İLLA BİRİLERİNİN CANI YANINCA MI AKILLANACAĞIZ

Egzozundan yüksek ses çıkartmak, aracıyla patinaj çekmek, drif atmak yani kısaca “trafik güvenliğini tehlikeye sokmak” Bir kesim gençler tarafından eğlence amaçlı olarak sergileniyor. Kırşehir sokaklarında zaman zaman rastlanan bu tarz tehlikeli girişimleri Emniyet Müdürlüğü mobese takibi, belirli noktalardaki varlığı ve ihbarlar doğrultusunda önlem alıp bu eğlence sanılan tehlikeli işi engellese de gençler mahalle aralarına taşmış […]
Genel - 6 Mayıs 2018 20:34 A A

Egzozundan yüksek ses çıkartmak, aracıyla patinaj çekmek, drif atmak yani kısaca “trafik güvenliğini tehlikeye sokmak” Bir kesim gençler tarafından eğlence amaçlı olarak sergileniyor.

Kırşehir sokaklarında zaman zaman rastlanan bu tarz tehlikeli girişimleri Emniyet Müdürlüğü mobese takibi, belirli noktalardaki varlığı ve ihbarlar doğrultusunda önlem alıp bu eğlence sanılan tehlikeli işi engellese de gençler mahalle aralarına taşmış durumdalar.

 

 

Son görüntü dün akşam kutsal askerlik vazifesini yerine getirmek için yapılan kutlamadan yapılmış sosyal medya canlı yayınından alınan görüntüler, uğurlama esnasında Vatani görevini yapmak için uğurlanacak asker’in arkadaşları uzun süre etraftaki araçları ve insanları tehlikeye sokacak şekilde drift yapıyorlar.

drift’in eğlence değil tehlikeli bir yasak olduğunu bilmeyen izleyenlerin bu sefer zararsız bir gösteri izlemesi bir daha ki seferlerde bu kadar şanslı olacakları anlamına gelmiyor.

 

Trafik güvenliğini tehlikeye sokma’suçunu kapsayan Türk Ceza Kanunu’nun 179. maddesinde ise şu ifadelere yer veriliyor:

  “Kara, deniz, hava veya demiryolu ulaşımının güven içinde akışını sağlamak için konulmuş her türlü işareti değiştirerek, kullanılamaz hâle getirerek, konuldukları yerden kaldırarak, yanlış işaretler vererek, geçiş, varış, kalkış veya iniş yolları üzerine bir şey koyarak ya da teknik işletim sistemine müdahale ederek, başkalarının hayatı, sağlığı veya malvarlığı bakımından bir tehlikeye neden olan kişiye bir yıldan altı yıla kadar hapis cezası verilir.  Kara, deniz, hava veya demiryolu ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya malvarlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Alkol veya uyuşturucu madde etkisiyle ya da başka bir nedenle emniyetli bir şekilde araç sevk ve idare edemeyecek halde olmasına rağmen araç kullanan kişi yukarıdaki fıkra hükmüne göre cezalandırılır.”

Comments

comments

Bu haber 5293 kez okundu.
Genel - 20:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.