İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ NEYİ BEKLİYOR

İlimiz tatlı su kaynakları alternatiflerinden olarak halk arasında kabul gören KARLI çeşmesi adeta felaket saçıyor. Herhangi bir kontrol ve önlem alınmayan çeşmeden her gün yüzlerce kişi doğal yollardan geldiğine inandığı karlı çeşmesine akın ediyor ve su temini yapıyor. Ama gelin görünki suyun kimyasal, mikrobiyolojik ve fiziksel olarak ne halde olduğunu bilende yok bakan da yok. […]
Genel - 12 Ağustos 2017 15:53 A A

İlimiz tatlı su kaynakları alternatiflerinden olarak halk arasında kabul gören KARLI çeşmesi adeta felaket saçıyor.

Herhangi bir kontrol ve önlem alınmayan çeşmeden her gün yüzlerce kişi doğal yollardan geldiğine inandığı karlı çeşmesine akın ediyor ve su temini yapıyor.

Ama gelin görünki suyun kimyasal, mikrobiyolojik ve fiziksel olarak ne halde olduğunu bilende yok bakan da yok.

Kurum olarak önlem almayanlar tahlil ve sonuçlarını kamu oyuna duyurmayanlar bu sorumluluğun bedelini acaba nasıl ödeyecekler.

Yüzlerce insanın nerden hangi yollarla geldiği bilinmeyen, yapılan araştırmalarda su kaynağına su yolu içerisinde karılımlar olan, mikrobiyolojik temizlik olarak hiç bir işleme tabi tutulmayan, fiziksel olarak zaten her şeyin meydanda olduğu KARLI çeşme suyu önlem alınmaz ise felakete yol açabilir.

Duyarlı vatandaşların özel kuruluşlara yaptırmış olduğu analizlerde Karlı çeşme suyunun içilebilir nitelikden çok uzak olduğu görülüyor.

Yetkililere tekrar tekrar çağrıda bulunuyoruz, halkın sağlığını koruyun. Karlı çeşmesine ve benzeri denetimsiz mahalle çeşmelerine uyarılarınızı asın.

İnternet sitenizden sunucu hatasından dolayı ulaşılamayan su tahlil ve analiz sonuçlarınızı güncelleyin ve halka sunun.

Comments

comments

Bu haber 6897 kez okundu.
Genel - 15:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.