolunda ama biz öyle olmayacağız. BİZ Ahi Evran-ın, Yunus Emre’nin, Aşıkpaşa’nın,  Cacabey’in, Hacı Bektaş’ı Veli’nin torunlarıyız. Biz Cumhuriyeti kuran Atatürk’ün bize bıraktığı mirası,  daha ileriye taşımak için ölene kadar o borcu ileriye taşımak için ödemek zorundayız. Ulu Önder, Osmanlıyı kurduğunda Toplu iğne üretecek bir gücümüz kalmamıştı. Küllerimizden yeniden doğduk. Biz o mirası ne kadar daha ileri getirip, yaşanabilir bir şehir, yaşanabilir bir ülke yaratmak hepimizin boynunun borcu. Bunu da sizinle yapacağız. Ben yaptımoldum bitti mantığı ile değil, toplumumuzun bütün kesimiyle yapacağız. Eğer toplumumuzu hizmet anlamında işin içine katmazsak bu şehri altın ile de kaplasak kimsenin içine sinmez. Eğer ki ülkemizin belirli kısımlarında kimileri çöpleri karıştırıp, kimileri de güzel sofralarda oturuyorsa, bu ülkede adalet, hukuk, eşitlik yok demektir. İYİ Parti’nin ortak adayı olarak  beni desteklediyseler bununla gurur duyuyorum. Eğer ki bana güvendiyseler gerçekten kendilerine özellikle teşekkür ediyorum. Toplumun bize yüklediği bu görev çok önemli. Dürüstlüğünde başka bir şey deniliyorsa bizim bundan güzel gurur duyacağımızda bir şey yoktur. Bu şehre hizmet edeceğimizden hiçbir zaman şüpheniz olmasın ben bu şehir için ve sizin için çalışacağım. Atalarımızdan kalan mirasa sahip çıkacağız

Açılışa CHP Milletvekili Metin İlhan, İYİ Parti ve CHP Kırşehir İl Başkanları, CHP ve İYİ Parti ilçe başkanları, ilçe ve belde belediye başkan adayları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Comments

comments

Bu haber 9747 kez okundu.
Genel - 21:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.