İŞKUR KARIŞ KARIŞ GEZİYOR

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde gündeme gelen istihdam paketleri ve İl Müdürü Metin Ülgen Kayanın kamuoyuna aktardığı ziyaret planlamaları gerçekleşmeye başladı. Konu ile ilgili olarak İş Kurumu İl müdürlüğü, ziyaret ve teşviklerin detaylarını anlatırken, İş arayanları davet etti. Yapılan açıklamanın detayları şu şekilde ; “Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü […]
Genel - 13 Nisan 2018 19:43 A A

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde gündeme gelen istihdam paketleri ve İl Müdürü Metin Ülgen Kayanın kamuoyuna aktardığı ziyaret planlamaları gerçekleşmeye başladı.

Konu ile ilgili olarak İş Kurumu İl müdürlüğü, ziyaret ve teşviklerin detaylarını anlatırken, İş arayanları davet etti. Yapılan açıklamanın detayları şu şekilde ;

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen KAYA ve ekibi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ’ın başlattığı istihdam teşvik paketlerini Kırşehir’imizin  önde gelen işletmelerini kapı kapı gezerek anlatıyor.

 

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen KAYA, İlimizin önde gelen firmalarını ziyaret etmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Jülide SARIEROĞLU’nun duyurduğu istihdam teşvik paketlerini anlatmak üzere yapılan ziyaretlerde aynı zamanda işverenlerimizin sorunlarını konuşarak sorunlarına merhem olmak amaçlanıyor.

Geçtiğimiz hafta içinde yapılan ziyaretlerde PETLAS, ÇEMAŞ, GRANİTAŞ, ERASLANLAR, TÜRK TELEKOM, Reina Giyim, Terme Termal Otel, Aslan Kardeşler Gıda gibi İlimiz için önemli firmalar ziyaret edildi. Ziyaretlerde hem yeni gelen teşvikler, hem de İŞKUR’un hali hazırda devam ettirdiği teşvikler işverenlerimize aktarıldı.

Kırşehir’imizin büyük firmaları genel sorunların başında istihdam edilecek personel bulmakta çok zorlandıklarını belirttiler.Yaptığı açıklamada İl Müdürü KAYA “İş arayan, çalışmak isteyen herkesi İl Müdürlüğümüze davet ediyoruz. Çalışmak isteyen vatandaşlarımızı firmalarımızdan uygun olanlara yönlendireceğiz. Bu büyük firmalarımız çalışan bulmakta zorlanırken vatandaşlarımızı bu işyerlerimize göndermek boynumuzun borcudur. Yeni başlayan İlave İstihdam Teşviki ile Bir Senden Bir Benden İstihdam Teşviki işverenlerimiz tarafından çok olumlu karşılandı.”dedi.

Comments

comments

Bu haber 6760 kez okundu.
Genel - 19:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.