İlhan’dan 19 Mayıs Mesajı

CHP Milletvekili Metin İlhan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İlhan mesajında şu ifadeleri kullandı. 19 Mayıs, Türkiye tarihi açısından önemli bir dönüm noktası niteliği taşıyan, ATATÜRK’ün önderliğinde kurtuluş mücadelesinin başlatıldığı, egemenliğin ve bağımsızlığın önemi ortaya koyularak o yıllardan bugünlere değin Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı ve gençlere armağan edildiği […]
Genel - 16 Mayıs 2020 20:47 A A

CHP Milletvekili Metin İlhan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İlhan mesajında şu ifadeleri kullandı.

19 Mayıs, Türkiye tarihi açısından önemli bir dönüm noktası niteliği taşıyan, ATATÜRK’ün önderliğinde kurtuluş mücadelesinin başlatıldığı, egemenliğin ve bağımsızlığın önemi ortaya koyularak o yıllardan bugünlere değin Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı ve gençlere armağan edildiği gündür.

Bir ülkenin ve o ülke topraklarında bir arada yaşayan, var olan toplumun, ilerlemesi, gelişim göstermesi ve geleceğe doğru atılan adımlarda çağın getirdiği yeniliklerle yol almasında, genç nesillerin ve onların dimağlarındaki genç, aydın, dinamik fikirlerin payı büyüktür.

Aydınlık ve çağdaş bir gelecek için bilimsel bilgi ışığında bir toplumu adım adım yükseltecek ve yukarıya taşıyacak olan genç kuşaklardır.

ATATÜRK her durumda, aydınlık bir geleceğe doğru ilerleyişin öncüleri olan gençlerin her alanda donanımlı bir şekilde yetişmesine katkılar sunmanın bir ülkenin kendi geleceğine en büyük yatırım olacağı vurgusunu yapmıştır.

Bugün dünya genelinde ve Türkiye’de yaşanılanlara bakıldığında ekonomik gidişattaki olumsuzluklar salgınla mücadeleyle birlikte daha da ağırlaşmış ve toplumlarda sosyal açılardan da ciddi çöküşler yaratmıştır.

İşte bu noktada; şu anki önceliğin tüm dünyada sağlık olduğu düşünüldüğünde, başta tıp alanı olmak üzere diğer tüm disiplinler ışığında bilimin ve çağın getirdiği yeni gelişmeler çerçevesinde, bilgi birikimi, farkındalığı yüksek nesillerin yetişiyor olması her ülkenin kendi toplumunun kurtuluşu ve yükselişi olacaktır. Bu da aslında çok yakın bir zamanda yeni dünya düzeni içerisinde ülkelerin ve dolayısıyla toplumların neleri öncelikli tutarak hangi alanlarda ilerlediğini ve gelişmişlik düzeylerini ortaya koyacaktır.

Modern, çağdaş eğitimin getirdikleri çerçevesinde; bilgi birikimi yüksek, bilinçli nesillerin yetişmesiyle bir toplumun gelişip ileriye doğru yol almasının mümkün olacağı ve bu doğrultuda aydınlık bir geleceğin günden güne güçlenerek artacağı bir gerçektir.

Bu düşüncelerle, her adımda değişen ve gelişmekte olan yeni dünyada aklın, mantığın ve bilimin önüne hiçbir şeyin geçemeyeceğini, büyük kaos ortamlarının yaşandığı olağanüstü dönemler de dahi umudun bitmediğini bizlere gösteren, geleceğimiz olan tüm gençlerimizin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını” kutluyorum.

Dr. Metin İLHAN
CHP Kırşehir Milletvekili

Comments

comments

Bu haber 290 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Genel - 20:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.