“İnsan Hayatına Dokunan Kutsal Bir Meslek”

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali Bulut bir mesaj yayımladı.
Manşet Haberleri - 14 Mart 2020 10:47 A A

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali Bulut bir mesaj yayımladı. Bulut mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İnsan yaşatmayı, insanlara en iyi sağlık hizmeti sunmayı amaçlayan, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına bu onurlu kutsal mesleği büyük fedakârlıklarla yerine getiren hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız milletimizin iftihar kaynağıdır.

Kanunî Sultan Süleyman’ın ‘ Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’ sözünü ilke edinmiş,  gece gündüz demeden, zaman ve mekân tanımaksızın insanları sağlığına kavuşturmak ve hayatlarını kurtarmak için sağlık çalışanlarımızın gösterdikleri titiz ve insanüstü gayretleri, büyük fedakârlıkları her türlü övgünün üzerindedir.

İnsan hayatına dokunan bir mesleği icra ettiklerini, insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp bayramını kutluyorum.”

Comments

comments

Bu haber 495 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Manşet Haberleri - 10:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.